שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "ועד הרכבת יכול להלחם על תנאים, אבל בחר לפגוע בנוסעים"

  בקבוצת הנוסעים בארכבת מתרעמים על השבתת הקווים של ועד עובדי הרכבת - "במקום לנהל שיח, הוועד מחליט על צעדים קשים נגד הנוסעים"

  הקרב שמנהל ועד עובדי הרכבת על תנאיו עולה מדרגה - קווי רכבת שונים הושבתו. עיצומי ועד העובדים ברכבת ישראל מחמירים. לאחר שמספר גדול שלח נהגי רכבת חלו לפתע פעמיים בשבוע האחרון, משביתים היום (א') עובדי הרכבת קווים שונים ברחבי הארץ והחל משעות הצהריים לא יפעלו קווי ראשונים-לוד וכרמיאל-חיפה. בוועד העובדים טוענים אמנם כי מטרת העיצומים היא להתריע על תנאי עבודה שמסכנים נוסעים ועובדים, אך בהנהלת הרכבת לא מתרגשים וטוענים כי מדובר בכוחנות ותו לא.

   

  שמרית גוטמן, מנהלת קבוצת הנוסעים "בארכבת", מספרת לאולפן ynet על המצב מנקודת מבטם של הנוסעים חברי האונים: 

   

  איפה אתם עומדים בסוגיית הקרב בין וועד העובדים להנהלת הרכבת? 

  "אנחנו מאמינים שלוועד יש את הרשות לתבוע תנאים שלדעתם נחוצים כדי להפעיל רכבת בטוחה ואמינה, מצד הנוסעים ומצד עובדי הרכבת שמתפעלים אותה. מצד שני, גם להנהלת הרכבת יש את הרשות לקבוע סדרי עדיפויות ונהלים שמתאימים לדעתה. הבעיה מתחילה כאשר במקום לנהל את השיח ביניהם בצורה מיטבית, הוועד מחליט על צעדים קשים נגד הנוסעים ומשבית חלק מהקווים מהיום ב-14:00".

   

  את מבינה את הצורך שלהם להיאבק עבור זכויות אבל את מוחה על הפגיעה בנוסעים. זה קצת לא מסתדר.

  "בסופו של יום אפשר לפגוע בהנהלת הרכבת בשלל דרכים. הוועד מכיר את כל הדרכים האלה, השתמש בהן בעבר ואני בטוחה שהוא גם יודע להשתמש בהן היום. הצורה שבה הוא בוחר להתנהל, כרגע, החל מהיום לפי הצהרתו, היא פגיעה ישירות בנוסעים.

   

  "אנחנו צריכים לזכור שנוסעי רכבת צריכים להתמודד עם עוד בעיות. איחורים וביטולים של רכבות, עומסים גדלים ולא רק על הרכבות עצמן, אלא בכניסה לתחנות הרכבת, באופן יומיומי. בעקבות מעשי הוועד, הולכים להטיל את הנטל על הנוסעים שלא יודעים איך לתכנן את היום שלהם. הם לא יודעים אם הם יוכלו לשוב הביתה בסוף יום העבודה על הרכבת.

   

  "אנחנו פונים בקריאה לוועד שלא לפגוע בנוסעים בשעה רגישה זו. אנחנו בשעה של החלפת מנכ"ל, עומדים במצב שהרכבת בעצמה מדווחת שהיא בקושי מסוגלת לפעול בצורה מיטבית. זה לא הזמן להוסיף פגיעה בנוסעים על כל מה שהם צריכים להתמודד איתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דניאל פריידלין
  רכבת הבלגאן
  צילום: דניאל פריידלין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים