שתף קטע נבחר

עיר במצור: אילת חוסמת את הכניסות והיציאות

בשל סגירת שדה דב בתל אביב, שמחבר את העיר למרכז הארץ, הורה ראש העיר על הסלמת המאבק. כל מעברי הגבול ייסגרו וגופים רבים, בהם מערכת החינוך העירונית, מצטרפים לשביתה החל מ-10:00

 

 

עיריית אילת סגרה הבוקר (שלישי) בשעה 10:00 את הכניסה והיציאה לעיר במחאה על סגירת שדה דב בתל אביב בחודש יולי. קבלני העפר שעובדים בשירות העירייה מיקמו עשרות כלים כבדים בכניסות לעיר, והרשויות יסגרו את מעברי הגבול למצרים וירדן ואת שערי הכניסה האוויריים והימיים לעיר.

 

סגירת העיר אילת כמחאה על סגירת שדה דב (צילום: עמית הובר)
(צילום: עמית הובר)

בשעה זו המשטרה סוגרת ציר של כחצי קילומטר סביב נמל התעופה. נוסף על כך, כביש 90 בכניסה לאילת ייחסם לסירוגין גם כן, כמו גם כביש 12. נמל התעופה עדיין פתוח אך העובדים צפויים להצטרף להפגנה גם הם.

 

החל מהשעה 11:00 גם מערכת החינוך העירונית תצטרף לשביתה, והורים לתלמידים בבתי הספר היסודיים נקראו לאסוף את ילדיהם ולהצטרף להפגנה בקדמת שדה התעופה שתיערך ב-11:30. ראש העיר מאיר יצחק הלוי הכריז שישבות רעב החל מיום חמישי.

 

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה לפתרון המשבר, ואמרה: "לדעתי, אם אפשר להשאיר מסלול אחד וטרמינל בצד ולבנות פחות - זה יהיה פתרון נכון. גם בנט וגם אני התעסקנו בזה ונתמוך בפתרון הזה. צריך לשבת עם ראש הממשלה וראש עיריית אילת, וכמובן לראות מי יהיה שר האוצר". 

מודעה על סגירת העיר אילת במסגרת מחאה על סגירת שדה דב ()
המחאה מחריפה - ומכוונת לנתניהו
עיריית אילת ניסתה לצרף למאבק גם את המורים - אך מנהל המחוז במשרד החינוך אסר זאת לאחר התייעצות עם יועמ"ש משרד החינוך. המורים ייאלצו להישאר בבתי הספר עד סוף הלימודים.

 

עוד יצטרפו לשביתה מרכזי הקניות, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים וחולים הטסים לטיפולים תכופים במרכז הארץ, עובדי העירייה ומשרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. גם תושבי חבל אילות יצטרפו להפגנת המחאה וינועו ברכבים לאורך כביש הערבה. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה, יפעילו גם הם עשרות כלים כבדים באמצעותם ייסגרו הכניסות לעיר אילת.

 

מועצת העיר אילת קראה בשבוע שעבר לממשלה לדחות את סגירת שדה דב - ולאפשר לכנסת החדשה שתיבחר למצוא פתרון לתושבים. 
לאחר שראש העיר נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו החליטו באילת להסלים את המאבק ולתקוף את רה"מ ומפלגתו תחת הסיסמא "ביבי והליכוד מתנתקים מאילת".

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה שלשום את ראש הממשלה בנימין נתניהו להימנע מקבלת החלטות בנוגע לעתידו של שדה דב עד לאחר הבחירות ב-9 באפריל, מחשש שההחלטות שיתקבלו ייעשו מתוך רצון למצוא חן בעיני הבוחרים.

 

ביום חמישי האחרון קיימו ראש העיר תל אביב רון חולדאי ויצחק הלוי מסיבת עיתונאים משותפת שבה הציגו מתווה חלופי לפינוי שדה דב ממזרח והשארת מסלול צר סמוך לחוף הים של תל אביב.

 

השתתפה בהכנת הכתבה: שחר חי.


פורסם לראשונה 12/03/2019 08:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים