שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תעלומה בכפר: מי שם כסף בתיבות הדואר?
  בכפר הקטן ויארמייל שבספרד מבולבלים: כבר שבוע שתושבים מקבלים מעטפות עם שטרות של 100 אירו ולבבות. מיהו "רובין הוד" המקומי?

  תושבים בכפר קטן בספרד מנסים בימים אלה לפענח תעלומה: מיהו התורם המסתורי שמשאיר מעטפות עם מזומנים בתיבות דואר ומתחת לדלתות הבתים של התושבים?

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ספרד כפר תושבים מקבלים כסף מ אלמוני בתיבות דואר תיבת דואר (צילום: shutterstick)
  אלמנה ובנה, זוג קשישים: אין חוט מקשר בין מקבלי המעטפות(צילום: shutterstick)

  מאז יום רביעי בשבוע שעבר קיבלו כ-15 תושבים בכפר ויארמייל שבצפון המדינה מעטפות ובהן עד 100 אירו בשטרות. התושבים מנסים להבין מדוע קבוצה של אנשים שלכאורה אין ביניהם שום קשר בכפר קיבלה את המתנה. בתקשורת הספרדית יש מי שמכנים את הפרשה "רובין הוד של ויארמייל".

   

  "כולנו מבולבלים כי אנחנו לא יודעים ממי בא הכסף ומי התורם", אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP נוריה סימון, היושבת בראש המועצה המקומית. "אנחנו לא יודעים מה המטרה שלו".

   

  בכפר גרים קצת יותר מ-800 תושבים, וחלקם קיבלו שטרות במעטפות חומות ואילו אחרים קיבלו מסרים הכוללים את שמותיהם, כתובותיהם ומשפטים כמו "נסיכת הבית", לצד לב. "אלמנה שגרה עם הבן שלה, זוג עם ילדים קטנים, זוגות קשישים, זוגות בלי ילדים", סיפרה סימון – אין קשר נראה לעין בין המקבלים.

   

  חלק מהתושבים שקיבלו כסף בדואר הלכו למשטרה או לבנק כדי לדווח על כך וכדי לוודא שהשטרות אמיתיים. תוצאת הבירור: כן, הם אמיתיים. המשטרה לא פתחה בחקירה, משום שככל הידוע לפי שעה – לא נעשתה שום עבירה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstick
  המשטרה לא תחקור כי אין עבירה
  צילום: shutterstick
  מומלצים