שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: תוהה אם בן גביר הוא שמפניה חדשה. בן גביר: אם אני סוכן שב"כ, הוא סוכן קג"ב
  עימות בין יו"ר ישראל ביתנו למועמד עוצמה יהודית. ליברמן תהה "אם בן גביר הוא סוג של שמפניה חדשה, יש דברים תמוהים בהתנהלותו". בן גביר תקף בחזרה: "אם ליברמן לא יתנצל תוך 48 שעות, נגיש תביעת דיבה"

  אביגדור ליברמן איתמר בן גביר (צילום: יאיר שגיא)
  " יש לי קצת תהיות לגבי הטיפוס הזה". ליברמן ובן גביר(צילום: יאיר שגיא)

  יו"ר ישראל ביתנו רמז כי מועמד עוצמה יהודית איתמר בן גביר הוא סוכן שב"כ, והתגובה הגיעה במהירות: "אם אני סוכן שב"כ, ליברמן הוא סוכן קג"ב". בראיון ל"כאן ב'" תהה שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן אם בן גביר הוא "סוג של שמפניה חדשה" - כשהוא רומז לאבישי רביב, ששימש כסוכן של המחלקה היהודית בשב"כ וכונה "שמפניה".

   

  ליברמן ניסה להסביר את החלטת מפלגתו להצביע בעד פסילת המפלגות הערביות, ונגד פסילת אנשי עוצמה יהודית, מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר: "אי אפשר לפסול את עוצמה יהודית כשלא פוסלים את בל"ד. בל"ד זה ארגון טרור לכל דבר ועניין, זו לא מפלגה פוליטית. אני רק מזכיר שעזמי בשארה ברח לקטאר, יורשו ג'מאל זחאלקה ישב בכלא הישראלי על עבירות ביטחון ובסאל גטאס יושב בכלא על הברחה".

   

  "אני בלשון המעטה לא נמנה על תומכי עוצמה יהודית", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו. "גם כשמיכאל בן ארי היה בכנסת מעולם לא אמרתי לו שלום, לא לחצתי לו יד. אבל להערכתי, אם אתה שואל אותי, האם איתמר בן גביר למשל זה אותו איש כפי שהוא מציג את עצמו או שזה סוג של שמפניה חדשה, שמפניה לא ורודה? אני בכלל לא סגור. יש לי קצת תהיות לגבי הטיפוס הזה שנקרא בן גביר. אני רואה את האיש הרבה שנים וקצת תמוהות לי הפעלתנות שלו וההצהרות שלו".

   

    

  ליברמן ציין כי אינו אומר זאת מידיעה: "אני אומר את זה כאזרח מן השורה. לא מעבר לזה. יש שם דברים תמוהים בהתנהלות של האיש". 

   

  בן גביר, שוועדת הבחירות אישרה את מועמדותו על חודו של קול - דקות לאחר אישורו של בן ארי - הגיב באומרו כי אם ליברמן לא יתנצל תוך 48 שעות תוגש נגדו תביעת דיבה. "ליבי ליבי על ליברמן שרואה בסקרים איך כל המנדטים שלו עוברים לאיחוד מפלגות הימין. בקדנציה האחרונה כולם הבינו שליברמן הוא פייק שר ביטחון שדיבר ודיבר אבל בפועל לא עשה דבר, ותפקיד שר הביטחון של ליברמן מוכיח יותר מכל שליברמן הוא איש של דיבורים בלבד".

   

  אשר לרמיזות של ליברמן כי בן גביר סוכן שב"כ הוסיף בן גביר, שהוצב במקום השמיני ברשימת איחוד מפלגות הימין: "אין שחר לדברים ובית המשפט כבר פסק לטובתי בעבר בתביעת לשון הרע שהגשתי נגד מי שטען טענות דומות. אם אני סוכן שב"כ, אז ליברמן סוכן קג"ב". בן גביר הוסיף: "מי שנלחם בשב"כ שהתעלל בנערי הגבעות הוא איתמר בן גביר, בעוד ליברמן שתק ונתן גיבוי למחלקה היהודית בשב"כ. בכל מקרה, אם ליברמן לא יתנצל תוך 48 שעות נגיש נגדו תביעת דיבה ביום ראשון. אני לא רק מדבר כמו ליברמן, אלא גם עושה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים