שתף קטע נבחר

על דירות מעטפת שמעתם?

צמד המילים "דירות מעטפת" הוא הטרנד הלוהט בתחום ההתחדשות העירונית. אם עד היום לא נתקלתם במונח, תכירו: מדובר בדירה ריקה בעלת ארבעה קירות אלומיניום, עם יתרון של גמישות תכנונית לרוכשים, הטבות במיסוי ואפשרות לעצב דירת בוטיק במרכזי הערים

בשיתוף מרכז הנדל"ן

 

 
בין שלל התופעות והמגמות בתחום הנדל"ן בישראל, צמד המילים "דירות מעטפת" בולט במיוחד בשנים האחרונות בתחום ההתחדשות העירונית הגואה. מדובר למעשה בדירות קבלן ריקות עם ארבעה קירות אלומיניום ותשתיות בסיסיות בלבד, עם יתרונות של גמישות תכנונית והטבות מיסוי. "התופעה של דירות מעטפת התגברה בשנים האחרונות הרבה בגלל התחדשות עירונית שהולכת וגוברת במרכז תל אביב-יפו", מצהיר רון חן, מנכ"ל אנשי העיר, חברה יזמית העוסקת בתחום התמ"א 38 וההתחדשות העירונית. "בעצם בדירת מעטפת אתה מקבל דירה שהיא ריקה לחלוטין, בעצם עירומה, במעטפת של אלומיניום, עם תשתיות של ממ"ד וריצופים בסיסיים", מפרט חן.
 
דירות מעטפת  (צילום: shutterstock)
נעים להכיר: מעטפת אלומיניום, תשתיות וריצופים בסיסיים(צילום: shutterstock)
 
ההתחדשות העירונית במרכזי הערים יוצרת שוק חדש של דיור בלב העיר, עם תוספות הבנייה שניתנות לפי הוראות הרשות המקומית. הדירות שמתווספות למבנים הוותיקים והאפשרות לקבל דירת מעטפת בלבד מכילות יתרונות לא מבוטלים. "לרוב מדובר ברכישת דירה בסכום גבוה, והרוכשים הללו לרוב מגיעים עם אדריכל או מעצב מטעמם, ולכן יש פה יתרון בסיסי במעטפת. קיים יתרון משמעותי נוסף שהוא יתרון המיסוי - בעצם דירה במעטפת זולה בכמעט 10% מדירה בגמר מלא", מסביר חן.
 
אנשי העיר (צילום: אבי חי)
התחדשות עירונית בלב הערים - בניינים מודרניים עם דירות מעטפת(צילום: אבי חי)
 
"אחת הסיבות שישראלים אוהבים לרכוש דירות מעטפת היא העניין היזמי שבפרויקט - כל ישראלי אוהב להיות סוג של יזם קטן. דירת מעטפת היא פרויקט אישי - הרוכש בונה לעצמו את הבית, הוא בעצם יוזם לעצמו את הבית וגם חוסך כסף. הוא עושה את ביתו כרצונו, לפי טעמו האישי, וישראלים מאוד אוהבים את זה", אומר חן.
 
דירות מעטפת  (צילום: shutterstock)
פרויקט יזמי ואישי - תכנון דירה מאפס(צילום: shutterstock)
 
אורח החיים המודרני דורש פונקציונליות יתרה בתחום התכנון למגורים, ותהליך העיור מצמצם את שטחי הדיור מחד גיסא, ומאידך גיסא דורש יצירתיות תכנונית כדי לענות על הצרכים. "אנחנו קונים דירה לפי מטר מרובע, מוכרים אותה לפי מטר מרובע - ומה שאנשים מחפשים לדעת זה כמה מטר מרובע יש", אומר גיא פלד, העוסק באדריכלות פנים. "יש כיום זוגות צעירים שקונים דירת ארבעה חדרים בשלב שעוד אין ילדים בתמונה - למעשה אין סיבה להחזיק חדרים נעולים וסגורים בתוך דירה, חבל. אז אפשר לתכנן את הדירה פתוחה יותר, ולקחת בחשבון את כל ההזנות של חשמל, מים ומיזוג אוויר לעתיד - ככה יש לי גמישות הרבה יותר גדולה", מסביר פלד.
 
אדריכלות (באדיבות גיא פלד אדריכלות פנים)
יצירתיות תכנונית המתאימה לאורח החיים המודרני(באדיבות גיא פלד אדריכלות פנים)
 

"היתרון הגדול בדירות מעטפת הוא שאני אדון לעצמי - זה הרבה יותר קל. אני מקבל את המעטפת של הדירה ואני מתחיל לשחק עם התוכנית שלה. כל הרעיון הוא להגיע לסביבה שעושה לי הכי נעים והכי נוח. בסופו של דבר בדירת מעטפת שאני מתכנן בעצמי, ובעזרת אנשי מקצוע, אני אגיע לתוצאה של דירה שאני יודע שזה בדיוק מה שרציתי, ואני לא מוגבל לבעלי מקצוע שמכניסים אותי יותר לשבלונה שלהם. ברגע שאני מכיר את הספקים והולך לספקים, אני יכול להביא אפילו מחירים יותר טובים", מוסיף פלד.  

אנשי העיר  (באדיבות אנשי העיר )
רמת גימור גבוהה בדירות מעטפת(באדיבות אנשי העיר )

 

"בדרך כלל בדירות פנטהאוז יקרות, רמות הגימור שהלקוח שואף אליהן הרבה יותר גבוהות ממה שהיזם מציע, ותכנון שונה לחלוטין של פנים הדירה - רק בדירות מעטפת אפשר לעשות את הדברים האלה. בסופו של דבר, תופעת ההתחדשות העירונית במרכזי הערים מביאה הרבה מגמות חדשות, והתופעה הבולטת לאחרונה היא בעצם דירות יוקרה במעטפת - ישראלים מאוד אוהבים את זה, ואנחנו רק רואים את זה הולך וגובר בשנים האחרונות", מסכם חן.  

  

בשיתוף מרכז הנדל"ן 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות גיא פלד אדריכלות פנים
הכירו את דירות המעטפת
באדיבות גיא פלד אדריכלות פנים
מומלצים