שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מואשמת ברצח תינוקה בג'קוזי נשלחה לאשפוז פסיכיאטרי
  פחות משנה אחרי שתושבת בית שמש הטביעה את בנה בן ארבעה שבועות בבית מלון באשדוד, הורה בית המשפט על הפסקת ההליכים המשפטיים נגדה. האם תאושפז במוסד פסיכיאטרי לתקופה שלא תעלה על 25 שנה

  המלון בו טבע התינוק (צילום: גדי קבלו)
  המלון שבו אירעה הטרגדיה(צילום: גדי קבלו)

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע הורה היום (ד') על הפסקת ההליכים המשפטיים נגד אם מבית שמש שהואשמה ברצח בנה התינוק, בן ארבעה שבועות, בבית מלון באשדוד באפריל בשנה שעברה. לאחר שהתברר כי האם אינה כשירה לעמוד לדין, הורה בית המשפט על אשפוזה במוסד פסיכיאטרי לתקופה שלא תעלה על 25 שנה. את התיק ניהלה עו"ד עינת בלנרו מפרקליטות מחוז דרום.  

   

  בית המשפט קבע כי קיימות לכאורה ראיות שלפיהן האם הטביעה את בנה התינוק וביצעה את הרצח שיוחס לה, אך לא הרשיע אותה. מהראיות עלה כי האם שמעה נקישות בדלת חדרה, אך לא פתחה מאחר שבמקביל המשיכה להטביע את התינוק בג'קוזי בבית המלון.

   

  אמה של הנאשמת ובנה היו אלה שנקשו כמה פעמים על הדלת. הנאשמת סיפרה כי הבינה שאלוהים רוצה שהתינוק יהיה במים. היא אף סיפרה כי ביצעה את המעשה בכוונה: "אני אוהבת את התינוק שלי מאוד", אמרה לחוקרים. האם אף שחזרה את הרצח כמה שעות לאחר האירוע, ותיארה שלב אחר שלב את מה שכינתה "התגלות השכינה".

   

  "הייתי בהיסטריה, צעקתי" 

  בחקירה עלה עוד כי בעלה של הנאשמת נכנס לחדר והבחין בתינוק צף במים. היא ביקשה מהבעל שיתפלל ושלא יוציא אותו מהמים. בעלה החל לבכות, נכנס לסערת רגשות אך לא הוציא את התינוק. "אני הייתי בהיסטריה, צעקתי", סיפרה האם. אמה של הנאשמת הייתה זו שהרימה את התינוק. לדברי האב, שירותי ההצלה הגיעו כעבור כמה דקות.

   

  במהלך ניהול המשפט הוצגו ראיות בדבר מצבה הנפשי של האם. בערב שקדם להטבעת בנה, התקשרה הנאשמת לאחותה ואמרה לה שמאוד חשוב שתבוא למלון ואף הזכירה את "ביאת המשיח". אחותה של האם סיפרה כי "היא הייתה באטרף על הדת". האחות אמרה עוד כי "היא לא מדברת בצורה נורמלית. היה לה פלאשבק מהלידה הקודמת".

   

  האחות סיפרה עוד כי הנאשמת חוותה דיכאון אחרי הלידה הראשונה. אמה של הנאשמת וגיסתה סברו לאחר הלידה הראשונה שהיא לא כשירה לטפל בתינוק קטן. אמה של הנאשמת הוסיפה כי בתה אמרה לה שהיא פוחדת להיות עם תינוק לבד.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  המלון שבו אירעה הטרגדיה
  צילום: בראל אפרים
  מומלצים