שתף קטע נבחר

דורסמן נגד הפועל חולון: "הפרו הסכם"

הבעלים לשעבר, שמנהל היום את מחלקת הנוער, טוען כי קבוצת הבוגרים לא עומדת בהסכם שנחתם ב-2016. במכתב התראה שנשלח נכתב כי לא שילמו חובות המגיעים ל-500 אלף שקל. תגובת קבוצת הבוגרים: "למכתב אין אחיזה במציאות, חבל שהאגו של דורסמן לא מאפשר לו לראות את הליקויים אצלו"

בלגן משפטי בין קבוצת הבוגרים של הפועל חולון בבעלותו של שלמה אייזיק ובניהולו של איתן לנציאנו למחלקת הנוער של המועדון בבעלותו של מיקי דורסמן. כזכור, בקיץ 2016, ואחרי לא מעט דיונים, ערכו הצדדים הסכם בו הועברו זכויות הניהול של הקבוצה הבוגרת מדורסמן לאייזיק ולנציאנו, בזמן שאלה של מחלקת הנוער נשארו אצל דורסמן.

 

בתקופה האחרונה הועברו תכתובות משפטיות בין הצדדים בעקבות טענות של אנשי הקבוצה הבוגרת לכך שאותו הסכם לפני כמעט שלוש שנים נכפה עליהם. מנגד, דורסמן טוען כי אייזיק ולנציאנו לא עומדים בהסכם שחתמו עליו.

 

מיקי דורסמן (צילום: יובל חן)
בלגן משפטי. דורסמן(צילום: יובל חן)

 

בין השאר טוען במכתב עו"ד יוראי נחושתן ממשרד נחושתן, יוגב ושות', המייצג את מחלקת הנוער, כי הקבוצה הבוגרת לא עמדה בהתחייבות שלה לכיסוי גרעון עד לעונת 2015/16 בסכום של מעל 500 אלף שקלים. כמו כן, במכתב שנשלח נטען כי אייזיק ביטל לאחרונה צ'ק בטוחה בגין חובות עתידיים אפשריים שיצוצו על אותה תקופה, וזאת בניגוד להסכם.

 

עוד טוען נחושתן במכתב כי הקבוצה הבוגרת התחייבה למכור מינויים לשחקני מחלקת הנוער בסכום של 200 שקלים, אך היא מסרבת לעשות זאת ואף לא סיפקה מינויים למאמני מחלקת הנוער כפי שנכתב בהסכם. בשורה התחתונה של המכתב נמסר כי במידה שאנשי קבוצת הבוגרים לא יעמדו בהתחייבויות שלהם תוך שבוע ימים יודיע דורסמן על ביטול ההסכם ב-2016 ויעתור לבית המשפט על מנת לקבל בחזרה את זכויות הניהול של קבוצת הבוגרים של הפועל חולון.

 

בנוסף, במחלקת הנוער טוענים כי נציגי הקבוצה הבוגרת וביניהם איתן לנציאנו, החלו בפעילות מסיתה ברשתות החברתיות, ופרסמו פוסטים שקריים ופוגעניים כלפי קבוצת הנוער ודורסמן. כן נטען כי לפני מספר ימים הגיעו מספר אוהדים לאולם הפחים שבו מתאמנת קבוצת הנוער וריססו כתובות גרפיטי על הקירות החיצוניים.

  (צילום: פרטי)
הגרפיטי על אולם הפחים(צילום: פרטי)

 

חולון: "נשמח אם דורסמן יתרכז בהכשרת שחקנים לבוגרים, זה לא מצליח לו"

בהפועל חולון לא הופתעו ממכתב ההתראה. יו"ר הבוגרים איתן לנציאנו בחר להגיב: "צר לי שמר דורסמן, שכל כך הערכתי בעבר, פועל כדי לפגוע במועדון הכדורסל של הפועל חולון. זוהי הפעם השנייה בה הוא מנסה לצייר אותי כמי שמסית נגדו אישית רק שהפעם לא אעבור על זה בשתיקה ולא אתן לו לפגוע בשמי הטוב ואשקול תביעת דיבה ולשון הרע.

 

מר דורסמן, שעוד היה חלק מקבוצת הבוגרים, רצה לקבל את כספו בחזרה ולא להשקיע אגורה נוספת בקבוצה, גם במחיר ירידת ליגה. לכן מוטב שלא יטיף מוסר. הבהרתי שלדעתי המחלוקות בין הצדדים ידונו בבית המשפט. לאחר שהאמת לגבי מר דורסמן תיחשף, לא תיוותרנה שאלות".

 

מהמועדון נמסר: "כנראה שפעילותו של דורסמן במחלקת הנוער גרמה לו לשכוח את התנהלותו. מצד אחד הוא מבקר את קבוצת הבוגרים על העובדה שתמיד מתנהלת תחת גרעון תקציבי, ומצד שני מלין על העובדה שלא הועברו כספים ע"י הרוכשים כדי לכסות את הגרעון שהוא יצר בעצמו כיו"ר קבוצת הבוגרים בעונת 2015/16, עונה בה המועדון כמעט וירד לליגה הלאומית.

 

בנוסף, מתלונן על 'התנערות מתשלום חובות על פי ההסכם', אך שכח לציין שהוא ביטל תשלום בסך 150,000 שקל לשלוש שנים (בשלושה צ'קים) עבור פרסום פעילות מחלקת הנוער כפי שהתחייב בהסכם.

 

  (צילום: פרטי)
(צילום: פרטי)

 

אם לא די בכך, דורסמן, שמעוניין שהכל יעבור דרכו, לא פנה ולו פעם אחת למי מנציגי הבוגרים מאז חתימת ההסכם להזמין את שחקני הבוגרים לפעילות מחלקת הנוער וחבל. גרוע מכך, מאז מוזמנים שחקנים מקבוצות אחרות לקייטנת פסח הקרובה.

 

נוסיף ונאמר שהבלבול חוגג, שכן על פי ההסכם לעמותת הנוער זכות לרכוש מינויים במחיר מסובסד של 200 שקלים עבור ילדי מחלקת הנוער ובית הספר לכדורסל, אך כמובן שעמותת הנוער שמלינה על היעדר שיתוף הפעולה, לא פנתה ולו פעם אחת בנושא.

 

גם העובדה שפנינו לנציג מחלקת הנוער בבקשה להזמין בחינם 350 ילדי מחלקת הנוער למשחק המכריע בליגת האלופות מול נאנטר, נענה בתשובה שיש לפנות למיקי דורסמן ישירות.

 

  (צילום: פרטי)
(צילום: פרטי)

 

לסיכום, צר לנו שלא די בכך שנציגיו של דורסמן שולחים מכתבים שאין להם אחיזה במציאות, הרי שהאגו שלו אינו מאפשר לו לראות את כל הליקויים, אי הסדרים וההתנהלות האינטרסנטית והלוחמנית על גבם של ילדי מחלקת הנוער. נשמח כולנו, אם יתרכז במטרתה של מחלקת הנוער והיא להכשיר שחקנים לקבוצת הבוגרים, דבר שלא הצליח לו מאז שנת 2002 בה לקח את המועדון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
מיקי דורסמן
צילום: אורן אהרוני
מומלצים