שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סלבס שילמו שוחד - והילדים התקבלו לאוניברסיטה

  פרשת שוחד גדולה בארה"ב: הורים עשירים שילמו מיליונים כדי שילדיהם יתקבלו לאוניברסיטאות יוקרתיות. בין 50 הנאשמים: בעלי הון והשחקניות פליסיטי הופמן ("עקרות בית נואשות") ולורי לוקלין ("צער גידול בנות")

  ה-FBI חשף פרשת הונאה בהיקף עשרות מיליוני דולרים, שבמרכזה הורים עשירים ששילמו שוחד כדי שילדיהם יתקבלו לאוניברסיטאות יוקרתיות. בין 50 הנאשמים בפרשה נמצאות שתי שחקניות: פליסיטי הופמן, כוכבת "עקרות בית נואשות", ולורי לוקלין שהשתתפה ב"צער גידול בנות".

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

    

  הנאשמים בפרשה שילמו סכומים גדולים כדי לאפשר לילדיהם להתקבל במרמה לאוניברסיטאות מובילות בארה"ב – בהן יל, סטנפורד, ג'ורג'טאון והאוניברסיטה של דרום קליפורניה. בין הנאשמים יש גם מנהלים בכירים ובעלי הון. עשרות נאשמים, כולל הופמן, נעצרו היום.

  פליסיטי הופמן ולורי לוקלין, 2 מהחשודים (צילום: AFP)
  לורי לוקלין ופליסיטי הופמן(צילום: AFP)
   

  לפי כתבי האישום ההורים העשירים העבירו מיליוני דולרים לוויליאם סינגר, שניהל קרן צדקה פיקטיבית. הוא הפעיל אנשים ש"יסדרו" את הציונים במבחני הפסיכומטרי, ויעבירו שוחד לעובדים באוניברסיטאות. מטרה מרכזית הייתה מאמנים בנבחרות הספורט באוניברסיטאות – כדי שהסטודנטים של ההורים העשירים, שאינם ספורטאים, יוכלו להתקבל עם מלגת ספורטאי לאוניברסיטה היוקרתית.

   

  כתבי אישום הוגשו נגד הופמן, לוקלין (בנות 56 ו-54) ועוד 33 הורים. ברשימה נמצא גם בן זוגה של לוקלין, מעצב האופנה מוסימו ג'יאנולי. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד 13 גורמים באוניברסיטאות (כולל מאמנים) ונגד סינגר והאנשים שאותם הפעיל. לפי התובע אנדרו ללינג בסך הכול שילמו ההורים העשירים לסינגר 25 מיליון דולר.

  אנדרו לליג תובע בוסטו מסצ'וסטס משפט הורים עשירים ו אוניברסיטאות ארה
  "הורים עשירים ופריבליגים". התובע ללינג(צילום: AP)
   

  המאמנים שקיבלו את הסטודנטים לנבחרות באוניברסיטאות קיבלו בין 200 ל-400 דולר. "חלק מהם פשוט לא הגיעו מעולם (לאימונים), חלק ביימו פציעה וחלק שיחקו ואז פרשו", אמר על הסטודנטים שהתקבלו ללימודים עם מלגת ספורטאי. ללינג הדגיש שאף אחד מהסטודנטים לא הואשם בפרשה. רובם עדיין נמצאים באוניברסיטאות.

   

  כמו כן לא הוגשו כתבי אישום נגד מוסדות החינוך. "ההורים והנאשמים האחרים היו הכוח המניע בהונאה הזאת", הדגיש ללינג. "ההורים האלה הם אוסף של עשירים פריביליגים. על כל סטודנט שהתקבל בהונאה נדחה סטודנט מוכשר וישר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  לוקלין והופמן, שחקניות שנאשמות בפרשה
  צילום: AFP
  מומלצים