שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעקבות הפרסום: ההוסטלים לנערות בסיכון בירושלים לא ייסגרו
  לאחר שב-ynet ו"ידיעות אחרונות" פורסם כי משרד הרווחה הודיע על סגירתם של שלושת המוסדות בירושלים ונפתח קמפיין נגד - הוחלט שהפעילות במקומות תימשך כרגיל. ההבטחה ניתנה לאור דרישת ראש עיריית ירושלים משה ליאון. טרם התקבלה החלטה בעניין המוסדות בבית שאן
  בעקבות הפרסום ב-ynet וב"ידיעות אחרונות": משרד הרווחה הודיע כי שלושת ההוסטלים לנערות וצעירות בסיכון בירושלים לא ייסגרו, ובכירי המשרד יקיימו היום (ד') סיור במעונות יחד עם בכירים מהעירייה. זאת לאחר שההוסטלים עמדו בפני סגירה, ואנשי הצוות, עובדות סוציאליות ובוגרות המסגרות פתחו במאבק. מנכ"ל המשרד אביגדור קפלן הבטיח בשיחה שקיים אמש כי "אף אחד מהמעונות הללו לא ייסגר". הבטחתו ניתנה לאור דרישת ראש עיריית ירושלים משה ליאון.

   

   

  ניצן נהון, בוגרת אחד ההסוטלים מימין בתקופה בה שהתה באחד ההוסטלים, משמאל היום ()
  ניצן נהון, בוגרת בית אריאל, לפני קליטה בהוסטל (משמאל) ועם צאתה ממנו
   

  קמפיין מלחמה על סגירה סגירת הוסטלים ל נערות בסיכון סיכון ב ירושלים ו בית שאן ()
  מתוך הקמפיין למניעת סגירת המסגרות

  סגירת המעונות תוכננה, לטענת משרד הרווחה, לטובת "מיפוי לצורך התאמתם לצרכים שעליהם הם אמורים לענות". המסגרות "בית אריאל", "בית הצברית" ו"אורנים" הן "מסגרות פתוחות", שבכל אחת מהן מתגוררות כ-15 נערות וצעירות בסיכון בגילים 23-13, ומטרתן, בשונה מהמוסדות הסגורים, לאפשר להן להשתלב בחיים העצמאיים בקהילה. עובדות סוציאליות ונערות בוגרות המוסדות הללו פתחו בקמפיין להצלתם תחת הסיסמה: "מסיכון לסכנה".

   

  ניצן נהון, בת 28 בוגרת "בית אריאל", הדגישה במהלך המאבק את חשיבותם של ההוסטלים שמהווים לטענתה מפלט אחרון עבור אותן נערות: "ההוסטלים האלו הם המקום היחידי שקולט נערות בקצה של הקצה. הן מגיעות מהרחוב, מבתים הרוסים ומתוך מעונות סגורים ומעניקים להן הזדמנות לחזור לקהילה לחיים בריאים. אם אני לא הייתי מגיעה להוסטל אולי לא הייתי כאן היום".

   

  ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר אחרי ההחלטה: "כשהתבשרתי על כך שההוסטלים לא ייסגרו, פשוט התרגשתי. אני שמח על כל הצלחה והישג שהוא למען העיר ותושביה".

   

  עם זאת, שני מוסדות באזור בית שאן לשיקום נוער מכור לסמים עדיין ניצבים בפני סכנת סגירה מכיוון שטרם התקבלה החלטה בעניינם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים