שתף קטע נבחר

כחלון הציג את הרשימה: "המפלגה הימנית החברתית היחידה"

יו"ר מפלגת כולנו השיק את קמפיין הבחירות ותקף את יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "הודיע שיבטל את 'מחיר למשתכן'. זה נראה לכם נורמלי?". על תוכנית השלום של טראמפ: "לא נסכים לחלוקת ירושלים וחזרה ל-67"

 

 

  

מפלגת כולנו בראשות שר האוצר משה כחלון הציגה הערב (יום ג') את רשימתה לכנסת הקרובה והשיקה את הקמפיין שלה לבחירות. במסגרת האירוע חשפה המפלגה את סלוגן הבחירות שלה: "כחלון - ימין שפוי". כדי לקרוץ לקהל הליכוד, התמונה שמלווה את הקמפיין היא תמונתו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין. כחלון טען כי כולנו היא "המפגה היהודית-חברתית-ימנית היחידה בישראל"

 

באירוע בראשון לציון הציג כחלון את העשירייה הראשונה של מפלגתו, שעל פי הסקרים מתנדנדת סביב אחוז החסימה. לאחר כחלון ניצבים אלי כהן, יפעת שאשא ביטון, רועי פולקמן, טלי פלוסקוב ומירב בן ארי. 

משה כחלון מציג את רשימת
"ימין שפוי". כחלון הערב בהשקת הקמפיין (צילום: מוטי קמחי)

משה כחלון מציג את רשימת
(צילום: מוטי קמחי)

במהלך האירוע נשא כחלון נאום שבו מיתג את עצמו כאיש ימין, כזה שלא מתנגד להסדר מדיני בכל מחיר, אולם בעל קווים אדומים דוגמת ויתורים במזרח ירושלים או חזרה מלאה לקווי 67'. "אני לא ראיתי את התוכנית של טראמפ", התייחס כחלון ל"עסקת המאה" שחלקים ממנה נחשפו אתמול, "אבל אני יכול להגיד לכם דבר אחד - אם זה יהיה תלוי בפלסטינים, חברים, לא יהיה שום דבר. זה הסיפור שלנו איתם, כן קשרים כלכליים, שיתופי פעולה ביטחוניים, נושאים הומניטריים. אבל ויתור על ירושלים וחזרה לגבולות 67'? מפלגת כולנו תגיד לא".

העשירייה הראשונה במפלגת
העשירייה הראשונה במפלגת "כולנו"

 "אין שר בממשלת ישראל שתחזק את היחסים הכלכליים עם הרשות הפלסטינית יותר ממני, אין אף אחד כזה. אני עשיתי את זה בתיאום עם צה"ל, עם הממשלה", אמר כחלון. "אני פגשתי בהם, שוחחתי איתם, לפעמים אפילו בערבית. אני אומר לכם בידיעה ואני לא יכול להגיד שזה בשמחה, אין פרטנר מדיני בצד השני ואומר לכם את זה אדם שישב איתם ימים".

 

כחלון תקף בחריפות את מפלגת "כחול לבן", בראשות בני גנץ, ובעיקר תקף, שלא במפתיע, את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שאליו היה מקורב מאוד לפני שהאחרון החליט להצטרף למפלגתו של גנץ.

 

"אנחנו ראינו איזה כוחות מתחברים כדי לגרום לכך שאנחנו לא נהיה במשרד האוצר בפעם הבאה", אמר כחלון. "שימו לב מה קורה כאן, המועמד לתיק האוצר של כחול לבן מודיע: 'אני אבטל את 'מחיר למשתכן'. נראה לכם נורמלי?, חברים, אני רואה את האמהות שבאות אליי עם דמעות בעיניים ואומרות לי 'השר כחלון, מעולם לא חלמנו שנלווה את הילדים שלנו בכניסה לדירה במחיר מוזל, לא חלמנו, חשבנו שהם יעזבו את הארץ, ינטשו אותנו, ואתם הגשמת להם את החלום באמצעות הפרויקט הזה'".

 

שר האוצר התייחס לעובדה שבחר, למרות הסקרים הלא-מחמיאים, לרוץ לבדו בבחירות ולא לחבור למפלגה אחרת: "כל היום אנחנו שומעים 'למה לא התחברת?', למה שאני אתחבר? למי אני אתחבר? איפה הם היו כל השנים?, איפה הם היו שרצינו לתת נקודות זכות לסטודנטים, למשפחות, להעלות את שכר החיילים? למה שאנ אתחבר איתם? זה פשוט לטשטש את הזהות שלנו ולנו יש זהות ברורה, כמפלגה יהודית-חברתית-ימנית יחידה במדינת ישראל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
כחלון משיק את הקמפיין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים