שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בגלל השוואה להיטלר: עמית סגל תובע 140 אלף שקלים מיצחק לאור

  יצחק לאור פרסם בפייסבוק תמונה של העיתונאי עמית סגל ומעליה הכיתוב "א. היטלר". בתגובה, סגל הגיש נגדו כתב תביעה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים". לאור: "הבדיחה שלי לא עבדה"

  העיתונאי עמית סגל הגיש היום (ב') תביעה לבית המשפט השלום בהרצליה ובה הוא מבקש פיצויים בסך 140 אלף שקלים מכתב עיתון "הארץ" לשעבר, יצחק לאור, בשל לשון הרע לכאורה.

   

  התביעה מגיעה אחרי שלאור פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונות של סגל ומעליהן הכיתוב "א. היטלר". בתביעה נכתב: "פרסום הדיבה אשר משווה את התובע לאדולף היטלר, גדול הצוררים של העם היהודי ומי שאחראי לרצח של שישה מיליון נשים, גברים וילדים יהודים בשואה, מהווה פרסום לשון הרע חמור ביותר כלפי התובע.

   

  "כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים". עמית סגל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  "כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים". עמית סגל(צילום: עידו ארז)
    

  "אין צורך להכביר מילים על הפגיעה, ההשפלה ועוגמת הנפש העצומות שנגרמו לתובע כאדם, כיהודי וכמי שבני משפחתו נחלצו ברגע האחרון מציפורני הנאצים. לכך יש להוסיף כי פרסום הדיבה הופץ לאלפי חברים ועוקבים של הנתבע ברשת החברתית פייסבוק, ואף זכה לתפוצה באתרי אינטרנט שונים. למיטב ידיעתו של התובע, פרסום הדיבה הוסר על ידי הנתבע מדף הפייסבוק שלו רק לאחר שחלף פרק זמן מהותי מאז פרסומו".

   

  סגל, הפרשן הפוליטי של חברת החדשות וכותב במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות", מספר בתביעה באמצעות עורך דינו כי אבי סבו, מר דוד הירש ז"ל, נאסר על ידי הנאצים במחנה הריכוז בגרמניה והצליח להיחלץ ממנו ולהימלט מגרמניה הנאצית יחד עם בני משפחתו. "הגיע הזמן לשים קץ אחת ולתמיד לתופעה בזויה שהפכה לשיגרה", כתב סגל בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים".

   

  יצחק לאור מסר בתגובה: "אני מבין שעמית סגל החליט לתבוע אותי משום שבמשך כמה שעות התנוססה תגובה שלי, הומוריסטית, לא כל כך מוצלחת, ככל הנראה, בפייסבוק, בפוסט שהוגבל לחברים בלבד. לרשותו, אני מבין, עומדים כמה כלי תקשורת. לי אין. אני גם מבין שלסגל יש הזכות לכנות מפלגה לגיטימית של המיעוט הפלסטיני בשם "ארגון טרור במימון המדינה". הבדיחה שלי, כאמור, לא עבדה. הייתי צריך לכתוב תחת שמו בארבעת התצלומים שם אחר ולכתוב: אין קשר בין הפרשן לפרשנות. יכולתי להיות יותר שנון. צר לי על התעלול הלא מוצלח. אני מבין ששוב אצטרך לכתת רגלי בבתי משפט. חבל. בדיוק יצאתי לפנסיה והתכוונתי לטייל קצת בעזרת הפיצויים".

   

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים