שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לא כחול-לבן: הרווקים והרווקות שלא יוצאים עם ישראלים

  הם מעדיפים את הקלילות והפתיחות המינית האירופאית על השמרנות הישראלית, והן בטוחות שהגברים הישראלים מונעים מאגו בניגוד לאחיהם האירופאיים המנומסים: הכירו את הרווקים והרווקות שמעדיפים לעשות את זה בשפה זרה

  הסבר פניך לתייר: אחרי "אלפיים שנות גלות" בהן היינו מפוזרים בכל העולם, עברנו את פרעה ועוד כמה תחנות בדרך ועשינו כל שביכולתנו כדי להתרבות בעיקר בינינו ובין עצמנו, מסתמן שזוגיות עם יהודי בלבד היא כבר מזמן לא כלל מחייב, בטח שלא לצעירים החילונים שבינינו. בכלל, בבועה הקטנה הזו ששמה 'ישראל', בה כולם מכירים את כולם והכול אותו דבר, קמים יותר ויותר צעירים שמרגישים שהגיע הזמן לגוון, והיום – איזה מזל – זה כבר קל מתמיד. טינדר, אוקיי קיופיד, גריינדר – אפליקציות ההיכרויות היום הן בינלאומיות ומאפשרות להכיר תיירים בלחיצת כפתור לייק הדדית. אז מה יש בתייר הגרמני הזה או בתיירת האוסטרלית שעושים לנו את זה יותר ממקביליהם הישראלים? יצאתי לבדוק.

   

  "לישראליות אין את הביטחון העצמי של האירופאיות"

  שם: אוהד גל

  גיל: 39

  סטטוס: רווק

   

  מתי הבנת שאתה נמשך לזרות?

  "שנת 91, אני בבית ספר יסודי ולכיתה שלנו מצטרפים שני תלמידים, בן ובת מברית המועצות לשעבר. שם נוצרה לדעתי ההבנה הראשונית שלי, ההכרה, שיש תרבות אחרת, שונה ומסקרנת, שלא דומה למה שהכרתי עד כה".

   

  סלפי של הסקסולוגית (צילום: אוסף פרטי)
  אוהד גל. "לאירופאיות יש ביטחון עצמי גבוה יותר"(צילום: אוסף פרטי)

  אילו הבדלים אתה רואה בין ישראליות ללא ישראליות?

  "ההבדלים הם עצומים. השפה, המראה, התרבות, צורת המחשבה, האישיות, הביטחון העצמי. כמובן שזה בהכללה, אבל נדמה לי לפעמים שלישראליות תמיד יהיה במידה רבה חוסר ביטחון עצמי, בין אם בולט וגלוי ובין אם מוסתר".

   

  למה בעצם?

  "אולי זה נובע משייכות לסיפור שכולנו חיים בו, סיפור על עם נרדף היסטורית המתגורר במדינה קטנה ומוקפת אויבים. איזה ביטחון עצמי זה בונה? אצל נשים ממקום אחר אין את זה, או לפחות לא במידה הזו. הן מגיעות לרוב ממדינות מפותחות בהרבה מישראל, עם היסטוריה מפוארת של אימפריות ומעצמות גדולות יותר, עשירות יותר, עם פחות איומים ובדרך כלל הן גם רגועות יותר מבחינה כלכלית. אולי גם זה משפיע על האופי".

   

  באילו קשיים אתה כן נתקל עם בחורות שאינן ישראליות?

  "כל מה שקשור במרחק הגיאוגרפי הוא כמובן קושי. את בת הזוג האחרונה שלי למשל הכרתי בהודו. היא נולדה ברוסיה ובשנים האחרונות גרה בלונדון. המרחק הפעיל עלינו הרבה לחצים והעמיד את הקשר בינינו תחת קשיים רבים".

   

  למה בעצם אתה נמשך כל כך לבחורות זרות?

  "אני חושב שכל הזמן חיפשתי להיות עם מי ששונה ממני, וזה אותו דבר לגבי הצד השני - מעניין אותי החיבור והקשר שנוצרים בזוגיות, כשכל אחד מביא איתו משהו מתוך חיים אחרים לגמרי. זה כל הזמן הרפתקה של גילוי, צעידה בנופים של חו"ל במובן המטאפורי, עבור שני בני הזוג".

   

  למה אתה חושב שהן נמשכות לישראלים כמוך?

  "עבור נשים זרות הגבר הישראלי נתפס כאקזוטי. בכלל יש הילה של אקזוטיות סביב אזור המזרח התיכון, מקום שכשמדמיינים אותו מדמיינים אקשן וסכנה שמעוררים ריגוש. השירות הצבאי מוסיף גם הוא למשיכה ויוצר תדמית מאצ'ואיסטית מאוד גברית קלאסית, שעם ההיכרות מתגלה לרוב כמכסה על אישיות רגישה וחמה, והן אוהבות את הרובד הנוסף הזה".

   

  "לצרפתים יש אלגנטיות, הומור, אוכל ונהנתנות"

  שם: הילי לואיס

  גיל: 37

  סטטוס: רווקה

   

  מתי נפתחת לבני זוג לא ישראלים?

  "הכרתי בחור צרפתי בתאילנד והתאהבנו. מפה לשם עברתי לצרפת, שם היינו בזוגיות 5 שנים שבמהלכן התקבלתי ללימודי משחק ולמדתי צרפתית".

   

  מה את אוהבת במיוחד אצל האירופאים?

  "אני לא אומרת שהם יותר טובים מהישראלים, אבל לבחורים זרים ולצרפתים בפרט יש אלגנטיות, הומור, תרבות, אוכל ונהנתנות שאני מאוד מתחברת אליה. אני זוכרת שפעם היה לי דייט עם בחור אירופאי והוא הביא לי פרח. זה היה מצחיק, מוזר ומקסים באותו זמן".

  הילי לואיס (צילום: אוסף פרטי)
  הילי לואיס. "מדליק אותי מבטא זר"(צילום: אוסף פרטי)
   

  איזה קושי יש בקשר כזה?

  "יש משהו מוזר אבל זה נכון: האינטונציה של העברית. תמיד הם חושבים שאני כועסת כל הזמן, גם כשאני לא. אבל למעשה אני פרנקופילית - מדליק אותי מבטא זר, במיוחד צרפתי. אני אוהבת את השפה ואת האנרגיות שהיא מביאה איתה".

   

  מה הם אוהבים בנו, הישראליות?

  "לידם אני מרגישה אקזוטית. ובכללי יש משהו מדליק בלצאת עם מישהו זר - לשני הצדדים, כי זה חדש יותר, שונה יותר, מפתיע לפעמים, פחות צפוי".

   

  "לגברים ישראלים יש דעות קדומות"

  שם: זהבית תבור

  גיל: 36

  סטטוס: גרושה

   

  מתי הבנת שאת נמשכת דווקא לגברים לא ישראלים?

  "אני חושבת שמאז ומתמיד ידעתי, אבל זה התחזק אצלי אחרי הגירושים שהיו דווקא מגבר ישראלי. שמתי לב שאחרי זה פשוט לא הסתדרתי עם גברים ישראלים לעומת גברים ממדינות אחרות".

  סלפי של הסקסולוגית (צילום: אוסף פרטי)
  זהבית תבור. אחרי הגירושים הבנתי שאני מסתדרת טוב יותר עם גברים זרים(צילום: אוסף פרטי)
   

  איך את מסבירה את זה?

  "אני חושבת שלגברים ישראלים יש יותר דעות קדומות על איך נשים צריכות להיראות ולהתנהג לעומת גברים מחו"ל שיצא לי להכיר. לדעתי, מה שמנהל את הישראלים במערכות יחסים זה האגו, וגם אני אשמה בזה כי בכל זאת אני ישראלית".

   

  מי הבחור הלא ישראלי האחרון שיצאת איתו?

  "בחור ברזילאי, מושלם. הוא לא פחד לדבר על הרגשות שלו, לפתוח את הלב ולא שיחק איתי משחקים".

   

  אילו קשיים גילית בקשר עם מישהו זר?

  "בעיקר קשיי שפה, אבל זה משהו שתמיד מתגברים עליו בסוף".

   

  למה את חושבת שאת מסתדרת עם גברים לא ישראלים?

  "אולי כי אני לא מסורתית או בחורה משפחתית יותר מדי, שחולמת על שבתות עם המשפחה והילדים. אני לא לחוצה להתחתן שוב או להביא ילדים. חשוב לי הספייס שלי, ושמתי לב שלהמון גברים ישראלים זה מפריע. דבר נוסף ומאוד חשוב: כל גבר לא ישראלי שהכרתי אהב אותי בדיוק כמו שאני. עד היום מלווה אותי משפט שחבר ישראלי אמר לי, שאם הייתי רזה הייתי יפה יותר - אז זהו, שלא. אני לא רזה ולעולם לא אהיה רזה, ולעומת הישראלים, במערכות יחסים עם גברים מחו"ל אף אחד לא ניסה לשנות אותי או לחנך אותי מחדש. זה למה זה עובד דווקא עם גברים זרים".

   

  ומה הגברים הזרים אוהבים בנו, הישראליות?

  "גדלנו בתוך בועה ישראלית, ודווקא מישהו זר מתלהב יותר מהפלפליות והחוצפה של האישה הישראלית".

   

  צפו: סיפור האהבה של סיגל וצ'נצ'ל    (צילום : אורי דוידוביץ)

  צפו: סיפור האהבה של סיגל וצ'נצ'ל    (צילום : אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "האירופאיות יותר קלילות מהישראליות"

  שם: אריאל וקסלר

  גיל: בן 33

  סטטוס: רווק

   

  איך התחלת בכלל להכיר נשים לא ישראליות?

  "יש לי המון חברים בכל העולם, כך שאני מסתובב יחסית הרבה בסביבה לא ישראלית, מה שכבר הפך לדבר די טבעי בשבילי. דרך זה יצא לי להכיר נשים לא ישראליות והיו לי קשרים ומערכות יחסים עם בנות מאירופה".

  תמונה של אחד המרואיינים (צילום: אוסף פרטי)
  אריאל וקסלר. האירופאיות יותר קלילות?(צילום: אוסף פרטי)
   

  למה לדעתך נשים אירופאיות אוהבות ישראלים ולהפך?

  "לדעתי זוג עם מנטליות שונה יוצר יותר עניין ויש מעין 'הילה' כזאת כשיוצאים עם מי ששונה ממך. ואולי בגלל שאני חצי תימני-חצי אשכנזי אז יש בי ניחוח אקזוטי, אבל אני צוחק, לפעמים יש קשיים ופערי תרבות גם שקשה לגשר עליהם. עם זאת, ראיתי הבדלים בין נשים בארץ לבין אירופאיות".

   

  אילו הבדלים?

  "באופן אישי ועל סמך הקשרים שהיו לי, תמיד הרגשתי שהנשים האירופאיות יותר קלילות מהישראליות. הן נותנות יותר מרחב. עם השנים כבר נהיה לי יותר קל להתחבר לנשים זרות מאשר לנשים ישראליות, אבל זה לא אומר שאני שולל להכיר ישראליות, ממש לא שולל".

   

  אבל מעדיף זרות בגלל הקלילות?

  "לא רק, גם בגלל השפה. יש לי אנגלית ברמה של שפת אם. נוח לי לדבר בשפה הזו, וגם בטינדר הפרופיל שלי כתוב באנגלית, כך שמראש אני מכוון ליצור אינטראקציה עם מישהי שאינה ישראלית, אבל שוב, לא שולל שום דבר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף פרטי
  אוהד גל. תמיד חיפש לצאת עם מי ששונה ממנו
  צילום: אוסף פרטי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים