שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "טוני נולד מחדש": ממיזנטרופיות נפלאה לקלישאה חבוטה
  במרכז הסדרה החדשה של ריקי ג'רווייס נמצא טוני, כתב בעיתון ששכל את אשתו ואיבד עניין בחייו. עד לרגע שהוא יאזור אומץ ויתאבד, הוא משתלח בסובביו בצורה איומה ונפלאה - כפי שניתן לצפות מהקומיקאי הגאון, שגם כתב את הסדרה. חבל רק שבסוף הוא נכנע לסנטימנטליות ולא הולך עם האמת שלו עד הקצה

  "טוני נולד מחדש" – זהו שמה העברי, המסורבל והלא מזמין של After Life – דרמה קומית חדשה של נטפליקס המשלבת באופן כמעט מושלם בין המיזנטרופיות המרושעת והמשעשעת של ריקי ג'רווייס (שמגלם את התפקיד הראשי וגם כתב וביים אותה), ובין הסנטימנטליות שהבליחה מעת לעת בעבודותיו (ולפעמים אף השתלטה עליהן כליל, כמו במקרה של "דרק" האיומה). למרבה הצער, לקראת סופה היא נכנעת לסנטימנטליות הזאת, מאמצת את המסרים החיוביים שעליהם לגלג גיבורה בארסיות בוטה עד לאותה נקודה, והופכת ממשהו מיוחד באמת ובתמים – יצירה אפלה ומלנכולית על אדם מיואש המסרב בתוקף לכל ניסיון של גאולה – למשהו מעט צ'יזי ונדוש יותר.

   

   

  ג'רווייס מגלם את טוני – כתב בעיתון מקומי בעיירה אנגלית מנומנמת ששכל את אשתו לפני זמן מה, ובעליל איננו מעוניין להתגבר על זה. היא הייתה כל עולמו, ולאחר שנפטרה הוא פשוט איבד עניין בחיים ובאנושות, ממתין לרגע שבו יאזור אומץ להתאבד, ובינתיים נותן ללשונו החדה להשתלח בכל סובביו - הדוור שמגיע בבקרים, מלצרים במסעדות, הקולגות האפרוריות שבמשרד. כל האמת בפנים, כפול 1000. כי למי אכפת? החיים חסרי משמעות, לא?

   

  מתוך
  מתוך "טוני נולד מחדש"(באדיבות נטפליקס)

  מתוך
  הסיבה שטוני לא מתאבד. עם הכלבה(באדיבות נטפליקס)

  במשך יותר ממחציתה, "טוני נולד מחדש" נותרת נאמנה לקונספט המאתגר הזה, מרשימה במחויבותה אליו ורושמת רגעים נפלאים של קומדיית אי-נוחות שבה מתמחה ג'רווייס. אם הוא רק היה ממשיך כך עד סופה, מונע מהדושבאג שהוא מגלם את הגאולה לה אנו מצפים - או לכל הפחות מאפשר אותה רק באופן חלקי, "טוני" הייתה נרשמת כפסגת יצירתו של ג'רבייס מאז "המשרד" המושלמת. כך, היא באמת ובתמים הייתה מרוויחה את הגאולה הזו.

   

  עוד ביקורות טלוויזיה:

   

  למרבה הצער, כאמור, הלב של ג'רווייס משתלט על הסדרה, ולמרות הכנות והחיוביות של המסר שהוא מנסה להעביר, קשה שלא לחוש תחושה של פספוס עם סופה. היא עדיין מומלצת בהחלט, ולו בשל הג'רבייסיות חסרת הרחמים של פרקיה הראשונים. רק חבל שהגאון הקומי הזה לא הלך עם הפורטה שלו עד הסוף.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות נטפליקס
  ריקי ג'רווייס בתפקיד טוני
  באדיבות נטפליקס
  הטבות למנויים
  מומלצים