שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנאשם נמלט לחו"ל באמצע המשפט: הערֵבים שלו והוא ישלמו מיליונים
  אחד הנאשמים בפרשה 512 הפר את מעצר הבית ונמלט לחו"ל. השופט הורה לחלט את הערבויות שהופקדו על ידו ועל ידי הערבים. בהחלטתו כתב: "אי ידיעה על כוונה להפר את המעצר אינה פוטרת את הערבים מערבותם"

  בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ב') לחלט את הערבויות שהופקדו על ידי גולן אביטן, אחד מהנאשמים בפרשה 512 וערביו. זאת לאחר שאביטן ברח מהמדינה בעת ששהה במעצר בית.

   

  אביטן. נמלט מהארץ באמצע המשפט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  אביטן. נמלט מהארץ באמצע המשפט(צילום: יריב כץ)

   

  אביטן הוא אחד הנאשמים בפרשה 512, שמתנהלת כבר זמן רב בבית המשפט המחוזי בתל אביב. כדי שיוכל לשהות בתנאי מעצר מקלים, מעצר בית עם אזיק אלקטרוני, הוא הפקיד מיליון שקלים וחתם על ערבות עצמית בסך שני מיליון שקלים. עשרה ערבים נוספים חתמו על ערבות בסך מיליון שקלים כל אחד.

   

  הנאשם נמלט מהמדינה והשופט אברהם היימן קיבל את עמדת הפרקליטות והחליט לחלט את הערבויות של אביטן, שמגיעות לסך שך 12.5 מיליון שקלים.  השופט דחה את טענות פרקליטי הערבים שטענו כי מרשיהם לא ידעו על הכוונה של אביטן להפר את מעצר הבית ולא הייתה להם היכולת לדעת עליה.

  עורך דין יניב שגב ()
  עו"ד שגב, סנגורו של אביטן

  בהחלטתו כתב השופט היימן: "חתימתם של הערבים-המפקחים על כתב הערבות מהווה הסכמה לכך שהם נוטלים על עצמם, כל אחד מהם באופן עצמאי ונפרד, אחריות אישית לכך שאביטן יתייצב למשפטו. מדובר אפוא בנטילת אחריות כבדה שבצדה סיכון כבד. היות שכל אימת שהוא יפר את התנאי ולא יתייצב למשפטו, תיכנס הערבות לתוקף וניתן יהיה לחלטה עד למלוא סכומה - מיליון שקלים".

   

  "אי ידיעה על כוונת הפרה בפועל או בכוח אינה פוטרת את הערבים- המפקחים מערבותם ואינה מאיינת את מעורבותם", המשיך השופט וציין כי אביטן הועמד לדין בגין עבירות אלימות קשות, כולל שלוש עבירות רצח. "משום כך האינטרס הציבורי מחייב ליתן משקל משמעותי לעקרון ההרתעה".

   

  על ההחלטה ניתן עיכוב ביצוע, כך שהסנגורים עדיין יכולים לערער עליה. את ההליך ניהלו עורכות הדין שרון הר ציון מפרקליטות מחוז תל אביב ודנה אלון מפרקליטות מחוז מרכז. את אביטן ייצג בתיק 512 עורך הדין יניב שגב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים