שתף קטע נבחר

גל גדות מתייצבת לצד רותם סלע: "ואהבת לרעך כמוך. זה לא עניין של ימין או שמאל"

בעקבות הסערה סביב אמירות מגישת הטלוויזיה והדוגמנית רותם סלע, כתבה גל גדות באינסטגרם: "האחריות לזרוע תקווה ואור לעתיד טוב יותר לילדים שלנו היא עלינו. רותם, אחות, את השראה לכולנו"

 

גל גדות רותם סלע (צילום: AP, דנה קופל)
גל גדות ורותם סלע(צילום: AP, דנה קופל)

השחקנית גל גדות מתייצבת הערב (יום א') לצד מגישת הטלוויזיה והדוגמנית רותם סלע, שתקפה את אמירותיה של השרה מירי רגב נגד גוש חוסם עם הערבים. "ואהבת לרעך כמוך", כתבה גדות. "זה לא עניין של ימין או שמאל, יהודי או ערבי. חילוני או דתי. זה עניין של דיאלוג, של הידברות לשלום ולשוויון ושל סובלנות שלנו אחד כלפי השני. האחריות לזרוע תקווה ואור לעתיד טוב יותר לילדים שלנו היא עלינו. רותם, אחות, את השראה לכולנו".

 

אתמול תקפה סלע בפוסט את העיתונאית רינה מצליח: "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. רינה מצליח שותקת. ואני שואלת את עצמי, למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה - ומה הבעיה עם הערבים? "מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כל אזרחיה, וכל בני האדם נולדו שווים? גם הערבים רחמנא ליצלן הם בני אדם"

 

נתניהו ענה לה בפוסט משלו: "רותם סלע היקרה, קראתי את מה שכתבת. קודם כל, תיקון חשוב - ישראל היא לא מדינת כל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד".

 

הפוסט של גל גדות:

גל גדות תומכת ברותם סלע (מתוך עמוד האינסטגרם של גל גדות)
(מתוך עמוד האינסטגרם של גל גדות)

 

 

אחר הצהריים התערב בעניין גם יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, שאמר: "אנחנו בימים שבהם נופלים טילים על יישובי הדרום, ואני לא מבין את ההיגיון בלהתנפל על שדרנית טלוויזיה במקום לטפל באיום האמיתי - שזה חמאס שיורה על הילדים שלנו. כשאהיה שר הביטחון נילחם במחבלים ולא במנחת הכוכב הבא לאירוויזיון.

 

"לעצם עניין האזרחים הערבים: כל אזרח במדינת ישראל זכאי לזכויות אזרחיות שוות. יש מפלגות ויש חברי כנסת מסוימים שמביעים התנגדות לעצם קיומה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ואת זה אני לא מקבל. הרבה מאוד אנשים בציבור הערבי רוצים עתיד והם לא מבינים למה חברי הכנסת שלהם מתעקשים להילחם נגד מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

 

הפוסטים של רותם סלע ותגובת נתניהו:

עימות בסטורי באינסטגרם בין רותם סלע לבנימין נתניהו ומירי רגב  (צילום מסך מתוך אינסטגרם )
(צילום מסך מתוך אינסטגרם )

עימות בסטורי באינסטגרם בין רותם סלע לבנימין נתניהו ומירי רגב  (צילום מסך מתוך אינסטגרם )
(צילום מסך מתוך אינסטגרם )

עימות בסטורי באינסטגרם בין רותם סלע לבנימין נתניהו ומירי רגב  (צילום מסך מתוך אינסטגרם )
(צילום מסך מתוך אינסטגרם )

 

 

מירי רגב עצמה ענתה לסלע: "אין לנו בעיה עם הערבים. יש במפלגה שלנו לא מעט חברים ערבים, דרוזים ונוצרים. יש לנו בעיה עם צביעות ונשף המסיכות של לפיד וגנץ שמתאמצים בכל הכח להסתיר מהציבור את העובדה שהם שמאל שמתחפש למרכז. המפלגה שלהם מתנהלת כמו החוקר הטוב והחוקר הרע: גנץ שאומר שלא יישען על גוש חוסם של המפלגות הערביות, ועופר שלח שמנהל את לפיד שמנהל את גנץ שאומר שמה שהיה לגיטימי לרבין ב-92' לגיטימי גם היום לגנץ - שימוש בגוש חוסם של המפלגות הערביות. גוש חוסם שבחלקו לא מכיר במדינת ישראל ורוצה להוציא את המילה יהודי מהלקסיקון ולהשאיר את הדמוקרטי".

 

משמאל דווקא חיבקו את המגישה. "כל הכבוד רותם סלע", כתבה לה יו"ר מרצ תמר זנדברג. "ואל תתרגשי מכל המגדפים שיבואו עכשיו. הם כנראה הראשונים שצריכים לקרוא היטב את מה שכתבת. כל בני האדם נולדו שווים".

 

גם במפלגת העבודה התייחסו לסערה: "רותם סלע היקרה, תודה שהעלית לסדר היום סוגיה כל כך חשובה. ב-9 באפריל תוכלי לבחור במפלגה היחידה שמתחייבת לא לשבת בממשלה של נתניהו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, דנה קופל
גל גדות ורותם סלע
צילום: AP, דנה קופל
מומלצים