שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: נלכדה חוליה שתכננה לשרוף את מעבר קלנדיה
  כוחות מג"ב חשפו חוליית טרור בת שבעה תושבי מחנה הפליטים קלנדיה, שהשליכו מטענים ובקבוקי תבערה לעבר המעבר. נגד שישה מהם הוגשו כתבי אישום בגין עבירות טרור. צפו במעצרם

   

   

  כוחות משמר הגבול בגזרת עוטף ירושלים חשפו חוליית טרור שכללה שבעה פעילים תושבי מחנה הפליטים קלנדיה, שהשליכו מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר מעבר קלנדיה, שבו מוצבים אנשי כוחות הביטחון. מחקירת אחד מהם, עלה כי החוליה תכננה לשרוף את המעבר. נגד שישה מהם הוגשו כתבי אישום, אחד מהם עדיין נחקר.

   

  יחידת החקירות והמודיעין של מג"ב פתחה בחקירה בעקבות כמה אירועי השלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר המעבר. קצין החקירות בגזרת עוטף ירושלים סיפר: "החקירה העלתה כי מדובר בהתארגנות טרור שבראשה עמד צעיר כבן 19, תושב מחנה הפליטים קלנדיה, שאף מכר אמצעי לחימה שבין היתר שימשו לביצוע פיגוע ביישוב ישראלי. הצעיר היה מספק את המטענים ובקבוקי התבערה לחוליית הטרור".

   

  במסגרת החקירה, הופעלו כוחות מיוחדים של משמר הגבול, ובהם לוחמי יחידת המסתערבים, שזיהו במהלך פעילותם ארבעה פעילים שיידו מטעני חבלה לעבר המעבר. שניים מהפעילים נעצרו בזמן אמת. "הבחנו בכמה חשודים שהגיעו מתוך מחנה הפליטים לכיוון המעבר, ולפתע הם שלפו מטענים והשליכו אותם לעברו", שחזר מפקד הפעולה. "נערכנו למעצרים, רדפנו אחריהם ועצרנו את שני הפעילים".

  פעילות מג
  מעצר אחד מחברי החוליה(צילום: דוברות המשטרה)

   

  פעילות מג
  (צילום: דוברות המשטרה)

  ממצאי חקירת השניים הובילו את כוחות הביטחון לפשוט על מחנה הפליטים קלנדיה. הפעילות הובילה למעצרם של שלושה פעילים נוספים. אחד הפעילים שנעצר בפעילות הוא זה שהפעיל את החוליה וסיפק לה את אמצעי הלחימה, והשניים הנוספים הם אלו שהשליכו את המטענים ואת בקבוקי התבערה לעבר הכוחות והמעבר.

   

  מחקירת אחד הפעילים עלה כי החוליה תכננה לשרוף את מעבר קלנדיה ולפגוע בכוחות הביטחון. כמו כן, התברר כי בחוליה לקחו חלק עוד שני ילדים, בני 15 ו-16, שנעצרו בהמשך.

   

  פעילות מג
  פעילות הכוחות במחנה הפליטים קלנדיה(צילום: דוברות המשטרה)

  פעילות מג
  (צילום: דוברות המשטרה)

  בתום פעולות החקירה, הוגשו לבית המשפט הצבאי בעופר כתבי אישום נגד שישה מחברי החוליה בגין ביצוע מעשה טרור, שימוש בחומרי נפץ ועבירות ביטחון שונות.

  מכתבי האישום עלו כמה מקרים שבהם חברי החוליה, כל אחד לפי המיוחס לו, השליכו מטענים ובקבוקי תבערה וירו זיקוקים. עוד עלה, כי חלק מהם החזיקו בנשק מסוג M-16, וייצרו מטענים.

   

  עם סיום החקירה והגשת כתבי האישום נמסר ממג"ב כי "סיכול תשתית הטרור ופעילות הכוחות החל משלב החקירה, דרך ביצוע המעצרים בשטחי יהודה ושומרון ועד גיבוש התשתית הראייתית, הביאה לחיזוק ביטחון המשתמשים במעבר קלנדיה ולחיזוק ביטחון הכוחות המוצבים בו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות המשטרה
  מעצר אחד הפעילים בקלנדיה
  צילום: דוברות המשטרה
  מומלצים