שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  3 שנות מאסר לנהג שיכור שדרס למוות סבתא

  תושב נתניה שדרס למוות לפני כשנתיים את ד"ר כרמלה רותם, בעת שהמתינה על אי תנועה ואחזה בעגלה ובה נכדתה התינוקת, נידון לשלוש שנות מאסר ורישיונו נפסל ל-13 שנים. המשפחה: "בתי המשפט מתייחסים לעבירות הללו בקלות"

  כרמלה רותם נהרגה מתה ממוס מוקאזדה נהג שיכור נהיגה שכרות שיכור ()
  "חסרונה מורגש בקרב כל אוהביה". ד"ר כרמלה רותם

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר שלוש שנות מאסר על ממוס מוקאזדה, בן 42 מנתניה, שהורשע בהריגה ונהיגה בשכרות - לאחר שפגע לפני כשנתיים עם רכבו והרג את ד"ר כרמלה רותם (64), בעת שאחזה עגלת תינוק עם נכדתה ועמדה על אי תנועה.

   

  מוקאזדה חתם על הסדר טיעון עם הפרקליטות ובמסגרתו הודה במיוחס לו. עוד נגזרו עליו מאסר על תנאי, פסילת רישיון ל-13 שנים ותשלום פיצויים למשפחת המנוחה על סך 15 אלף שקלים.

   

  על פי כתב האישום, מוקאזדה צרך קנאביס ועלה על רכבו - רכב משא מסוג שברולט סוואנה - בהוד השרון. הוא נהג שיכור, כשבגופו חומרי THC שמקורם בקנאביס. הוא התקרב לצומת הרחובות ז'בוטינסקי ושביל התיכון, כשלפני הצומת יש מעבר חצייה עם פס האטה. רותם עמדה באותה העת על אי התנועה של מעבר החצייה, כשהיא אוחזת עגלת תינוק ובה נמצאת נכדתה.

  ממוס מוקאזדה (צילום: מוטי קמחי)
  שלוש שנות מאסר. הנאשם ממוס מוקאזדה(צילום: מוטי קמחי)

  זירת התאונה, לפני כשנתיים (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
  זירת התאונה, לפני כשנתיים(צילום: דוברות מד"א)

  לפני הנאשם נסע רכב שהאט בעת שהתקרב למעבר החצייה. הנאשם, שלא היה ער להאטת הרכב שלפניו, הבחין בכך באיחור והסיט את ההגה בחזקה שמאלה. למרות זאת, הוא פגע ברכב בחלקו האחורי. אז, לחץ הנאשם על דוושת ההאצה, עלה עם הסוואנה על אי התנועה, פגע והפיל חלק מגדר המתכת ופגע ברותם בעוצמה. לאחר מכן המשיך בנסיעה לכיוון הנגדי ופגע ברכב חונה. רותם מתה מפצעיה במקום.

   

  בהסדר הטיעון שנחתם באוקטובר אשתקד, הוא הודה בסעיפי האישום והורשע בהם. הצדדים סיכמו על עונש של שלוש שנות מאסר. הפרקליטות ביקשה 15 שנות פסילה וסנגורו ביקש עשר.

   

  לחובתו של מוקאזדה 43 הרשעות קודמות, כולל הרשעה בנהיגה בשכרות שגרמה לפסילת רשיונו לכמה חודשים.

   

  בשלב הטיעונים לעונש דיברו בני משפחתה. בעלה, סיפר בכאב על מה שעובר עליו. הוא הקריא עדות של עד ראייה שראה את הפגיעה ואמר: "אני חושב על כך כל לילה, מה היא מרגישה, מה חשבה בשניות האחרונות. הנכדה החכמה והיפה מתקרבת לגיל 4 ועדיין לא יכולה לספר כיצד הוטלה חבולה וצורחת מעגלת הילדים, וסבתא שכה אהבה אותה, אינה לוקחת אותה על היידים להשקיט את בכייה. נהג שהורשע כבר בנהיגה בשכרות פשוט ממשיך לעלות על רכבו וככה סתם לוקח חיי אישה נהדרת כמו כרמלה. הופך באחת את חיי משפחה שלמה לכאוס, לחיים שמעולם לא יחזרו למה שהיו".

   

  אחרי גזר הדין הוסיף הבעל: "הבעיה העיקרית פה, שנהג שיש לו 44 עבירות תנועה ושהורשע כבר בנהיגה שכרות, ועוד פעם היה בנהיגה תחת סמים - לא יכול לקבל עונש של שלוש שנים. עם הפסילה שקיבל, הוא יוכל לשוב לכביש בסך הכל 10 שנים אחרי שייצא מהכלא. אני חושב שזה לא בסדר שאחד כזה יעלה חזרה על הכביש, צריך להוריד אותו מהכביש. הפיצוי שלנו זה לא הכסף ולא העונש, אי אפשר לפצות על הצורה שבה בתי המשפט מתייחסים לעבירות הללו יחסית בקלות".

   

  השופטת מיכל ברק נבו אמרה: "דברי המשפחה לימדו כמה חסרונה מורגש בקרב כל אוהביה, ועד כמה הם כואבים את האסון ונסיבות התרחשותו. באורך נס נמנע אסון נוסף (הנכדה). שמעתי את המסר החד שביקש בן זוגה, להתייחס לצורך בהרתעה, אך אני מסכימה שצריך לתת מסר ברור בזמן זה. כל פיצוי לא יבטא נכונה את הכאב למשפחת המנוחה. ראוי להטיל פיצוי שהנאשם יוכל לעמוד בו. אני משתתפת בצערכם. אני מודה לכם על התנהגותכם לאורך כל המשפט, דבריכם בהחלט נכנסו ללב".

   

  ד"ר כרמלה רותם, עבדה במכון למחקר של בית החולים בילינסון באוניברסיטת תל אביב ועסקה בחקר הסרטן. בעלה סיפר עוד כי הייתה חובבת ספורט, ומעל הכל, לדבריו, "הייתה סבתא מסורה בצורה בלתי רגילה לנכדים". בני הזוג היו נשואים 36 שנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים