שתף קטע נבחר

הקורס המקוון הטוב ביותר - מאוניברסיטת ת"א

הקורס הזוכה, "פוליטיקה אנושית: מוות, חופש וחיפוש משמעות", עוסק בנושאי חברה ופוליטיקה ומעביר אותו ד"ר אוריאל אבולוף - מרצה בכיר בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב. הוא דורג ראשון מבין 3,000 קורסים מקוונים ברחבי העולם

המגזין Class Central דירג את הקורס: "פוליטיקה אנושית: מוות, חופש וחיפוש משמעות" במקום הראשון מבין כ-3,000 קורסים מקוונים שהועברו ברחבי העולם בשנת 2018. הדירוג מתבסס על הציון שאותו מעניקים הסטודנטים בהתייחס לאיכות הקורס ולחוויית הלימוד שהייתה להם במהלכו. להרשמה לקורס

 

 

הקורס הינו פרי פיתוח משותף של האוניברסיטאות תל-אביב ופרינסטון ומעביר אותו ד"ר אוריאל אבולוף, מרצה בכיר בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב, ועמית מחקר במכון להגדרה עצמית שבבית-הספר וודרו ווילסון באוניברסיטת פרינסטון ובמכון טרומן לקידום השלום.

 

הקורס "פוליטיקה אנושית" מברר מה מייחד ומאחד אותנו כבני אנוש ובוחן סוגיות כגון: האם עלינו לרדוף אחרי האושר? מה טעם החיים - והמוות? האם אלוהים מת? כיצד נמצא אהבה ותקווה ועוד.

 

ד
ד"ר אוריאל אבולוף באחד הסרטונים בקורס(צילום: מתוך הקורס המקוון)

 

ד"ר אוריאל אבולוף התייחס להישג ואמר: " אנחנו גאים על זכיית הקורס במקום הראשון במדעי המדינה ובפילוסופיה, במקום שני במדעי החברה ומדעי הרוח ובתור הקורס המוערך של שנת 2018 מטעם במגזין Class Central. אנו נמצאים ברגע קריטי בתולדות האנושות והקורס הוא קריאת השכמה במטרה להעיר אותנו להתחבר בחזרה למרכיבים האנושיים שמייחדים אותנו. אני נרגש באופן אישי שהקורס תפס את תשומת ליבם של עשרות אלפי סטודנטים מלמעלה מ-100 מדינות בעולם.

 

פרופ' אבולוף הוסיף: "מטרת הקורס הייתה להבין את החברה האנושית ומה מייחד אותנו כבני אנוש - כשהתשובה היא אהבה, תקווה, דת והמחשבות על חיים ומוות. הקורס בוחן את הנושאים הללו באופן אישי ופוליטי. הקורס נולד בזכות עבודת צוות נפלאה של אנשי אוניברסיטת פרינסטון ואוניברסיטת תל אביב, ששמו לעצמם למטרה להנגיש בפני סטודנטים מכל העולם את פילוסופית האקזיסטנציאליזם- שבבסיסה החופש האנושי לבחור".

 

הקורס פותח על ידי "המרכז לחדשנות בלמידה - TAU Online" של אוניברסיטת תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך הקורס המקוון
ד"ר אוריאל אבולוף
צילום: מתוך הקורס המקוון
מומלצים