שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הישראלי שרץ לנשיאות גואטמלה

  קוראים לו יצחק פרחי, הוא גר ברעננה - אבל ביוני הקרוב יתמודד על נשיאות גואטמלה בעקבות הצעה שקיבל לאחר שעורר הדים בריאיון טלוויזיוני שעסק דווקא בישראל. פרחי אופטימי, אבל מבטיח: "אם אפסיד אחזור לישראל"

  יצחק פרחי ()
  מתמודד לנשיאות גואטמלה: יצחק פרחי

   

  היחסים המצוינים של ישראל עם גואטמלה עשויים לעלות מדרגה נוספת: יצחק פרחי, בן 58 מרעננה, מתמודד על הנשיאות במדינה הלטינית, ומאמין שסיכוייו לנצח טובים. "ארבעת המועמדים לצידי התמודדו בעבר ונכשלו", אמר.

    

  פרחי לא "צונח" לקמפיין הזה משום מקום - הוא נולד בגואטמלה וכבר בגיל צעיר נכנס לפוליטיקה המקומית. הוא היה בין מייסדי מפלגת "פאן" שהפכה לאחת הגדולות המדינה. בין היתר, ניהל פרחי את המערך הלוגיסטי של המפלגה והוביל קמפיינים שהולידו שני נשיאים. בנוסף, ניהל את הקהילה היהודית והיה ממנהלי חברה קדישא ומפקד בכיר במערך כיבוי האש.

  בנימין נתניהו עם נשיא גואטמלה ג'ימי מוראלס טקס פתיחת שגרירות ב ירושלים (צילום: מארק ישראל סלם)
  "יחסים מצוינים". נתניהו ונשיא גואטמלה בפתיחת השגרירות בירושלים(צילום: מארק ישראל סלם)
   

  פרחי, נשוי ואב לארבעה המגדיר את עצמו כציוני מושבע, עלה לישראל לפני 18 שנים. ילדיו שירתו ביחידות קרביות. בימים אלה הוא מכהן כמנכ"ל חברה שמתמחה במתן שירותים בריאותיים.

   

  לפני כחודשיים, בראיון לתחנת טלוויזיה בגואטמלה, נשאל מה סוד הצמיחה של ישראל. פרחי השיב - "אידיאלים ואחדות" - ואמר כי זו גם יכולה להיות דרכה של גואטמלה אם תאמץ עקרונות אלה.

   

  דבריו עוררו הד והוא קיבל הצעה ממפלגת "ויוה" להתמודד על תפקיד הנשיאות. הבחירות יתקיימו ביוני. ההערכה היא שזה לא יהיה קל, משום שיש ארבעה מועמדים שנחשבים למובילים ופרחי לא ביניהם.

   

  למרות זאת, הוא אופטימי ומסביר שארבעת המועמדים התמודדו בעבר - ונכשלו. "אם לא אבחר, אחזור לישראל", הבטיח. מבחינת יחסי החוץ עם ישראל דרכו תהיה קלה: היחסים מצוינים. גואטמלה העבירה לאחרונה את שגרירותה לירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים