שתף קטע נבחר

סמוטריץ': "השמאל בהיסטריה מהאפשרות שנקבל את החינוך"

במהלך השקת קמפיין "איחוד מפלגות הימין" חשף סמוטריץ' את תוכניות המפלגה בחינוך: "מחויבים למצוינות בתורה ובזהות יהודית". על בג"ץ: "צריכים שם עוד כמה אלכס שטיינים כמו אוויר לנשימה". על נתניהו: "אין לו יכולת עמידה"

 

 

 

רשימת "איחוד מפלגות הימין" השיקה הערב (יום ב') את קמפיין הבחירות שלה. ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לתגובות הרבות נוכח האפשרות שמפלגתו - ואולי אף הוא עצמו - תקבל לידיה את תיק החינוך: "השמאל בהיסטריה מהאפשרות הזאת ונתניהו מיישר קו. אבל מה שהוא אומר לא רלוונטי וזה תלוי רק במספר המנדטים שנקבל".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

סמוטריץ' גם פירט את תוכניות העבודה שלו בשלושה משרדי ממשלה מרכזיים: החינוך, ביטחון הפנים והמשפטים. "בימים האחרונים ראינו פחד, שלא לומר היסטריה, של גורמים מסוימים בשמאל מהאפשרות שנקבל את תיק החינוך לידינו, וראינו יישור קו כמעט אוטומטי של נתניהו עם הלך הרוח הזה", אמר סמוטריץ'. "זה נתניהו. איש עתיר זכויות עם המון יתרונות ויכולות, אבל, איך לומר את זה בעדינות - לא תמיד עם מספיק יכולת עמידה".

בצלאל סמוטריץ' (צילום: רפי קוץ)
בצלאל סמוטריץ' בהשקת הקמפיין(צילום: רפי קוץ)

בצלאל סמוטריץ' (צילום: רפי קוץ)
(צילום: רפי קוץ)

הרב רפי פרץ (צילום: רפי קוץ)
הרב רפי פרץ(צילום: רפי קוץ)

הוא הוסיף: "השאלה אילו תיקים נקבל בממשלה הבאה לא תלויה במה שנתניהו הבטיח או לא הבטיח לנו בעבר, וגם לא במה שהוא אומר או לא אומר עכשיו. כל זה לא רלוונטי. זה תלוי בדבר אחד בלבד: כמה כח נקבל בבחירות האלה. אם יהיו לנו הרבה מנדטים נוכל להציג את ההבטחות לפירעון, ואף יותר מכך. אני מזכיר לכם שנתניהו מאוד לא רצה לתת לנו בקדנציה החולפת את תיק המשפטים. הסוף ידוע".

ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
"מיישר קו עם השמאל". נתניהו(צילום: מארק ישראל סלם)

סמוטריץ' פרש את תפישת עולמו לגבי תיק החינוך: "אם נחזיק בתיק החינוך אנחנו מחויבים לשיפור המצוינות בכל התחומים. לא רק במתמטיקה באנגלית. מצוינות בערכים, בתורה ובזהות יהודית. אנחנו מחויבים לחיזוק מעמד המורה מחד ולהגבלת זכות השביתה במערכת החינוך מאידך. אנחנו מחויבים להפסקת ההדתה הפרוגרסיבית בלימודי האזרחות ולהפסקת הדיכוי של עמדות שמרניות במדעי הרוח והחברה. בהנהגתנו, סטודנטים במערכת ההשכלה הגבוהה לא יותקפו על רקע אידיאולוגי רק בשל השקפתם".

 

"נאכוף את הריבונות היהודית בהר הבית"

בנוגע למשרד לביטחון הפנים אמר סמוטריץ' כי יש אנומליה בסמכויות השר: "ידעתם שבשונה מצה"ל שכפוף, כמתבקש במשטר דמוקרטי, באופן מלא לדרג המדיני, משטרת ישראל לחלוטין לא כפופה לנבחרי הציבור? ידעתם שאחת המערכות החזקות ובעלות הסמכות והכוח הגדולים ביותר על אזרחי המדינה לא נתונה כמעט לביקורת של הציבור באמצעות נבחריו? ידעתם שהשר לביטחון הפנים לא מנהל את תקציב המשטרה, לא יכול לתעדף לה משימות לטיפול, ובעצם יכול לעשות מעט מאוד מעבר לגזירת סרטים בתחנות משטרה חדשות? אתם מבינים כמה לא דמוקרטי ומסוכן זה? את האנומליה הזו נתקן בעזרת השם. מה שטוב ודמוקרטי לצה"ל יהיה טוב ודמוקרטי למשטרת ישראל".

 

סמוטריץ' הוסיף: "נאכוף את הריבונות בנגב ובגליל, באזורים שלמים שבהם כבר שנים רבות מתקיימת מדינה בתוך מדינה. נשים סוף להשתלטות הבלתי חוקית של הבדואים בנגב ושל הערבים בצפון. נאכוף את הריבונות היהודית בהר הבית בלי להתקפל מפני איומים בטרור ובאלימות. נמגר את הפשיעה שמטרידה את אזרחי ישראל ונחזיר את הביטחון האישי".

אבטחה של מתפ]ללים יהודים ליד שער הרחמים (צילום: AFP)
"נאכוף את הריבונות". תפילה בהר הבית (צילום: AFP)

"גם במשרד המשפטים יש לנו תוכנית סדורה", הוסיף סמוטריץ'. "נבטל את ההפיכה השיפוטית של אהרון ברק, נחזיר את השלטון לעם ונאזן נכון יותר בין שלוש רשויות השלטון. בין חלקי התכנית שלנו ניתן למנות את חקיקת פסקת ההתגברות - נתניהו וכחלון תקעו את זה בקדנציה האחרונה. הפעם נתעקש. נחזיר את היועצים המשפטיים לתפקידם כיועצים שנבחרים על ידי השרים ונועדו לסייע להם להגשים את מדיניותם במסגרת הדין.

 

"נבטל את מונופול הייצוג של המדינה על ידי מחלקת הבג"צים ונוודא שנבחרי הציבור יקבלו את יומם בבית המשפט. נמנע מצב שבו היועץ המשפטי לממשלה מתייצב בבג"ץ נגד הממשלה שאותה הוא צריך לייצג. נבטל את עילת הסבירות בכל מה שנוגע להחלטות של השרים והממשלה. נחזיר את המגבלות על זכות העמידה. נשנה את שיטת מינוי השופטים ונגדיל את מספר השופטים בבית המשפט העליון. אנחנו צריכים שם עוד כמה אלכס שטיינים כמו אוויר לנשימה".

  

יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, תקף את ראש הממשלה נתניהו: "בשבת האחרונה חגגנו לאשתי מיכל יום הולדת. הגיעו כל המשפחה, ישבנו סביב שולחן השבת ופתאום נשמע צבע אדום - יש לנו עשר שניות להגיע למרחב מוגן ואנחנו לא יודעים האם זה יימשך דקה או חודשיים. זו מציאות שמדינה נורמלית לא יכולה להכיל והיא חייבת להכריע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ
בצלאל סמוטריץ'
צילום: רפי קוץ
מומלצים