שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפל מיאכטה לים סוער וניצל בזכות הג'ינס
  גרמני שאבד בים ליד חופי ניו זילנד הפך את מכנסיו לחגורת הצלה מאולתרת – וצף במשך שעות עד לחילוצו. ברגעים הקשים חשב על בתו התינוקת, אך הדגיש: "בלי הג'ינס לא הייתי פה היום"

  חילוצו של ארנה מורקה, ששרד שעות בים סוער בזכות הג'ינס שלו (צילום: מתוך הפייסבוק של Lowe Corporation Rescue Helicopter Service)
  רגע חילוצו של מורקה, אחרי שעות בלב ים עם חגורת הצלה מאולתרת(צילום: מתוך הפייסבוק של Lowe Corporation Rescue Helicopter Service)

  גבר גרמני שנפל מיאכטה סמוך לחופי ניו זילנד שרד לבדו בים סוער במשך כמעט ארבע שעות – בזכות טריק שמשמש את "אריות הים", יחידת העילית של חיל הנחתים האמריקני: הפיכת מכנסי הג'ינס לחגורת הצלה מאולתרת.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  המקרה אירע ביום רביעי בשבוע שעבר, במרחק של כ-28 ק"מ מזרחית לחופי האי הצפוני של ניו זילנד. ארנה מורקה בן ה-30 נפל מהיאכטה שהוא ואחיו הלגה הובילו תמורת תשלום מאוקלנד לברזיל. הוא נפגע ממנור הספינה - שאורכה 12 מטר - כשזה הסתובב בפתאומיות אחרי שהמפרש הראשי השתחרר בעקבות רוחות עזות.

   

  רגע החילוץ:

   

  בריאיון ל"ניו זילנד הראלד" סיפר מורקה כי ידו הסתבכה באחד החבלים כשנפל. "נגררתי ליד האונייה בתוך המים לשנייה או שתיים, אבל אז החבל השתחרר למרבה המזל, וצפתי במים בלי חגורת הצלה. רק הטי-שרט שלי, הג'ינס וזהו".

   

  לדבריו, אחיו הלגה ניסה לזרוק לעברו חבל וחגורת הצלה, אך הגלים היו בגובה של שלושה מטרים והוא לא הצליח להגיע אליהם – ובמקום זאת רק התרחק מהיאכטה.

   

  בשלב זה, אמר מורקה, הוא השתמש ב"טריק של הג'ינס" כדבריו, שעליו למד לפני שנים רבות. "תמיד חשבתי שאם אפול מספינה ללא חגורת הצלה אשתמש בזה", אמר. "בלי הג'ינס האלה לא הייתי פה היום".

   

  מורקה הסביר כיצד הפך את מכנסיו לחגורת הצלה: "שאפתי עמוק, הסרתי את הג'ינס, עשיתי קשרים בקצוות של הרגליים וניפחתי את הג'ינס; דחפתי אותם מתחת למים – וכך הייתה לי חגורת הצלה מאולתרת".

   

  מורקה והמכנסיים שהצילו את חייו:

   

  למרות החגורה המאולתרת, מורקה סיפר כי "הגלים נשברו עליי ונהיה קר. הרגליים שלי התחילו לרעוד. הייתי צריך לנפח מחדש את הג'ינס בגלל שהם איבדו קצת אוויר". הוא הוסיף כי היה "די מותש" ונפל מתחת למים – אך לא רצה להשתמש בידיו כדי להתרומם, מחשש שהדבר יגרום לו לאבד את הג'ינס.

   

  מה שהציל אותו הייתה, לדבריו, המחשבה על בתו התינוקת שחיה עם חברתו בפיליפינים – ושאת עבודת ההובלה של היאכטה לקח כדי לסייע להן כלכלית. "הייתי מתחת למים ורק חשבתי, 'תעשה את זה בשביל הבת שלך'. הצלחתי איכשהו לסדר את הג'ינס ולגרום להם לצוף שוב. זה היה רגע שבו חשבתי שאני באמת הולך למות, אם לא אתן את כל-כולי".

   

  לאחר כמעט ארבע שעות במים הסוערים, מסוק של כוחות החילוץ שהוזעקו לאזור לסריקות איתר את מורקה. הוא סיפר ל"ניו זילנד הראלד" כי המסוק חלף על פניו פעמיים וכי כבר הטיל ספק בכך שהוא ישוב – אך לאחר כעשרים דקות המסוק שב והמחלצים שלשלו לעברו חבל הצלה.

   

  על אף שכמעט מצא את מותו במים, מורקה אומר כי התקרית לא תגרום לו להימנע מלשוב לים. "אני מודע לסיכון אבל אני לא מפחד ממנו. אני רק הולך להיות סופר-זהיר בעתיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך הפייסבוק של Lowe Corporation Rescue Helicopter Service
  "בלי הג'ינס לא הייתי פה היום"
  צילום: מתוך הפייסבוק של Lowe Corporation Rescue Helicopter Service
  מומלצים