שתף קטע נבחר

ישראלית לשעבר: "גנץ הטריד אותי מינית לפני יותר מ-40 שנה". כחול לבן: "שקר מוחלט"

נאווה ג'ייקובס, שעזבה לארה"ב ב-1982, טוענת כי יו"ר מפלגת כחול לבן הטריד אותה מינית בעת לימודיהם בכפר הירוק: "הגיח לעברי וחשף את איבר מינו". בשיחה עם ynet אמרה ג'ייקובס: "עושה לי רע שאחד כזה רוצה להיות ראש ממשלה". מפלגתו של גנץ: "הסתה שמאחוריה עומדים גורמים פוליטיים"

  

 

פוסט שפורסם היום (ד') בפייסבוק, בשיאה של מערכת הבחירות לכנסת ה-21, מעורר הדים במערכת הפוליטית. ישראלית לשעבר בשם נאווה ג'ייקובס, שמתגוררת כיום בארצות הברית, טענה כי יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, הטריד אותה מינית לפני יותר מ-40 שנה. במפלגתו של גנץ טוענים כי "מדובר בשקר מוחלט". במקביל, עורך דינו של גנץ שלח לג'ייקובס מכתב התראה לפני תביעה.

 

ג'ייקובס, שעזבה את ישראל ב-1982, פרסמה כבר בדצמבר פוסט שבו העלתה טענות נגד גנץ, והתייחסה בו לתקופה שבה למדה לדבריה יחד עם יו"ר כחול לבן בפנימיית הכפר הירוק ברמת השרון. האישה, שלדבריה הייתה אז בת 14, העלתה הבוקר שוב טענות קשות נגד גנץ וציינה כאמור כי הוא הטריד אותה מינית.

 

"הייתי תמימה ועדיין לא הבנתי מה קורה" 

"הייתי נערה בגיל ההתבגרות, ילדה צעירה בכפר הירוק", כתבה ג'ייקובס על המקרה שאירע לכאורה בסביבות שנת 1976. "הייתי תמימה ועדיין לא הבנתי מה קורה בכפר ובטח לא בין בנים לבנות. זה קרה יום אחד ברפת, במקום שהכי אהבתי להיות בו בין בעלי החיים בכפר. בני גנץ הגיח לעברי והיה לו מבט מפחיד נורא. הוה היה גבר מגודל מהבוגרים שבכפר. הוא התקרב מולי במבט מבהיל, פתח את מכנסיו וחשף את איבר מינו כלפיי בצורה שהרגשתי שאני בסכנה".

 

עוד היא כתבה: "קפאתי על מקומי וגם אם הייתי רוצה לברוח הוא חסם לי את הדרך. הוא עמד וצחק והיה לו מבט מבהיל כמו לחיה טורפת. היה לי מזל שחבר שלו הופיע ומשך אותו ממני. אני נשארתי ברפת המומה, בוכה ומושפלת. שנים רבות זקרתי את העיינים המפחידות, מזרות האימה כשהביט בי. הוא הרס לי אם החיים. זה היה המפגש הראשון שלי עם מיניות, והוא התנהג כסוטה".

 

פוסט נאווה  פוסטים פייסבוק ()
הפוסט שפרסמה ג'ייקובס נגד גנץ

 

דבריה של ג'ייקובס עוררו כאמור הדים ברשת, ומאז פרסום הפוסט היא זוכה מחד לתמיכה ומנגד לדברי גנאי. הערב היא פרסמה סרטון שבו אמרה: "הסיפור שלי הוא סיפור אמיתי לחלוטין. אני קוראת את התגובות שלכם בפייס, נשים שכותבות לי בצורה כל כך מגעילה. אין לכם ילדים? אין לי מה מה להרוויח. אני גרה בארצות הברית, אני חשפתי את עצמי רק כדי לצאת עם האמת החוצה כי אני אוהבת את מדינת ישראל ולא מאמינה שאדם כזה מסוגל אפילו לשבת בממשלת ישראל".

 

ג'ייקובס אמרה ל-ynet: "הבנים היו עושים כל מיני מעשי קונדס, ואני ירדתי לרפת לבד, ופתאום הם באו והוא עשה את זה בלי סיבה. אני הייתי אז ילדה צעירה, הם צחקו וברחו. הוא לא נגע בי או עשה לי משהו, לא דיברתי על זה עם אף אחד מעולם, התביישתי בזה, מה יש לי לספר דבר כזה? אין לי מה להרוויח פה, יש לי רק מה להפסיד. פשוט עושה לי רע שאחד כזה רוצה להיות ראש ממשלה, זו בכל זאת המדינה שלי ואני עוזרת הרבה לישראל".

הצגת מועמדים מפלגה חוסן לישראל בני גנץ (צילום: מוטי קמחי)
גנץ(צילום: מוטי קמחי)

 

 

פוסט נאווה  פוסטים פייסבוק ()
"זה לא מובן ולא צודק". פוסט שפרסמה ג'ייקובס ב-2017

 

במפלגת כחול לבן טוענים כי גורמים פוליטיים עומדים מאחורי התלונה שפרסמה ג'ייקובס. במפלגה הגדירו את הפרסום "הסתה" וציינו בהודעה רשמית כי "מדובר בשקר מוחלט. אתמול זו הייתה עלילת דם על קבריהם של חללי צה"ל הקדושים, והערב זו עלילה חסרת שחר שטופלים על בני גנץ ועל ימיו בכפר הירוק בשנות ה-70. ההסתה הפוליטית חצתה גבולות. האירוע מטופל ברמה המשפטית".

 

עו"ד שמעון בראון, פרקליטו של גנץ, שלח מכתב התראה לג'ייקובס: "העלאת הפוסט עולה כדי הוצאת לשון הרע וברור לכל כי עסקינן בפוסט שכל מטרתו ניצול של פייסבוק על מנת לפגוע במרשי במסגרת קמפיין הבחירות אשר במסרתו מרשי הוא מועמד לראשות הממשלה מטעם רשימת כחול לבן ולהפיץ נגדו דברי שקר". עו"ד בראון דרש את הסרתו המיידית של הפוסט, והודיע כי אם זה לא ייעשה - יינקטו נגד ג'ייקובס צעדים משפטיים.

 

מהליכוד נמסר: "הליכוד אינו קשור לפרסום המדובר על בני גנץ ברשתות החברתיות".

 

ברקע הדברים יצוין כי בנובמבר 2017 התייחסה ג'ייקובס למקרה שבו לדבריה שדרן טלוויזיה אמריקני פוטר מעבודתו בעקבות הטרדה מינית. "זה לא מובן ולא צודק שבחורה באה בלי שום הוכחה, ורק אומרת שהטרידו אותה", כתבה אז ג'ייקובס בפוסט שפרסמה בפייסבוק. "בלי משפט ישר מעיפים אדם מהעבודה ועושים לו סטיגמה, זה פשוט הזוי. כל אחת שתרצה להתנקם במשהו תבוא עם סיפור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים