שתף קטע נבחר

"תהיו אמיצים להיות אמיתיים"

בני הנוער המגיעים להכנה לצבא בארגון "רוח הלוחם" שהקים קובי לימור, עוסקים לא רק בפעילות פיזית המכינה אותם לשירות הצבאי, אלא זוכים גם להפוך לחלק מחברה טובה יותר בעזרת התנדבות למען הקהילה ופעילות שמלמדת אותם להאמין בעצמם ולתת לאחרים

בשיתוף עמותת רוח טובה 

 

 

כשקובי לימור השתחרר מצה"ל, לאחר שירות צבאי של 15 שנים ביחידות קרביות, הוא החליט שהוא רוצה לעסוק בפעילות ערכית וחינוכית למען בני הנוער - כך נולד ארגון "רוח הלוחם" אשר עוסק בהכנת בני ובנות נוער לשירות בצה"ל.

 

במסגרת פעילות הארגון מושם דגש על על משפחתיות, ערבות הדדית, עזרה לזולת, והכנה לשירות בצה"ל ברמה הפיזית והמנטלית - כך זוכים הנערים והנערות המגיעים להכנה לערך מוסף, מעבר לפעילות הפיזית, זוכים להצצה לחיים האמיתיים סביבם ולדברים שהם למען הקהילה. בשל הפעילויות המגוונות הללו, מספר קובי, בני הנוער לומדים להאמין בעצמם, מתוך חזון שהם צריכים לתת מעצמם ולא רק לקבל.

לא רק הכנה לצבא, גם תרומה לקהילה
לא רק הכנה לצבא, גם תרומה לקהילה

בני הנוער ב"רוח הלוחם" מתנדבים בקהילה אחת לשבוע, בין היתר מאמצים את שורדי השואה בחולון, מאמצים משפחות שכולות ועוד. "כשאני מסיים את ההתנדבות ועושה משהו טוב בשביל מישהו אחר, אני חוזר הביתה עם סיפוק", מספר אוראל כרמלי, חניך ב"רוח הלוחם" ומצטיין מחוזי בתרומה לקהילה. "לא מזמן קיבלתי פרס של מצטיין מחוזי בהתנדבות, אבל אני חושב שהפרס האמיתי הוא לחזור כל פעם הביתה ולדעת שאתה עושה משהו טוב בשביל מישהו אחר."

 

אדלה מורנו, היא שורדת שואה המגיעה למועדון קפה אירופה בחולון המופעל ע"י מנהל הרווחה בעיריית חולון בשיתוף עם העמותה למען הקשיש. היא מספרת שהיא בעצמה מתנדבת כבר 16 שנה עם תלמידים שזקוקים לעזרה בלימודים ואין להם כסף לשיעורים פרטיים. "ההתנדבות נותנת לי ערך מוסף לחיים וסיפוק, שאני עושה משהו טוב. וזאת הרגשה מדהימה. זה נותן טעם לחיים." היא מספרת גם על בני הנוער שמגיעים אליהם מ"רוח הלוחם: "הם מתנדבים מכל הלב. הם נותנים לנו אהבה ואת ההווי של הצעירים. אנחנו מאוד אוהבים אותם ומכבדים אותם ומרגישים שהם עושים לנו שמח."

 

קובי לימור מספר שביום מעשים טובים שיתקיים ב-2 באפריל, חברי "רוח הלוחם" מתכננים להפתיע חיילים שמשרתים רחוק מהבית ולהעניק להם חבילות. "זה לא רק יום המעשים הטובים. זה לבוא ולהיפתח כל השנה. לבוא ולתת, לבוא ולתרום, לבוא ולעשות, לבוא ולהשפיע. אם אני הצלחתי והם מצליחים, אז כולנו יכולים".

 

למען עתיד טוב יותר לכולנו
למען עתיד טוב יותר לכולנו
 

 

"מדברים טוב, עושים טוב". ב-2 באפריל יתקיים "יום המעשים הטובים" - יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-100 מדינות. רוצים להצטרף? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב! יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה , המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה.

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, לחצו כאן כתבו לנו אותו, ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית.

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים