שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ראש ארגון פשע מואשם באיום: "תראה נמלים כל חייך"

  העבריין בני שלמה נאשם שדרש מקבלן להיפרד מאשתו לשעבר של חברו, ולשלם פיצוי של 50 אלף שקל - אחרת ייפגע. שיחות האיום הוקלטו

  כתב אישום הוגש היום (ב') נגד ראש ארגון פשע מהדרום, בני שלמה, בגין סחיטת קבלן מאשקלון שניהל מערכת יחסים עם גרושתו של אחד ממכריו של שלמה. על פי האישום, שלמה נעצר בחודש שעבר אחרי שאיים על הקבלן, בין השאר בפגישה בביתו במושב חלץ, דרש ממנו לעזוב את האישה ולפצות כספית את הגרוש שלה - אחרת ייפגע. 

   

  הפגישה במושב התקיימה לאחר שהקבלן היה מעורב בקטטה עם הגרוש, שהובילה למעצרו של הגרוש. הקבלן הסכים להיפגש עם שלמה אף שחשש מכיוון שהוא מוכר "כמעורב בעולם הפשע". שלמה איים שם על הקבלן שאם לא יעביר לגרוש 50 אלף שקל, הוא "יראה נמלים" כל שארית חייו, על מנת להבהיר לו שיהרגו אותו. מקורב אחר לגרוש אף דרש פיצוי של 100 אלף שקל. 

   

   

  בני שלמה ראש ארגון פשע מהדרום (צילום: בראל אפרים )
  הארכת מעצרו של בני שלמה בחודש שעבר(צילום: בראל אפרים )
    

  בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים נכתב כי "עצם אזכור שמו של שלמה, כמי שמעורב בסכסוך, יש בו כדי להטיל אימה, כפי שחש המתלונן". עקב החשש משלמה הסכים הקבלן לעזוב את ביתו ובת זוגו באופן מיידי.

   

  הקבלן סירב להגיש תלונה, אבל המשטרה השיגה את הקלטות השיחות שערך עם שלמה, שהוכיחו את מסכת האיומים שעבר. לאחר מעצרו טען שלמה בחקירתו שמעולם לא ראה את הקבלן ואין לו קשר אליו. רק לאחר שנחקרו מעורבים נוספים קשר עצמו לאירוע. גם אז הכחיש כי איים על הקבלן.

    

  בבקשה להארכת המעצר נכתב כי "הנאשם הניע את המתלונן, באיומים, לעזו את בית מגוריו ואת בת זוגו זה כשנתיים, וכן לשלם כסף לאדם אחר... אם ישוחרר יש חשש ממשי שמא יחזור על המעשים כלפי המתלונן והקרובים לו או כלפי אחרים".

   

  בדיונים להארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון ציין השופט אבישי כהן כי המסוכנות של שלמה נובעת ממעשיו, לכאורה, ולא רק תולדה של שמו או ההילה הקשורה בשמו. שלמה נחשב לאחד מראשי ארגוני הפשע הגדולים בארץ. בעברו הרחוק היה משויך לארגון הפשע של שלום דומרני אבל בשלב מסויים פרש ל"עצמאות". בעבר נעשו כמה ניסיונות כושלים לפגוע בו. בשנת 2015 חוסל אחיו, שלום שלמה, ביריות במושב באזור חבל לכיש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  העבריין בני שלמה
  צילום: בראל אפרים
  מומלצים