שתף קטע נבחר

משפחתו של הקצין שנפצע בפיגוע: "מתפללים להחלמתו"

מצבו של לוחם צה"ל, סרן ישראל מאיר אליצור שנפצע היום בפיגוע הדריסה בבנימין, מוסיף להיות קשה אך יציב. לאחר שנותח בבית החולים תל השומר מסרה משפחתו: "אנחנו עטופים באהבה ועזרה, מחזקים את חיילי צה"ל". הלוחם השני שנפגע באורח קל שוחרר לביתו

 

 

משפחתו של סרן ישראל מאיר אליצור, קצין צה"ל ומ"פ בחטיבת כפיר שנפצע הבוקר (שני) באורח קשה בפיגוע הדריסה בבנימין, קראה להתפלל לשלומו לאחר שיצא מהניתוח בבית החולים שיבא תל השומר.

 

אליצור, נשוי ואב לילדה בת שנתיים וחצי ולתינוק בין שנה מכוכב השחר, משרת בצה"ל בשמונה השנים האחרונות. איציק סומר, חמו של אליצור, אמר ל-ynet: "אנחנו עטופים בהרבה אהבה, הרבה עזרה, הרבה התעניינות והרבה תפילות. אנחנו מבקשים להתפלל לרפואתו השלמה והמהירה.

 

"אנחנו מאמינים, מקווים ומצפים, גם לפי מה שנמסר לנו מהצוות הרפואי, שבעזרת השם הוא יחלים במהרה. אני רוצה לחזק את חיילי צה"ל שעושים לילות כימים כדי לשמור על ביטחוננו", הוסיף סומר.

 

הלוחם הנוסף ממג"ב שנפצע באורח קל בפיגוע ופונה לבית החולים שוחרר כבר בשעות הבוקר לביתו.

חיילים פונו לביה
פינוי החיילים לאחר הפיגוע. בית החולים תל השומר(צילום: שאול גולן)

חיילים פונו לביה
(צילום: שאול גולן)

מיקום פיגוע הדריסה בנעמה בחטמ

זירת פיגוע בדריסה ביציאה מהכפר הפלסטיני נעמה שבבנימין (צילום: גיל יוחנן)
זירת הפיגוע(צילום: גיל יוחנן)

זירת פיגוע הדריסה ליד נעמה שבחטמ
(צילום: גיל יוחנן)

פיגוע דריסה בבנימין ביציאה מהכפר נעמה (צילום: מצב בטחוני גלובלי)
(צילום: מצב בטחוני גלובלי)

רכב המחבלים אשר ביצעו את פיגוע הדריסה בנעמה בחטמ
הרכב הדורס שאיתו ביצעו המחבלים את הפיגוע(צילום: TPS)

רכב המחבלים אשר ביצעו את פיגוע הדריסה בנעמה בחטמ
(צילום: TPS)

פינוי רכב המחבלים ששימש לביצוע פיגוע הדריסה בנעמה שבחטמ
פינוי רכב המחבלים

מנהל היחידה לטראומה וכירורגיה, ד"ר יורם קליין, אמר: "הגיעו אלינו לפנות בוקר שני פצועים, שני חיילים. אחד מהם במצב קל, השני במצב קצת יותר קשה וסובל מפגיעה רב-מערכתית. אחרי ההערכה ראשונית וייצוב הוא הועבר לחדר ניתוח. אין סכנה לחייו ואני מקווה שהוא יחלים ללא סיבוכים".

 

מדוברות התנחלות דולב, הסמוכה לזירת הפיגוע, נמסר כי "אנחנו מתפללים להחלמתם המהירה של החיילים שנפצעו הלילה בפיגוע הדריסה ליד נעמה, ומחזקים את ידי כוחות הביטחון במאבקם בטרור בבנימין בפרט וביהודה ושומרון בכלל".

 

ביישוב טענו כי "ב-1 במרץ הייתה אמורה להתבטל נקודת ההזנקה של מד"א בגוש דולב טלמונים בשל בעיות תקצוב. לחצים שונים גרמו לכך שקיבלנו הארכה של שלושה שבועות לביטול ההחלטה, והפיגוע הוא תזכורת מוחשית לכך שביטול נקודת ההזנקה הוא סכנת חיים הן עבור התושבים באזור, והן עבור החיילים המשרתים כאן".

 

מתחקור ראשוני עולה כי הפיגוע התרחש בעת שכוח משותף לחטיבת כפיר ומג"ב יצא מפעילות בכפר הפלסטיני נעמה שבבנימין, מדרום לצומת הדואר. עוד עולה כי כוח צה"ל ליווה כוח אחר שנתקע ביציאה מהפעילות בכפר בשל תקלה ברכב. שלושת המחבלים זיהו את החיילים ודרסו אותם. כוחות צה"ל פינו את הרכב שדרס את הלוחמים בעזרת כלים הנדסיים. שלושת המחבלים שהיו ברכב הפוגע נורו - שניים מהם חוסלו והשלישי נפצע קל. המחבלים שנהרגו הם אמיר דראג' מהכפר חרבתא אל-מסבאח ויוסוף ענקאווי מבית סירא, שניהם בני 20. המחבל שנפצע בפיגוע הוא הית'ם עלקם מהכפר ספא.

 

חמאס בירך על הפיגוע: "מות שני השהידים ממערב לרמאללה הבוקר מוכיח כי העם הפלסטיני ממשיך במאבקו נגד הכובש עד שישיג את כל זכויותיו וישחרר את אדמתו", נכתב בהודעה של ארגון הטרור. "המסר של הצעירים המורדים בגדה המערבית הוא שהם לא יירגעו אלא כאשר יגורש הכיבוש, ישוחררו המקומות הקדושים ולא יעברו התכניות לייהוד ירושלים", לשון ההודעה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זירת הפיגוע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים