שתף קטע נבחר

הסוכנות היהודית: הלוואה לכל עובד שיפנה להליך פונדקאות בחו"ל

לפי החלטת הסוכנות, כ-40 אלף שקלים יוענקו לחד-מיניים שיבקשו להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות מחוץ לגבולות המדינה. יו"ר הסוכנות הרצוג: "לכל אחד ואחת זכות למשפחה, ואנחנו משפחה שבה כולם שווים"

מחאת הקהילה הגאה בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

בשורה לקהילה הגאה - לראשונה גוף ציבורי בישראל יעניק הלוואות לעובדים שיפנו להליך פונדקאות בחו"ל: הסוכנות היהודית הודיעה הערב (א') כי תעניק הלוואה של כ-40 אלף שקלים לכל עובד או עובדת שיבקשו להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות בחו"ל - הורים יחידניים, זוגות חד-מיניים והטרוסקסואלים.

 

מהסוכנות היהודית נמסר כי "ההלוואה נועדה להקל על העובדים בהתארגנות הכלכלית הכרוכה בהליך הפונדקאות ובכך להביע את התמיכה של הארגון בתהליך המורכב".

 

כיום, זוגות גברים חד-מיניים או גברים המעוניינים להיות חד-הוריים לא יכולים על פי החוק לבצע פונדקאות בישראל ולכן פונים לפונדקאות בחו"ל, שאינה מכוסה בסל הבריאות ועלותה עשויה להגיע למאות אלפי שקלים.

 

הלוואת הסוכנות היהודית תעמוד לעובדיה ושליחיה לצורך סיוע בהליכים הרפואיים לקראת הפונדקאות ובמהלך ההליך עצמו. עוד הוחלט כי ילד שנולד לשליח במהלך השליחות, בהליך של פונדקאות, יוכר לכל דבר ועניין בכל הנוגע לזכויות המגיעות לו מן הסוכנות היהודית.

 

הסוכנות היהודית מעסיקה כ-1,250 עובדים, מהם כ-450 שליחים המשרתים למשך כמה שנים ברחבי העולם ופועלים לחבר את הקהילות היהודיות לישראל.

 

"הצהרה שיש לה גם חשיבות סמלית"

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, שהוביל את ההחלטה הארגונית אמר כי "זו הצהרה שיש לה גם חשיבות סמלית שכן היא משקפת את העמדה השוויונית של ארגון ציבורי גדול שמכיר בזכותם של כל איש או אישה לממש את רצונם להיות הורים ולהקים משפחה ללא כל קשר לשייכות המגדרית שלהם או להעדפה המינית שלהם. לכל אחד ואחת זכות למשפחה והסוכנות היהודית היא משפחה אחת גדולה שכולם בה שווים".

יצחק הרצוג ונתן שרנסקי (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

איתי פנקס, חבר מועצת העיר תל אביב-יפו ומיוזמי העתירה לבג"ץ לשוויון לזוגות חד-מיניים בפונדקאות בישראל, הגיב להחלטה בסיפוק ואמר כי "הסוכנות היהודית קדמה למדינה והשתתפה בהקמתה וגם במקרה הזה אנחנו מקווים שממשלת ישראל תלך בעקבות הרצון והזכות של להט"בים למשפחה, לאהבה ולשוויון זכויות מלא. ברכות לגוף הציבורי הראשון המסייע לעובדיו הלהט"בים להגשים הורות.

 

"בנוסף, תודות וכבוד ליו"ר הסוכנות, יצחק בוז'י הרצוג, שבכל תפקיד ציבורי שנשא הקפיד לקדם את זכויות הקהילה הגאה בישראל. כעת כולנו ממתינים לפסק הדין של הרכב בג"ץ שצפוי להכריע בשאלת הפונדקאות בימים אלה ממש".

 

יו"ר עמותת "אבות גאים", עוז פרבין, הצטרף לברכות: "אני שמח ומקווה שעוד גופים במדינת ישראל יאמצו את הרעיון, ייתנו מענקים כמו במגזר הפרטי ושזה יחלחל גם למגזר הציבורי, כי זו עלות מטורפת. אבל אני בעיקר מקווה שממשלת ישראל תאפשר לנו לבצע את ההליך בארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים