שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעד ירקות, נגד מסכים: 5 ספרי ילדים חדשים
  2 ספרים חדשים לפורים ועוד שלושה אחרים עם מסרים חשובים לילדים - מחשיבות אכילת ירקות בגיל הרך ועוד לשימוש המוגזם של הילדים במסכים

  מציירים מצחיק עם הטוש המחיק

  ספרי ילדים (צילום: יח

  דודי שמאי, שאייר למעלה מ-100 ספרי ילדים, מוציא לאור "מציירים מצחיק עם הטוש המחיק" (44 עמודים, בהוצאת ספר לכל, 98 שקל), המזמין ילדים להפעיל את הדמיון, להשתעשע ולבטא את עצמם בציור. דפי הספר עשויים מחומר שמאפשר לצייר עליהם בטושים מחיקים, למחוק ושוב לצייר. הוא מעוצב כאלבום עם ספירלה על מנת לאפשר שימוש קל ונוח בו. הספר כולל עשרות קריקטורות מצחיקות וקומיקס המלווים בהנחיות פעולה. הקוראים מוזמנים גם ללמוד לצייר בקלות בעזרת הספר – בחלק מהעמודים מופיעים קריקטורה או קומיקס ולצידם ציור חלקי שלהם, אותו אפשר להשלים באמצעות העתקת הדמות שלידם. כמו כן מזמין הספר ללמוד באופן פשוט כיצד לצייר תנוחות גוף שונות, כמו גב שפוף של איש זקן, רגליים במנוסה ועוד.

   

  אורי אוריקון וכוח הירקות

  ספרי ילדים (צילום: יח

  אורי הוא ילד מתוק עד שזה מגיע לאכילת ירקות. כשסבתו לא מגיעה למפגש השבועי שלהם הוא חושד שמשהו קרה ואולי היא צריכה את עזרתו. אורי יודע שלמשימת חילוץ והצלה צריך כוח ולכן נכנס למטבח כדי לאכול. בדיוק אז הירקות קופצים וכל אחד מציע תכונה ייחודית שתעזור לו להיות אמיץ בחילוץ. בגלל שאורי לא אוהב את המחשבה של לאכול ירקות, הוא ממציא לכל אחד שם ייחודי משלו, מה שעוזר לו להתחבר לירק ולמה שהוא נותן לגוף. רק לאחר שהוא מתמלא כוחות, הוא יוצא למשימת חילוץ אמיצה. הספר (הוצאה עצמית, 59 שקל) נכתב ואויר על-ידי נטע קיילר, דיאטנית קלינית שמנסה להנגיש לילדים בצורה שהם מבינים את היתרונות של אכילת ירקות.

   

  הליצן שנרדם

  ספרי ילדים (צילום: יח

  הליצן שנרדם הוא סיפור מקסים לילדים שכתוב בחרוזים מאת שרה זלוף (בהוצאת ספר לכל, 68 שקל) בגן של רחל לומדים הילדים על כל חגי ישראל. במחסן הגן מסודרים ארגזים זה על גבי זה, כל ארגז סגור וחתום וכתוב עליו לאיזה חג הוא שייך. אולם את הארגז של פורים שכחה הגננת לסגור היטב וליצן חביב וחייכן, שהתקשה להמתין עד לבואו של חג הפורים, יצא מדי פעם מהארגז וביקש לדעת מתי יגיע תורו לשמח את הילדים ולרקוד איתם. בכל פעם החזירו אותו הילדים בחזרה לארגז והסבירו לו בנימוס כי פורים עוד רחוק. כשהגיע סופסוף חג הפורים ניגשו הילדים לקופסא בה המתין הליצן וגילו להפתעתם כי הוא שכח להתעורר. הילדים דאגו להעיר אותו ולקחו אותו איתם לחגיגת פורים שמחה במיוחד.

   

  מי רוצה להיות מה?

  ספרי ילדים (צילום: יח

  ספר נוסף לפורים (בהוצאת ספר לכל, 68 שקל) שמלמד את הילדים על החג ועל האפשרות להיות בו מה שרוצים. גם את הספר הזה כתבה (בחרוזים) שרה זלוף והוא מספר על ילדי הגן שמתחפשים כל אחד לדמויות האהובות עליהם. גל, למשל, רוצה להיות רופא, ניר רוצה להיות אופה, יובל מתחפש לחתול וטל לשפן עם גזר. מתאים לקריאה לילדים בני שלוש שחווים בהכנה את חג הפורים לראשונה.

   

  ילד המערות המודרני טק

  ספרי ילדים (צילום: יח

  הנה ספר (בהוצאת ספר לכל, 68 שקל) שינגיש את הרצונות שלכם כהורים לגרום לילד להשתמש כמה שפחות במסכים. טק הוא ילד מערות טכנולוגי בעידן דיגיטלי, המבלה את כל ימיו מול מסכים. הטאבלט שלו, משחקי הווידיאו, הטלפון הסלולרי והטלוויזיה משאירים אותו עמוק במערה שלו, דבוק למכשיריו יום אחרי יום. ההורים מנסים לנתק אותו מהמכשירים אבל לא מצליחים, חברים קוראים לו לשחק ולא נענים, עד שהר געש מקומי מחליט לזעזע הכל ולהתפרץ ומעיף את טק מתוך המערה שלו ביחד עם הטלויזיה, הסלולרי והטאבלט. טק מתעורר על דשא קריר ומלטף כששמש נעימה מחממת אותו, ורק עתה, כשהוא מנותק מכל טכנולוגיה, הוא מתפנה ליהנות ממשחקים בטבע עם חברים אמיתיים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים