שתף קטע נבחר

הירש: "לא קפצתי מהמדים לפוליטיקה"

יו"ר מפלגת מגן תקף את רשימת כחול לבן: "תכליתה היא החלפת השלטון ואחר כך יישבו על פיסטוקים ויחליטו לאן לקחת את המדינה". הוא תקף גם את מפלגת כולנו: "היא לא מפלגה" וטען שייכנס לכנסת "למרות שלא סוקרים אותנו"

 

 

יו"ר מפלגת מגן, תא"ל (מיל') גל הירש, תקף היום (ב') את רשימת כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד ואמר שהיא "לא נחשבת מפלגה". דבר דומה הוא אמר גם על מפלגת כולנו. בריאיון לאולפן ynet הוא הצהיר שמפלגתו תהיה הפתעת הבחירות "למרות שלא סוקרים אותנו". צפו בראיון.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

גל הירש מכריז על הקמת מפלגת
הירש. כחול לבן לא נחשבת מפלגה, כולנו היא לא מפלגה(צילום: שאול גולן)

"אני ממתין בכיליון עיניים ומצפה לשמוע מה יש להם להגיד", אמר הירש על רשימת כחול לבן. "מפלגה שתכליתה היא קודם כל החלפת השלטון ומתכוונת רק אחר כך לשבת על צלחת פיסטוקים ולהחליט לאן לוקחים את המדינה - לא נחשבת מפלגה בעיניי. זה לא תקין".

 

- למה לא חברת לאף מפלגה?

"הציבור רואה כרגע מלחמת עולמות. שני גושים שמתנגשים זה בזה, ובתוך כך אני תוהה - מה עם הגוש הקטן בגרון? העניינים החברתיים, הכלכליים, האישיים כמו ביטחון אישי, זוגות צעירים וקשישים".

משה כחלון מציג את רשימת
מפלגת כולנו. "היא לא מפלגה"(צילום: מוטי קמחי)

הירש תקף את שר האוצר משה כחלון: "כולנו היא לא מפלגה בעיניי. מפלגת מגן היא היחידה מסוגה בימין היום. אני קורא לציבור שמתלבט - יש לכם למי להצביע. המפלגה בנויה כמו הרכב עם ישראל. יש אדם מעוטף עזה, מאצבע הגליל, וגם ניצול שואה וחרדים".

 

- רשימות הסופרמרקט מוכרות לנו גם ממפלגות אחרות.

"האנשים שלי כולם הם פעילים חברתיים שפועלים תחתיי במכון למנהיגות כבר יותר מעשור. הם הוכשרו להיות מנהיגים ולא נעטפו באריזת צלופן כמו שכל הציבור נהנה לראות עכשיו שאוספים אנשים, אומרים להם 'טוב, נקרא לכם ככה ועכשיו אנחנו מפלגה'. זה לא ככה אצלנו.

 

"אני לא הביטחוניסט שקפץ מהחוגר והמדים לתוך המערכת הפוליטית. למרות שאני בשירות מילואים פעיל ומבצע מאות ימי מילואים, אני נמצא בחיים האזרחיים יותר מעשור, מקים חברות, מעסיק אנשים ומחנך למנהיגות. אני מביא חבילה שלמה של הבנה כלכלית אזרחית יחד עם הבנה ביטחונית עמוקה".

 

לדבריו, הרצון להיות השר לביטחון פנים לא נובע מרצון לסגור חשבון אחרי שלא מונה לתפקיד מפכ"ל המשטרה: "אני חושב שהמשטרה היא עניין חברתי. למרות שסיכלו את מועמדותי למפכ"ל המשטרה, והדבר נחשף מול כולם, אני לא מתכוון לסגור חשבון. במציאות של היום למפלגות הקטנות יש כוח להיות לשון מאזניים, להשפיע על סדר היום ולממש תהליכים חברתיים חשובים".

 

 - מפלגת מגן תיכנס לכנסת?

"צריך להחליף את סימן השאלה בסימן קריאה. למרות שלא סוקרים אותנו, אנחנו יודעים מה קורה בשטח. התמונה מוכרת לנו ושונה ממה שהיא מתוארת. חכו ותראו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
גל הירש
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים