שתף קטע נבחר

אחרי יורוקום: ארז אלוביץ' ישווק ירקות ופירות

בנו של שאול אלוביץ' יקים יחד עם אבי מלכה רשת לשיווק סחורה מהחקלאי לצרכן בלי פערי תיווך. מלכה מיועד לשמש מנכ"ל הרשת. בכוונת השניים לשכור לשם כך נכס של 1,200 מ"ר על כביש החוף בסמוך להרצליה, שיוסב לחנות ענק

ארז אלוביץ', בנו של איש העסקים שאול אלוביץ' - לשעבר בעל השליטה בחברת בזק - יקים רשת לשיווק ירקות ופירות ישירות מהחקלאי לצרכן בשיתוף פעולה עם אבי מלכה, לשעבר בעלי רשת מתאים לי, שיהיה מיועד לשמש מנכ"ל הרשת. היזם השותף הנוסף הוא רוברט עמרוסי, חקלאי מהמושבה מגדל וחבר התאחדות האיכרים.

 

משרד החקלאות ישלם לרשתות כדי שימכרו לנו פירות וירקות בפלסטיק

שופרסל רוצה למכור לכם ירקות ופירות ארוזים בפלסטיק

חריגות הדברה בתותים, חסה ותבלינים

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אלוביץ' ומלכה הם חברי ילדות מהרצליה. הוריו של מלכה החלו את הקריירה בחנות ירקות ופירות שבה עבד בצעירותו. ההיכרות של עמרוסי עם אלוביץ' היא מהתקופה שהאחרון החזיק דירת נופש במגדל. אלוביץ', המתמחה בשיווק, הקים את מערך השיווק של יורוקום. עמרוסי, שמגדל פירות, דיבר בעבר על הפסדי החקלאים מפערי התיווך ואמר שהוא שוקל לעבור למסחר.

ארז אלוביץ  (צילום: אוראל כהן)
ארז אלוביץ' (צילום: אוראל כהן)

השלושה מנהלים מו"מ לשכירת נכס של 1,200 מ"ר על כביש החוף בסמוך להרצליה, שיוסב לחנות ענק לשיווק ישיר של ירקות ופירות במחירים מוזלים, תוך חיסכון של פער התיווך, והבטחה לאספקה שוטפת של סחורה טרייה. המגעים מתנהלים גם מול

התאחדות האיכרים.

 

מלכה ועמרוסי עסוקים בחודשים האחרונים בפגישות בין חקלאים. גם גורמים רשמיים כמו משרד החקלאות כבר מכירים בבעיית פער התיווך בין המחיר הנמוך שמשולם לחקלאי, ולעיתים לא מכסה את עלויות הגידול, לרווח של רשתות המזון.

 

תוצרת חקלאית עבורה מקבל החקלאי 2-3 שקלים לקילו נמכרת לפעמים בעבור 11-9 שקל לקילו בסופר. משרד החקלאות הקצה תקציב של 20 מיליון שקל לסיוע להקמת שוקי איכרים, בעיקר בסופי שבוע שבהם מוכרים החקלאים את תוצרתם ישירות ובשלב זה פועלים ארבעה שווקים. כן קמו יוזמות של חקלאים פרטיים שמוכרים במחסני ענק תוצרת חקלאית ישירות מהמגדלים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
ארז אלוביץ'
צילום: אוראל כהן
מומלצים