שתף קטע נבחר

השם החדש של נצרת עילית: נוף הגליל

62 שנה לאחר שהוקמה, נצרת עילית מחליפה שם. ההסבר לשם החדש: מלמד על העיר כמרכזית בגליל ועל הנוף שנשקף ממנה

כבר לא נצרת עילית - אלא נוף הגליל. שמה של העיר הצפונית, שהוקמה לפני 62 שנה, צפוי להשתנות בקרוב, בעקבות יוזמה של ראש העיר רונן פלוט. המטרה - לבדל את נצרת עילית מהעיר נצרת הסמוכה אליה.

  

השם החדש של נצרת עילית נוף הגליל כניסה לעיר (צילום: שרון צור)
תשנה את שמה ל"נוף הגליל". הכניסה לנצרת עילית(צילום: שרון צור)

לצורך כך הוקמה ועדה ציבורית שכללה 21 מתושבי העיר, שייצגו את כלל העדות, הגילאים והדתות בה. בראשה עמדה חווה בכר, מנכ"לית העירייה. לבקשת הוועדה שלחו אליה תושבי העיר הצעות לשם החדש.

 

מתוך כ-200 הצעות עלו לגמר חמישה שמות: נוף עילית, קריית הגליל, נווה עילית, נופי עילית ונוף הגליל. השיקול שהנחה את חברי הוועדה היה שם שישקף את העיר כגדולה ומרכזית בגליל, וכן את גובהה הגיאוגרפי והנוף הנשקף ממנה. השמות שהגיעו לגמר נשלחו לוועדת השמות שליד משרד ראש הממשלה, שבחרה את נוף הגליל.

 

ראש העירייה פלוט אמר כי השם צריך לקבל גם את אישור משרד הפנים, והבטיח שיערוך גם משאל בקרב תושביו. הוא הוסיף: "נצרת היא העיר הערבית הגדולה בישראל, ונצרת עילית היא העיר היהודית הגדולה בגליל. אנו חיים בשכנות מצוינת, אבל מדובר ברשויות נפרדות עם זהות וצביון שונים לחלוטין. אם במשך 62 שנה אזרחי ישראל לא קלטו את ההבדל, אין מנוס אלא להחליף את השם ולהעניק לה שם שמבדל אותה מנצרת וימתג אותה בזהות חדשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמיר אלבז
נצרת עילית
צילום: שמיר אלבז
מומלצים