שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בת 28 מתה בניתוח שגרתי: "תחושה של רשלנות"

  הצעירה הגיעה אתמול לבית החולים הלל יפה בחדרה כדי לעבור ניתוח להסרת בלוטת התריס. שעות לאחר מכן התבשר בעלה שהמתין לה בחוץ כי אשתו מתה. הוא חושד ברשלנות מצד הצוות הרפואי: "אם הייתי יודע שקיים סיכון שכזה, לא הייתי נותן לה לעבור את הניתוח". בית החולים: "התפתח דום לב, אירוע נדיר"

  אלכס שטרצלוב וילדיו לאחר שאשתו אלוירה נפטרה בבית החולים הלל יפה (באדיבות המשפחה)
  "הייתה בריאה לחלוטין". אלוירה שטרצלוב(באדיבות המשפחה)

  אלוירה שטרצלוב (28) מנצרת עילית מתה הלילה (ד') על שולחן הניתוחים בבית החולים הלל יפה בחדרה. זאת, כתוצאה מניתוח שגרתי להסרת בלוטת התריס.

   

  בעלה אלכס (30) סיפר בכאב על ההודעה הטראגית ועל התדהמה שאחזה בו כשהרופאים בישרו לו את הנורא מכל: "היא הייתה בריאה לחלוטין, אישה צעירה, אמא לשני ילדים קטנים. אני מרגיש שאני חי בסרט רע".

   

  אלכס שיחזר את הרגעים שלפני הניתוח, תוך שהוא מספר על הפחד שפקד את אישתו: "היא הייתה במתח והסתכלה עליי בפרצוף מבוהל, כאילו הרגישה שהיא צועדת לקראת אסון. זמן מה לפני הניתוח היא אמרה לי שהיא מרגישה כאילו היא הולכת למות בבית החולים. חיכיתי מחוץ לחדר הניתוח יחד עם אביה ואחותה. אחרי כמה שעות יצאה אחת האחיות ואמרה שתכף מסיימים, שעה לאחר מכן יצאה אלינו המנתחת ואמרה שהמצב קשה. כאן התחיל הסיוט".

  אלכס שטרצלוב וילדיו לאחר שאשתו אלוירה נפטרה בבית החולים הלל יפה (צילום: גיל נחושתן )
  "הפכתי לאלמן בגיל 30". אלכס שטרצלוב וילדיו(צילום: גיל נחושתן )
   

  אלכס שטרצלוב וילדיו לאחר שאשתו אלוירה נפטרה בבית החולים הלל יפה (באדיבות המשפחה)
  (באדיבות המשפחה)
   

  הצוות הרפואי החל בפעולות החייאה שלאחריהן הועברה אלוירה ליחידת הטיפול הנמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת. "זו הייתה היא, אבל היא נראתה יותר כמו גופה. שאלתי את הצוות שאלות אבל לא קיבלתי תשובות. קיוויתי, התפללתי והתחננתי שתצא מזה ואז אחרי חצות הודיעו לי שהיא מתה. אם הייתי יודע שקיים סיכון שכזה, בכלל לא הייתי נותן לה לעבור את הניתוח".

   

  אלכס, מציל במקצועו, ואלוירה שעבדה באגודה לקידום הספורט, הכירו לפני 9 שנים בנצרת עילית. לאחר נישואיהם נולדו לזוג שני ילדים שכעת נותרו יתומים מאם.

   

  אלכס טוען כי להרגשתו הניתוח נוהל ברשלנות, שכן מדובר בהליך כירורגי שאינו מסובך. "הפכתי לאלמן בגיל 30 עם שני ילדים. אשתי חיפשה רופאים שלא ישאירו לה צלקת ובסוף איבדה את חייה. המליצו לנו על הלל יפה בטענה שיש שם כירורגים טובים, יש לי תחושה שהייתה פה רשלנות", סיכם.

   

  מבית החולים הלל יפה נמסר: "אמש עברה האישה, כבת 30 מאיזור הצפון, ניתוח עקב מחלה מורכבת ממנה סבלה. הניתוח הסתיים בהצלחה, אך בסיומו, באופן פתאומי, פיתחה האישה דום לב חריף. וצעו פעולות החייאה על ידי מומחי טיפול נמרץ שהצליחו לייצבה והיא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ לב.

   

  כעבור כמה שעות שוב התפתח דום לב, שבסיומו, למרות מאמצי ההחייאה, המטופלת נפטרה. משפחתה עודכנה על ידי הצוות כל העת וניאותה לביצוע נתיחה שלאחר המוות לבדיקת האירוע הנדיר.הודעה הועברה, כנדרש, למשרד הבריאות. בית החולים משתתף בצערה של המשפחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים