שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המו"מ תקוע: נהגי הרכבת מאיימים לשבות ביום שלישי
  בעקבות הסכסוך בין ועד העובדים להנהלת הרכבת על סידור העבודה החדש של הנהגים, ל-ynet נודע כי אין פריצת דרך בשיחות בין הצדדים. בוועד טוענים כי המצב הנוכחי מסכן את הנוסעים, בהנהלה מתעקשים: "אין עילה להשבתה"

   

  ידיעות ()
  שוב שיבושים ברכבת?

  אחרי המחלה שפקדה את נהגי רכבת ישראל והנס הרפואי שמיהר להגיע, ראשי ועד העובדים הכריזו כי סידור העבודה החדש של הנהגים מסכן את ציבור הנוסעים, ל-ynet נודע היום (ראשון) כי נהגי רכבת ישראל מאיימים לשבות ביום שלישי.

   

  ועד העובדים וההנהלה נמצאים במשא ומתן בכדי לפתור את המשבר הצפוי, אך עדיין אין פריצת דרך בין הצדדים. עדיין לא ידוע באילו היקפים תהיה השביתה הצפויה. בית הדין לעבודה בתל אביב ביקש מוועד הרכבת והנהלתה להגיע להסכמות בקשר לסידור העבודה החדש עד ליום שלישי.

   

   

  הסכסוך בין ועד העובדים לבין הנהלת הרכבת החל למעשה כבר היום, עם השבתתם של בית הספר ללימוד נהיגה בקטר, משרדי ההנהלה בלוד, מוסך הרכבת בדימונה ואגף ההפעלה. כל אלו לא פוגעים במערך הנוסעים של הרכבת אך נדמה כי העיצומים הצפויים ביום שלישי ישפיעו על כלל הנוסעים בכל רחבי הארץ.

   

  בהודעה שהוציא הועד בעניין ביום שישי האחרון לאחר שבית הדין ביקש מהצדדים להיכנס למשא ומתן, נכתב בין היתר: "אם יהיו הסכמות עד ליום שני, ניאלץ להפעיל את סכסוך העבודה הקיים בחטיבת הנוסעים". כאמור, גורם בכיר בוועד טען בפני ynet היום כי המצב הקיים מוביל לכך.

   

  במוקד הסכסוך בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים עומד סידור העבודה החדש של רכבת ישראל. לטענת ההנהלה, העובדים מתכננים לשבות בשל העובדה שהוסיפו לנהגים כ-29 דקות נהיגה בכל משמרת. בוועד העובדים טוענים כי סידור העבודה יוצר מצב של עומס על קבוצה מסוימת של נהגים שיעבדו יותר, בעוד קבוצה אחרת תעבוד פחות.

   

  גורם בוועד העובדים טען כי "ברכבת למעשה יצרו מצב שבו נהגים מסוימים ינהגו יותר ונהגים אחרים ישבו בבית ולא יעבדו בעקבות הסידור החדש, או לפחות עד לפתיחת קווים שונים בעתיד, כמו מירושלים לתל אביב. המצב הקיים גורם לכך שלנהגים שכן עובדים אין זמן לנוח בין נסיעות, או אפילו ללכת לשירותים. אנחנו לא מוכנים להמשיך במצב זה שמסכן גם את הנוסעים".

   

  מרכבת ישראל נמסר: "בהתאם להמלצת בית הדין לעבודה יזמה הנהלת הרכבת הידברות נוספת, אחת מיני רבות בחודשים האחרונים עם ועד העובדים. אין כל עילה להשבתת תנועת הרכבות ולפגיעה באזרחי ישראל, ואנו מצפים מוועד העובדים לנהוג באחריות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים