שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוויכוח על חניה לרצח: ירה 3 יריות והחביא את האקדח
  כתב אישום הוגש נגד אוראל זוית, בן 23 מחולון, שירה למוות ביורי פודובני במהלך קטטה המונית באזור התעשייה בעיר. הוא ירה גם לעבר המנהל, ואז הטמין את האקדח וזרק את הקפוצ'ון

   

   

   

  פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום (יום ה') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אוראל זוית, בן 23 מחולון, בגין רצח יורי פודובני ז"ל, ניסיון לרצח, נשיאה והחזקת נשק, תקיפה בנסיבות מחמירות, החזקת סכין ועבירות נוספות. בדיון נכחו גם בני משפחתו של פודובני, שפרצו בבכי. גם בני משפחת הנאשם הגיעו וצעקו לו:"תהיה חזק אוראל, הצדק ייצא לאור".

  יורי פודובני, בת זוגו סיגלית קרן ובתם מליסה ()
  יורי פודובני ז"ל עם בת זוגו ובנותיהם

  אמו של יורי פודובני ז
  אמו של פודובני בביהמ"ש(צילום: מוטי קמחי)

  בתו של יורי פודובני ז
  בתו של פודובני בביהמ"ש(צילום: מוטי קמחי)

  לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שלי קוטין, זוית ניהל יחד עם אביו ואחיו עסק משפחתי לייבוא מדיחי כלים תעשייתיים לאולמות ומסעדות. הנרצח עבד בחנות לחומרי אריזה והובלות באותו הרחוב. מנהל החנות בה עבד שכר מחסן בסמוך לעסק של זוית ומשפחתו ששימש אותו לאחסון סחורה.

   

  ב- 14.2 הגיע המנהל ברכב יחד עם לקוח למחסן כדי להוציא ממנו סחורה וחנה בסמוך לעסק המשפחתי. זוית הבחין ברכב ופנה באומרו: "לא, לא, אל תחנה פה". משהשיב לו המנהל כי הוא מתכוון לחנות לזמן קצר, הוסיף זוית: "לך מותר לחנות בכל מקום שאתה רוצה ולי לא?". או אז פרץ בין השניים ויכוח קולני על אודות החניה, ויכוח שכלל גידופים הדדיים.

  פצוע באורח קשה באירוע ירי בחולון ()
  זירת הרצח בחולון

  פצוע באורח קשה באירוע ירי בחולון ()

  אביו של זוית שמע את הוויכוח הקולני בין השניים, יצא מהעסק המשפחתי, גידף את המנהל, התקרב והצמיד אליו את מצחו בצורה מאיימת. בשלב זה, זוית ואביו דחפו את את המנהל לאחור מספר פעמים וזוית היכה אותו בחוזקה בפניו ובחלקי גופו באמצעות אגרופו. משהצליח להשתחרר מאחיזת האב, סינן המנהל לעבר השניים: "חכו חכו", ברח מהמקום וחזר לחנות.

  משפחת המנוח יורי פודובני ז
  משפחתו של פודובני בביהמ"ש(צילום: מוטי קמחי)

  משהגיע לחנות, סיפר לאחיינו ולאדם נוסף שהותקף על ידי ארבעה אנשים שהוא לא מכיר ובמהלך התקיפה איבד את משקפיו, ואף עידכן על כך טלפונית את פודובני, הנרצח, שעבד בחנות והיה בדרכו אליה. האדם הנוסף הציע למנהל "ללכת אליהם". בהמשך, צעדו המנהל, אחיינו, האדם הנוסף ופודובני לכיוון המחסן. המנהל והאדם הנוסף התקרבו אל זוית ואביו, אליהם חבר אחיו של זוית. אז פנה אליהם המנהל ואמר: "אתם קופצים ארבעה אנשים על אדם אחד?! אתם נותנים לי אגרופים מאחורה?!" ודחף את זוית לאחור.

   

  זירת הרצח בחולון

  זירת הרצח בחולון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אז שלף זוית את האקדח ממכנסיו, כיוון אותו לעברו של המנהל ואיים עליו כי יירה בו. בתגובה, הוציא המנהל מכיס מכנסיו סכין יפנית, ואמר לזוית: "תירה בי תירה בי", זוית נופף באקדח וירה ירייה אחת באוויר. בהמשך, החל עימות בין האבלמנהל שקיללו אחד את השני, תוך שהמנהל מתקרב לאב כשהסכין היפנית עדיין בידו, והאב דוחף אותו כמה פעמים בהתרסה. בשלב זה החזיר זוית את האקדח לתוך מכנסיו, שלף את הסכין מכיסו וניסה להתקרב למנהל, אז התקרב אחיו של זוית למנהל בצורה מאיימת, אחז בצווארו ובין השניים התלקח עימות פיזי.

   

  משהבחין זוית בעימות, החזיר את הסכין לכיסו ושלף את האקדח פעם נוספת. באותו זמן, הבחין זוית בפודובני מתקדם לעברם של אחיו ואביו בניסיון לתקוף אותם. זוית כיוון את האקדח למרכז גופו של הנרצח וירה בו מטווח קרוב. הוא נפגע בפלג גופו העליון והתמוטט. מיד לאחר מכן כיוון את האקדח לכיוונו של המנהל שעמד במרחק קצר ממנו, וירה ירייה נוספת לעברו, אלא שהכדור שנורה פגע ברכב שחנה במקום. על כך הוא נאשם בניסיון רצח.

   

  מששמעו המנהל, אחיינו והאדם הנוסף את היריות נסו על נפשם וזוית ואביו תקפו את פודובני בעודו שרוע על הארץ, היכו אותו באגרופים ובעטו בגבו. מיד לאחר מכן, ברחו זוית ואחיו, כשבמהלך מנוסתם הטמין זוית את האקדח באדמה, ובהמשך השליך את הקפוצ'ון שלבש לפח.

   

  אביו של זוית נשאר במקום, הזעיק משטרה ומד"א ואף הגיש סיוע לפודובני. אנשי מד"א שהגיעו למקום ביצעו בו ניסיונות החייאה, שנמשכו כעשר דקות, ולאחריהם נאלצו לקבוע את מותו. תוך דקות אותר זוית על ידי שוטרי משטרת מרחב איילון כשהוא מתחבא ונעצר.

   

  עו
  עו"ד אלון דוידוב(צילום: ינאי יחיאל)

  במהלך חקירתו הראשונה במשטרה שמר זוית על זכות השתיקה. בהמשך, ובכל החקירות שלאחר מכן, הוא הודה שבמהלך האירועים עשה שימוש באקדח וירה שלוש יריות, אך טען כי חש סכנה לחייו ולחיי אביו ואחיו, ירה שתי יריות לאוויר ולרצפה, וירייה אחת שאמנם כוונה לעבר פודובני, אך לדבריו, הירי היה תוצאה של פליטת כדור. הוא טען בחקירתו כי לא הייתה לו כוונה לפצוע, כל שכן, להרוג את מי מהאנשים שהיו מעורבים באירוע.

   

  עו"ד אלון דוידוב ועו"ד מעיין חיימוביץ', שמייצגים את הנאשם מסרו בתגובה:"כתב האישום שהוגש מספר את הסיפור כמו שסברנו - בשעה 13:00 היה ויכוח עם אדם מסויים על חנייה. האדם הזה עוזב את המקום וחוזר עם קבוצת תקיפה שמצוידת בסכין אחד לפחות, על מנת לעשות שפטים בלקוח שלי ובאביו. הם מגיעים לבית העסק שלהם תוקפים אותם מיד מבלי להניד עפעף ואז מתפתחת התגרה. אין עניין של חניה פה, זה לא רצח על רקע חנייה, זה מקרה מצער שנגמר במות אדם שהיה כחלק מאותה קבוצת סגירת חשבון שהגיעה למקום לפגוע באוראל ובאביו".

   

  עורכת הדין שלי קוטין מפרקליטות מחוז ת"א מסרה: "הגשנו היום כתב אישום נגד הנאשם בגין רצח המנוח יורי פודובני ז"ל, ניסיון רצח ועבירות נוספות. על פי האישום הנאשם ואביו התווכחו עם מעסיקו של המנוח ותקפו אותו על רקע ויכוח על מקום חנייה. על רקע זה התפתחה קטטה, במסגרתה הנאשם שלף אקדח, ירה במנוח, רצח אותו וניסה לרצוח גם את המעסיק. לצערנו המנוח איבד את חייו עקב עניין של מה בכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים