שתף קטע נבחר

סערה ומחאה: בית עלמין צבאי בתעמולת הליכוד

"הליכוד TV" פרסם סרטון שמציג בית עלמין צבאי ומזהיר מפני הסכנות בעליית גנץ לשלטון. הסרטון עורר סערה ונתניהו הורה למחוק את השידור ולתחקר את האירוע: "מבין היטב את כאב המשפחות". בסרטון הופיעו גם פיגועים מתקופת נתניהו. האחראים על "הליכוד TV" הושעו עד להודעה חדשה

 

 

סערה פרצה הערב (יום ג') ברשתות החברתיות בעקבות סרטון של "הליכוד TV" המציג בית עלמין צבאי ומזהיר מפני הסכנות בעליית בני גנץ לשלטון.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ליכוד טי וי בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
מתוך תעמולת הליכוד(צילום: ליכוד טי וי)

ראש הממשלה נתניהו דווח על המקרה והנחה מייד למחוק את השידור הערב של הליכוד TV, לתחקר את האירוע שאותו הגדיר כתקלה מצערת ולנקוט צעדים כדי שהדבר לא יחזור על עצמו. האחראים על "הליכוד TV" הושעו מתפקידם עד להודעה חדשה.

 

"מיד כשדווחתי על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה", מסר נתניהו. "כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז"ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות".

 

בסרטון נראה הפובליציסט אבישי עברי תוקף את הרמטכ"ל לשעבר ומפלגתו. בסוף הסרטון הוא נצפה ברקע בית עלמין צבאי ואומר "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן". עברי הוא חבר בצוות הקמפיין של הליכוד ומשתתף באופן קבוע בשידורי המפלגה ומקבל על כך שכר.

תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
תמונות של פיגועים, גם בתקופת נתניהו. למעלה משמאל - זירת הפיגוע בחלמיש(צילום: ליכוד טי וי)

בתחילת הסרטון מזהיר עברי מפני פיגועים שעלולים להגיע אם גנץ יהיה בשלטון. ברקע מופיעות תמונות של פיגועים שונים, בהן גם תמונה מזירת הפיגוע בחלמיש, שבו נרצחו בני משפחת סלומון ז"ל, שהיה בזמן שלטון נתניהו. עברי נשמע אומר באותו הזמן: "עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים - זאת המשמעות של שלטון שמאל".

 

בתגובה לאנשים שתקפו אותו בטוויטר, ענה עברי: "חברים שלי שוכבים מתחת לאבנים האלה בגללכם... חלקם נפלו שלא לצורך בגלל הפנטזיות שלכם. אם אצליח להציל אפילו נפש אחת מליפול חלל על מזבח ההזיות שלכם זה שווה לי הכל".

 

מיכל קסטן-קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר ז"ל שנפל במבצע צוק איתן, תקפה את הסרטון של הליכוד: "בדיוק מבלה בארוע של אלמנות צה"ל. ביבי - אלמנות ארועי הכותל מוסרות ד"ש. וגם אלמנות צוק איתן. בטוח שאתה רוצה להמשיך בספירת הגופות? כי אני מכירה את כולם לפי שנים, מלחמות ומבצעים מיותרים".

 

יו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן שם, אמר ל-ynet: "זה דבר מזעזע. אני לא יודע מי הפסיכופט שהגה את הרעיון לשלב את הנופלים בפוליטיקה. זו פגיעה קשה במשפחות. קיבלתי עשרות הודעות ממשפחות שנפגעו מהסרטון הזה. אנשים לא מבינים שזה פותח את הפצע, וזו פגיעה קשה בנופלים ובמשפחות שלהם. יש לנו פרה קדושה אחת, שזה הנופלים. זו פגיעה קשה ומבזה – להכניס את בתי הקברות לפוליטיקה זה ממש מזעזע".

 

ברשימת "כחול לבן" תקפו: "חיילי צה"ל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש הממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. לך תתנצל בפני המשפחות מיד או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. תתבייש נתניהו".

 

במרצ תקפו את נתניהו: "לנתניהו ולימין כבר אין גבולות. מי שהצניח את הכהניסטים לכנסת, עכשיו גם מעז לשחרר לאוויר סרטון מחלחל בכיכובו של האיש שרק השבוע הצדיק את הרוצח גולדשטיין".

 

יו"ר העבודה אבי גבאי אמר: "‏עד כאן ביבי. לחלקות הצבאיות אתה לא מכניס את הטינופת שלך. תתנצל בפני גנץ והמשפחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליכוד טי וי
הסרטון שעורר את הסערה
צילום: ליכוד טי וי
מומלצים