שתף קטע נבחר

"כמו להיוולד מחדש": מתנדבים משפצים בתים למשפחות במגדל העמק

מיזם התנדבותי שנולד במגדל העמק מסייע למשפחות הזקוקות לעזרה כלכלית או תפקודית בשיפוץ וארגון בתיהן מחדש, כך הם נותנים הזדמנות חדשה למשפחות והשינוי הפיזי גם מוביל לשינוי חברתי ואישי

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

לפעמים מספיק שנעשה קצת סדר בבית, נתקן משהו שהטריד אותנו במשך זמן מה ונדמה היה לנו שזה יהיה מסובך לטפל בו, או אפילו נזיז כמה רהיטים ממקום למקום ופתאום תהיה לנו תחושה של משהו חדש, של שינוי לטובה שגם יעלה חיוך על פנינו.

 

היחידה להתנדבות במגדל העמק הקימה מיזם מרגש של שיפוץ בתים עבור משפחות החוות קשיים שונות המונעים מהן לטפל בבתיהן. בעזרת מתנדבים ותרומות, הבתים עוברים "מייקאובר" כללי שנועד לשפר את איכות המגורים של משפחות החיות במקום כך מסייעים צוותי השיפוץ למשפחות המתמודדות, בין היתר, עם קשיים כלכליים, לעיתים גם עם בעיות תפקודיות ומוגבלויות למיניהן, כך שאין באפשרותן לשפץ ולטפח את בית מגוריהם. המשפחות מאותרות באמצעות עובדים סוציאליים המלווים את התהליך במישורים נוספים.

 

משפצים בתים ומשנים חיים
משפצים בתים ומשנים חיים
 

למיזם גויסו מתנדבים מסורים עם ידיים טובות, בעלי מקצוע, מפעלים ואנשים טובים שלקחו על עצמם להתנדב בפרוייקט באופן קבוע. חלק מהמתנדבים אף לוקחים ימי חופש מעבודתם או באים אחרי יום עבודה כדי לעבוד בשיפוץ הבית.

 

השיפוץ בבית כולל, בין השאר, צביעה, בניית חדר מקיר גבס, החלפת חלונות ודלתות, תיקוני חשמל ואינסטלציה והוספת אביזרים לבית, כגון: מראות, נורות, מוצרי חשמל, רהיטים שונים, מחשב וציורי קיר בחדרים על ידי אומן. בתום השיפוץ מעגיעים מתנדבים המסייעים לניקוי הבית וארגונו מחדש.

גם שינוי קטן הוא בעל משמעות גדולה
גם שינוי קטן הוא בעל משמעות גדולה
 

השיפוצים הללו שנעשים במסגרת המיזם הובילו לסיפורים מרגשים, כמו ילדה שישנה עם אחיה בחדר אחד, ולאחר השיפוץ זכתה לחדר נפרד עם מיטה חדשה, ציור קיר, החלון והדלת בחדרה הוחלפו ונרכשו עבורה מחשב, מדפסת, טאבלט ומכשר סלולרי חדשים. במקביל, לאחיה נרכשה ספפה. השיפוץ עצמו לא רק אפשר לה ליהנות מעצמאות נפרדת בחדר משלה, אלא שעד כה היא התביישה להביא חברות לביתה, ולאחר השיפוץ החלה בשמחה רבה לארח את בנות כיתתה.

 

בבית נוסף, בו ישנה בת מתבגרת עם שני אחיה בחדר אחד, נבנה חדרון מקירות גבס בתוך הסלון בעזרת ארגון "תנופה" ומתנדבים מהקהילה. החדרים בבית נצבעו, לילדה נרכשה טלויזיה ובחדרי הילדים צוירו ציור קיר. "זה לא מתנה אחת אלא מספר מתנות. זה כמו להיוולד מחדש. אור ושמחה חזרו לפנינו בעקבות השיפוץ", מספר יאיר הלפרין, תושב מגדל העמק שזכה ל"מייקאובר" בביתו.

לכל אחת ואחת מגיעה פרטיות
לכל אחת ואחת מגיעה פרטיות
 

אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות עירונית מסבירה כי "שני הצדדים יוצאים נשכרים - המשפחות המקבלות את הסיוע והמתנדבים שמסייעים בתהליך השיפוץ. המתנדבים מציינים שזאת זכות גדולה להיות חלק משיפור איכות חיים של משפחה ופרויקט זה סוחף אחריו מתנדבים נוספים שנדבקים בחיידק הנתינה. אני רוצה להודות למתנדב מיכה אופיר שמתכלל את המיזם ולכל המתנדבים והתורמים שנתנו יד עד כה".

בדרך להיות חדר מושלם
בדרך להיות חדר מושלם
  

"מגדל העמק הינה עיר קהילתית בעלת ערבות הדדית הדואגת לתושביה בגיוס משאבים ותכניות כמו 'מייקאובר', שדרוג 50 דירות בשנה בשיתוף 'תנופה', שיפוץ חצרות בבניינים משותפים והקמת מערך תחזוקה שוטפת לבניינים ועוד", סיכם ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה. "תכניות אלה הינן רק חלק ממערך שירותים גדול שהרשות מספקת לתושבי העיר ורווחתם".

 

נעים וכיף בחדר
נעים וכיף בחדר

 

"מדברים טוב, עושים טוב". ב-2 באפריל יתקיים "יום המעשים הטובים" - יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-100 מדינות. רוצים להצטרף? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה , המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה.

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, לחצו כאן כתבו לנו אותו, ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית.

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים