שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מוחקים את ישראל: מפת פלסטין הוצגה בבית ספר באטלנטה
  באירוע תרבויות עולם בבית ספר באטלנטה הוצגה מפה שבה פלסטין נמצאת על שטח מדינת ישראל. הורים ישראלים המומים: "הבענו קול צעקה כדי לעצור את המדרון החלקלק הזה. זו לא פעם ראשונה שיש גילויי אנטישמיות במיוחד בבית הספר הזה"

   

   

   

   

   

  הורים לתלמידים בבית ספר באטלנטה נדהמו לגלות בערב תרבויות עולם כי מפת פלסטין מוצגת על חשבון מדינת ישראל. מיכל רודן, אמא לתלמיד בבית הספר, מספרת לאולפן ynet כי "היינו באירוע שנקרא multy culture night. אירוע שכל משפחה או קבוצה של משפחות מציגים שולחן, שמייצג את המדינה שלהם. באנו בשמחה גדולה עם כדורי שוקולד וחומוס ופיתות, בעלי ערך סיבוב לראות את המדינות האחרות ונתקל בשולחן פלסטין. שם הוא ראה את המפה המדוברת, שישראל לא הייתה קיימת בה ופלסטין החליפה בה את ישראל".

   

  פזית כחלון, ששהתה באירוע אומרת כי "היינו המומים שדבר כזה מגיע לפעילות בית ספרית פה באמריקה. וזה מה שהילדים ראו בערב הזה, עברו בין השולחנות, בין כל המאכלים, חומרי ההסברה שהיו שם ובזה הם נתקלו, ילדים שהם בני 12, 13".

   

  איך זה גרם לכם להרגיש בתור אימהות לתלמידות יהודיות?

  מיכל: "מאוד בעייתי. בעלי ראה את זה ומיד ניגש למנהל בית הספר והראה לו את זה וביקש לטפל בזה. מנהל בית הספר, לא בטוח שהבין בכלל במה מדובר, לא עשה עם זה שום דבר. הייתה לנו התלבטות אם לעשות עם זה משהו. אנחנו באמצע אירוע, הילדים נהנים ואנחנו רוצים לייצג את ישראל בכבוד. האם לעשות עכשיו סיפור באמצע האירוע הזה או להתעסק בלייצג את המדינה שלנו. בחרנו להתמקד בייצוג ישראל בדרך הטובה ביותר, אבל כמו שאתה אומר, כאמהות יהודיות אי אפשר היה פשוט להתעלם מזה. התחלנו לפעול אחרי האירוע כדי לוודא שבתי הספר יבינו את חומרת האירוע וידאגו שדבר כזה לא יקרה שוב".

   

  אתן חושבות שאחרי אירוע כזה יגיעו מעשים נוספים נגד ישראל בארה"ב?

  מיכל: "זו שאלה מאוד קשה אבל זה מדרון חלקלק. בגלל זה הבענו קול צעקה עכשיו כדי לעצור את המדרון החלקלק הזה. אנחנו לא יודעים מה הצעד הבא יכול להיות, אבל חשוב לנו מאוד שהנהלות בית הספר, שאנשים מסביב יבינו את חומרת העניין. . פזית: "קרו דברים בעבר בבית הספר הזה ובבתי הספר אחרים. זו לא פעם ראשונה שיש גילויי אנטישמיות במיוחד בבית הספר הזה ואנחנו מדברים על בית ספר שיש בו 20 אחוז יהודים".

   

  הם הציגו במפה נרטיב שבו ישראל לא קיימת. איך הסברתם את זה לילדים שלכם?

  מיכל: "מאוד פשוט. הסברנו להם שמדינת פלסטין לא קיימת ולא הייתה קייימת כפי שהיא מוצגת במפה הזו. אנחנו גם מתעקשים שיסבירו את זה לכל הילדים בבית הספר, שראו את המפה הזו וחושבים שזו מפה של פלסטין".

  פזית: "יצרנו קשר עם הקונסוליה הישראלית ולמיטב הבנתו יהיו נציגים, אולי של משרד התיירות, שיגיעו לבית הספר ויעבירו שיעורים בנושא ההיסטוריה של מדינת ישראל, ופשוט ינסו לתקן את המעוות".

   

  נתקלתן במקרים בעבר?

  "בשנה שעברה היה מקרה של איזשהו פרויקט שתלמידי כיתות ו קיבלו בשיעור היסטוריה, שבו הם היו צריכים לדמיין שהם גרמנים, שהם תומכים בהיטלר ולספר על מלחמת העולם השנייה בעיניים של גרמני שתומך בהיטלר. גם אז הרמנו גבה כי זה בא מכיוון ההנהלה. אבל הפעם היה פה משהו מאוד חזק, כי זה היה סוג של ארגון טרור בבית ספר".

   

  המקרה הזה הועבר לטיפול המשטרה?

  "אנחנו מבינים שגם home land security מעורבים בנושא, וגם department of state, כמה נציגים פה של הקהילה היהודית דאגו להעביר את זה הלאה. ממה שהבנו זה עבר למושל של ג'ורג'יה. אנחנו מחכים לשמוע המשך. לפי האימייל שיצא מהמנהל, העניין רק עכשיו מתחיל להיות מטופל".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים