שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סויד: "שלושה גנרלים, ואין עמדה"; מאיר כהן: "לא מתחרים על ראשות האופוזיציה"
  ח"כ רויטל סויד מהעבודה וח"כ מאיר כהן מכחול לבן התעמתו באולפן ynet. סויד יצאה נגד היעדר התמיכה ברותם סלע שקראה לשוויון זכויות לערבים. כהן: "מבין את המצוקה שלך"

    

   

  ח"כ רויטל סויד (העבודה) וח"כ מאיר כהן (כחול לבן) התעמתו הבוקר (ג') באולפן ynet על היום שאחרי הבחירות, ונראה כי בין שתי הרשימות אותן נהוג לשייך לאותו גוש פוליטי יש מעט מאוד הסכמות. צפו בעימות.

  ראיון באולפן עם ח
  סויד וכהן. ריאיון בטורים גבוהים(צילום: יובל חן)

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

    

  סויד ביקרה את ראשי כחול לבן שלא תמכו בדבריה של מגישת הטלוויזיה רותם סלע בפוסט שפרסמה על שוויון זכויות לערביי ישראל שזכה לתגובת ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מפלגת הגנרלים הזו, במקום שתוביל את המחנה הדמוקרטי, לא שמענו מהם ולו מילה אחת של גינוי על מה שאמר נתניהו לרותם סלע. לפיד הגיע ואמר: 'רותם, אנחנו איתך, צריך לתת לך להשמיע את הדברים, גם אם אני לא חושב בדיוק כמוך'. נשארנו עם העובדה שחמישית מאזרחי מדינת ישראל לא לגיטימיים. ושלושה גנרלים לא מסוגלים להביע עמדה. הם מתחפשים פה לחיקוי עלוב לנתניהו ולתפיסה שלו".

   

  בתגובה טען כהן כי "המנהיגות הערבית היא אנטי ציונית. ואם במחנה הציוני רוצה להכניס את הרשימה המשותפת איתו, זו בעיה שלהם. אצלנו הם לא יישבו. מי שמקעקע על היותנו מדינה ציונית לא יישב אצלנו". כהן הוסיף: "אני לא מתווכח איתך, זה שאת צועקת, אני מבין את המצוקה שלך ושל מפלגת העבודה".

   

  סויד שאלה את כהן אם הוא תומך בחוק הלאום, ובתגובה הוא שוב תקף: "אנחנו מחזקים את היסודות לזה שיש כאן מדינה של הלאום היהודי. וצר לי שמפלגת העבודה השמאלנית מתחילה להתכחש לזה. אנחנו התנגדנו לחוק הלאום כי אין בו שיוויון ואנחנו נדאג שאת ערך השיוויון אנחנו נחוקק כחוק יסוד. אין פה תחרות של כחול לבן עם מפלגת העבודה, אנחנו לא מתחרים איתה. הם מתחרים על האופוזיציה, אנחנו נהיה מפלגת השלטון".

  ראיון באולפן עם ח
  כהן וסויד. "הקולות שלהם מהימין"(צילום: יובל חן)

  על כך אמרה סויד כי מדובר בדמגוגיה: "אנחנו אמרנו להחזיר חזרה את ערכי מגילת העצמאות. זה שאתה תעמוד כאן ותגיד: מפלגת העבודה שכחו וזה, זה באמת שטויות. בוא נסתכל, בתוך מפלגת כחול לבן, מה יעשו? במי יתמכו? באדריכלי חוק הלאום שנמצאים שם? הימין שמדבר על מדינה דו לאומית או מדינה שלא מוותרים על אף שעל, וזה בוגי וזה האוזר וזה יועז הנדל או עפר שלח או יעל גרמן, שנאבקה בחוק הלאום. אז תפסיקו עם זה. יש שם מנעד של קולות".

   

  - אתם לא באותו נגמ"ש?

  סויד: "בוודאי, רק בוא נחדד, את הקולות שלהם הם צריכים לקחת מהימין. בסוף מפלגת כחול לבן זו מפלגת ימין וזה בסדר גמור, אנחנו לא מפלגת ימין, אנחנו גוש המרכז שמאל, הם מתחפשים למחנה הדמוקרטי ולא תומכים בו. הם לא מסוגלים להגיד אמירה אחת שבאה ומדברת על חמישית מאזרחי מדינת ישראל כשווי זכויות. הם לא מסוגלים להגיד שהטלפון שלהם לא יהיה לליכוד, ומספיק עם השטויות, עם ביבי, בלי ביבי. המשמעות היא שרק כאשר מפלגת העבודה תהיה איתנה היא תבוא ותמשוך את המפלגה הזאת באמת לשינוי ערכי ולא לדמגוגיה".

   

  כהן: "צר לי שמפלגה איזוטרית שנוטה לשמאל, שמאבדת את ערכיה הופכת להיות התוקפנית. לכן מי שרוצה שינוי שיצביע לכחול לבן".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים