שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עוקץ הקשישים מואשם: רימה נהג בן 92
  ת'איר עוידה ממזרח ירושלים פנה לקשישים בעת שנהגו, וטען שיש להם נזילה ברכב. באחד מ-11 המקרים שתוארו בכתב האישום הוא פנה לבן 92 ליד מעון רה"מ, ו"תיקן" לכאורה את התקלה. בתמורה, קיבל ממנו 2,900 שקלים
  המציא תקלות במכוניות, רימה קשישים והוציא מהם אלפי שקלים: כתב אישום הוגש היום (א') לבית משפט השלום בירושלים נגד ת'איר עוידה, בן 43 מזרח ירושלים, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

  הרכב של עוקץ הקשישים שנעצר (צילום: דוברות המשטרה)
  הרכב של עוקץ הקשישים שנעצר(צילום: דוברות המשטרה)

  כתב האישום מפרט 11 מקרים שבהם פעל עוידה באותה שיטה. על פי כתב האישום במהלך החודשים האחרונים פנה עוידה לקשישים בשנות ה-70 וה-80 לחייהם, בעת שנהגו ברכבם בכביש, וטען בפניהם שיש להם נזילה מהרכב.

   

  הוא הציג את עצמו כמכונאי רכב מוסמך ובעל ניסיון, והציע לתקן את התקלה תמורת תשלום. לאחר "תיקון" התקלה טען עוידה כי הוא החליף חלקים ברכב ודרש תשלום של אלפי שקלים, כאשר בפועל הוא לא ביצע כל תיקון ברכבם.

   

  כך למשל, באחד המקרים פנה עוידה לקשיש בן 92 שנסע ברכבו ברחוב בלפור בירושלים, מטרים ספורים ממעון ראש הממשלה. הוא אמר למתלונן בכזב שיש לו נזילת מים ברכב והציע לתקן אותה עבורו. עוידה הציג את עצמו כעמית מצרי, מסר לקשיש את מספר הטלפון שלו, אמר לו שלא כדאי שיזיז את רכבו והציע להסיע אותו לביתו בעת שיתבצע התיקון ברכב.

  רס
  רס"ר מתן שוורץ והקשיש שלמה בראשי, שנעקץ וכספו הוחזר(צילום: דוברות המשטרה)
   

  עוידה התקשר לאדם אחר, בנוכחות הקשיש, ובירר כביכול אם החלק הנדרש קיים ברשותו. לאחר מכן הוא דרש עבור "התיקון" סכום של 2,900 שקלים. הוא הסיע את הקשיש על מנת שימשוך כסף מהכספומט ולאחר מכן הסיע אותו לביתו. כעבור כשעה הודיע לקשיש שרכבו טופל, למרות שהוא לא החליף את משאבת המים, ואחר כך הסיע את הקשיש לביתו.

   

  עוידה הורשע בעבר בעבירות של התחזות לאחר במטרה להונות, עבירות גניבה, קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף ועוד, וריצה בגינן עונשי מאסר. בנוסף תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי בשל העבירות שהוגש נגדו בגינן כתב אישום.

   

  "העבירות בוצעו על ידי הנאשם בתחכום רב ולאורך תקופה. ריבוי העבירות, חומרתן, נסיבותיהן ותחכומן מבססות את המסקנה שאין תחליף ראוי למעצר המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו", סיכמה התובעת, עו"ד הילי ברגמן מפרקליטות מחוז ירושלים, את בקשת המעצר עד תום ההליכים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות המשטרה
  רכבו של עוקץ הקשישים שנעצר
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים