שתף קטע נבחר

לראשונה בישראל, חברת בלנדר מציגה: 'חיסכון מבוטח' – ביטוח ההלוואות

בפעם הראשונה בישראל, ניתן לקבל רשת ביטחון כפולה לחיסכון ולהשקעות בהלוואות חברתיות. חברת בלנדר - הלוואות בין אנשים חתמה על הסכם עם חברת ביטוח בינלאומית, אשר תעניק שכבת הגנה נוספת על קרן הביטחון הקיימת

בשנים האחרונות, מעורר עולם ההשקעות האלטרנטיביות עניין בקרב ציבור המשקיעים והופך לחלק בלתי נפרד מתיקי השקעות. יותר ויותר ישראלים נחשפים לתחום ההלוואות בין אנשים (P2P). נכון להיום , כבר מושקעים מאות מיליוני שקלים במוצרי חיסכון מתקדמים מסוג זה. פלטפורמות הלוואות בין אנשים מציגות מוצר שקוף ללקוח, נזיל ובעלות נמוכה - ומציעות תשואה אטרקטיבית בהשוואה לביצועי המדדים המרכזיים בשוק ההון ולחלופות נוספות דומות הקיימות בשוק.

 

חברת בלנדר, אחת מהחברות המובילות בתחום ההלוואות החברתיות בישראל, יצרה שכבת הגנה חדשה ונוספת, למשקיעים פרטיים ומוסדיים, ובכך הפכה לגוף הפיננסי הראשון בישראל המציע מוצר חיסכון עם ביטחון נוסף להשקעה.

 

עד כה הציעה החברה קרן ביטחון ייעודית אשר שימשה למקרים של קשיים בהחזר מצד הלווים. החל מ-2019, לקוחות שיעניקו הלוואות חדשות יקבלו רשת ביטחון כפולה להשקעה, למשך כל חיי ההלוואה.

 

מה כולל הביטוח החדש?

הביטוח החדש מספק הגנה נוספת מעבר לקרן הביטחון, עד לשיעור דיפולט של 14%, ועד לסכום של 15 מיליון ש"ח. לדברי הנהלת החברה, המטרה העיקרית של יצירת הביטוח היא בעיקר הגנה על לקוחות החברה במקרה של אירועי קיצון, כגון המשברים בשוק ההון בשנת 2001 ו-2008.

 

נכון להיום, שכבת ההגנה הנוספת של בלנדר ניתנת ללא עלויות נוספת עבור הלקוח.

החל משנת הקמתה ב-2014, שמרה בלנדר על תשואה יציבה של כ-5.45% תשואה שנתית ממוצעת בניכוי עמלות. 

  (צילום: בלנדר)
(צילום: בלנדר)
 

אמצעי ההגנה הנוכחיים של בלנדר מקבלים תוספת משמעותית

בלנדר מציעה מספר שכבות הגנה למלווה, לרבות טכנולוגיה מתקדמת Rating 2.0 לסינון בקשות להלוואה, ביצוע חיתום ודירוג אשראי, לצד טכנולוגיה בלעדית בשם DirectMatch המבצעת פיזור אופטימלי של כספי המלווה בין מספר גדול של לווים - על מנת למקסם את התשואה ולהקטין סיכון.

 

נוסף על כך, פיתחה בלנדר שוק משני הנקרא REBLEND המאפשר למכור את תיק ההלוואות למשתמשים אחרים בכל רגע נתון. מאות אלפי המלווים העוברים בשוק REBLEND מידי יום, מאפשרים נזילות ברמה גבוהה.

 

החברה מפוקחת על ידי רשות שוק ההון במשרד האוצר.

 

הכספים בפלטפורמה מוחזקים בחשבון נאמנות מנוהל על ידי נאמן חיצוני.

 

כאמור, בחברה קרן ביטחון המנוהלת על ידי נאמן חיצוני שנועדה להגן על כספי המלווה במקרה בו אחד הלווים מתקשה בהחזר ההלוואה. כעת מתווסף גם הביטוח כהגנה נוספת על כספי הלקוחות.

 

ד"ר גל אביב, מנכ"ל בלנדר: "ההתקשרות עם חברת הביטוח התאפשרה בזכות החיתום הקפדני של החברה, איכות תיק ההלוואות והפיזור הרחב של הלווים. כעת יכולים המלווים, לראשונה בישראל, לקבל חיסכון מבוטח עם תשואה ממוצעת שהסתכמה עד כה בכ5% בשנה".

 

  (צילום: סיון פרג')
(צילום: סיון פרג')
 

הנתונים המובאים הינם תיאור כללי של הביטוח. לפרטים המלאים ניתן לעיין באתר החברה, היכנסו>>

 

* התנאים המחייבים הם הרשומים בפוליסה המלאה שנרכשה על ידי החברה. אנו ממליצים לקרוא את ההסברים השונים באתר של חברת בלנדר ובפרט את עמודי התשואה בבלנדר, סטטיסטיקות למלווים וקרן הביטחון. אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות ההשקעה במוצרים פיננסיים שונים, ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכיו האישיים של כל אדם. תשואת העבר אינה מדד או ערובה לתשואת העתיד. טל"ח.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים