שתף קטע נבחר

וולוו תקדים את טסלה בישראל? מציגה חשמלית ראשונה

היצרנית השבדית חושפת את פולסטאר 2, מכונית חשמלית ראשונה למותג כתשובה לטסלה מודל 3. תזנק ל-100 קמ"ש בפחות מחמש שניות, תציע טווח נסיעה של 500 ק"מ החל מ-2020. עוד לא ברור מתי תוצע בישראל

פולסטר, חטיבת הביצועים הצעירה של וולוו, חושפת את ה-2, דגם שני של החטיבה ומכונית חשמלית מלאה ראשונה - כתשובה לטסלה מודל 3. תג המחיר באירופה יתחיל

ב-40 אלף יורו, זהה לדגמים כמו ב.מ.וו סדרה 3, מרצדס C קלאס ואודי A4. תחילת שיווק ב-2020, רק באמצעות האינטרנט. בחברת מאיר, יבואנית וולוו לישראל, נמסר ל-ynet כי נבחנת אפשרות השיווק כאן.

 

 

הפולטסר 2 מתבסס על פלטפורמת CMA (ר"ת Compact Modular Architecture) משותפת לוולוו XC40, עם מרכב סדאן-ארבע-דלתות דומה לאב הטיפוס לסדרה 40 שהוצג לפני שלוש שנים. העיצוב החיצוני דומה לדגמי היצרנית השוודית לרבות יחידות תאורה קדמיות בעיצוב פטיש נורדי, אחוריות בעיצוב פרסה המחוברת בחלקה התחתון לצורך אשליית רוחב, וסבכה מודגשת מלפנים למרות שאינה נדרשת ברכב חשמלי.

 

פולסטאר 2 ()

פולסטאר 2 ()

גם תא הנוסעים מוכר מדגמי היצרנית לרבות ההגה, לוח המחוונים הדיגיטאלי והדיפונים השונים. מסך המגע גדול יותר ובולט כלפי חוץ, כמעט כמו במתחרה האמריקאית. היצרנית לא פרסמה נתוני מידות ומשקל, אבל ניתן לשער שהיא תהיה דומה לדגמי קטגוריית המשפחתיות היוקרתיות.

 

פולסטאר 2 ()

יחידת ההנעה משלבת בין שני מנועים חשמליים - קדמי ואחורי - המייצרים כך הנעה כפולה עם הספק משולב של 408 כ"ס ו-67.3 קג"מ. אלה מאפשרים זינוק ל-100 קמ"ש בפחות מחמש שניות. מצברים בקיבולת 78 kWh ממוקמים ברצפת המכונית ומאפשרים מרכז כובד נמוך וטווח הנסיעה הרשמי עומד על 500 ק"מ בין טעינות. ה-2 תוצע גם בגרסת ביצועים הכוללת בולמי זעזועים של אוהלינס ובלמים של ברמבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים