שתף קטע נבחר

בנק הפועלים יפריש קרוב למיליארד שקל נוספים בגין חקירות המס בארה"ב

סכום ההפרשה הכולל בעקבות החקירה בארה"ב צפוי לעמוד על כ- 2.2 מיליארד שקל. לפי הדיווח של הפועלים, הבנק ממשיך בימים אלו לקיים שיחות עם משרד המשפטים האמריקאי בדבר המתודולוגיה לחישוב הסכומים שיידרש לשלם

בנק הפועלים, בניהולו של אריק פינטו, מדווח היום (ה') למשקיעיו כי הוא צפוי לרשום הפרשה מהותית בדו"חות הכספיים לשנת 2018. הסיבה לכך היא חקירות הרשויות האמריקאיות סביב סוגיית העלמת המס.  

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

נמחקה בקשת כינוס הנכסים לבעלת פרויקט בנייה בקריית מלאכי

בגלל סכסוך שותפים: הפועלים מבקש כינוס לבעלת פרויקט בקריית מלאכי

הפועלים מתניע את הנפקת ישראכרט לפי 3.5 מיליארד שקל

 

לפי הדיווח, הבנק המשיך בשבועות האחרונים לקיים שיחות עם משרד המשפטים האמריקאי כאשר במסגרת מגעים אלו החלו דיונים בדבר המתודולוגיה לחישוב הסכומים שיידרש הבנק לשלם במסגרת הסדר אפשרי.  

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים ()
אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים
 

בעקבות זאת וכן על בסיס נתונים נוספים שנאספו ועובדו במהלך תקופה זו על ידי הבנק, הוא צפוי להגדיל בדוחות הכספיים לשנת 2018 את סכום ההפרשה בכ-922 מיליון שקל, כך שסכום ההפרשה הכולל (נכון לסוף שנת 2018) צפוי לעמוד כ-2.2 מיליארד שקל.

 

לדברי הבנק, הסכומים האמורים כוללים הפרשה בגין שלושת הרכיבים אשר למיטב הערכת הבנק, למועד זה ועל בסיס חוות דעת יועציו המשפטיים האמריקאיים בעקבות התקדמות במגעים להיכלל בהסדר, אם וכאשר יושג, קרי - רכיב המס שהיה על לקוחות אמריקאים מסוימים של קבוצת הבנק לשלם לרשויות המס האמריקאיות, רכיב ההכנסות מלקוחות אמריקאים ורכיב של קנס שעשויה קבוצת הבנק לשלם.

 

בנוסף כוללים הסכומים האמורים הפרשה בשיעור של 30% מסכום התשלום בגין חשיפה כלפי רשויות אחרות בארה"ב. עם זאת, בבנק מדגישים כי חקירות הרשויות האמריקאיות עדיין נמשכות וטרם הושגה הסכמה סופית כלשהי עימן.

 

החקירה נגד פועלים עוסקת בייעוץ מס שנתנה שלוחת הבנק בארצות הברית ללקוחות אמריקאים, שאיפשר להם להעלים מס מהרשויות המקומיות בסיוע הבנק. הרשויות בארצות הברית בהובלת משרד המשפטים קבעו שהתנהלות זו היתה מנוגדת באופן מובהק לכללים הנדרשים ולפיכך החלו בחקירה נגד הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
סניף בנק הפועלים
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים