שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר פלג

  חנפני העונה / פלג בחמישי

  ורד, בן־חיים ובוזגלו התרסקו במגרש, אבל קרעו את הרשת החברתית בליקוק לבעלים, למאמן ולאוהדים. וגם: פרשת ג'קי־טורס

  המתרפסים

  אלופי האינסטגרם מבית"ר ירושלים

  "הרגשנו כאילו הכל נזרק על ניר ולא אהבנו את זה". כך הסביר קפטן בית"ר ירושלים, עידן ורד, את מתקפת הפוסטים המתואמת באינסטגרם, שניפק ביחד עם טל בן־חיים ומאור בוזגלו. זה קרה אחרי הקריסה מול מכבי נתניה, לפני הכניעה להפועל ת"א, ולקראת השלמת הביזיון של הפלייאוף התחתון.

   

  "איכזבנו את הבעלים, את הקהל ואת עצמנו. זה חלק ממחזור חיים של כל מועדוני הכדורגל בעולם", כתב הקפטן במסגרת פגישת המחזור של שלושת החנפנים ברשת החברתית. "איכזבנו את הבעלים, איכזבנו את המאמן, ובעיקר את הקהל. עכשיו צריך להסתכל למציאות בעיניים", כתב במקביל בוזגלו. עד השבוע, מתברר, הם חיו בתוכנית ריאליטי. הפארש הגדול VIP.

   

   (איור: אופיר בגון)
  בוזגלו, ורד ובן חיים. חבורת לקק(איור: אופיר בגון)

   

  "אני לא מקבל את העניין של הפלת אשמה על המאמן", הצטרף לליקוק הדביק הבלם בן־חיים. "קלינגר מכין אותנו בצורה מצוינת לכל משחק ואנחנו אלו שלא מיישמים. אנחנו השחקנים צריכים להביט היטב במראה - האחריות עלינו, אין מקום להאשים את המאמן או כל בעל תפקיד אחר במועדון"... אף אחד מהשלושה לא הציע שיפחיתו לו בשכר או שיוציאו אותו מההרכב, ולכן זו לא לקיחת אחריות אלא סתם חנפנות. באחריות.

   

  "כל אחד החליט לעשות את זה בעצמו", הסביר ורד את טקטיקת האינסטגרם המשותפת. "אני אישית קמתי עצוב, דיברתי עם טל ומאור והחלטנו לעשות את זה"... נוגע ללב שהקפטן קם עצוב, ודי חבל שהוא התעורר מאוחר. הבעלים המתלהב שלהם זרק מיליונים על קבוצת תחתית, המאמן הקשקשן התברבר, והדבר האחרון שמעניין עכשיו את האוהדים שנמצאים בפוסט־טראומה הוא פוסטים מתבכיינים. הם עשו מנוי לבית"ר, לא לג'רוזלם פוסט.

   

  בית
  קלינגר. השחקנים לא מאשימים אותו(צילום: עוז מועלם)

   

  וזה לא ששלושת כוכבי הרשת נקשרו כל כך לקלינגר. בתקופה של אלי טביב ובני בן־זקן (שהייתה הרבה יותר מוצלחת) ורד לא החמיא ככה לבעלים, ליו"ר ולמאמן, אולי בגלל שבילה הרבה על הספסל. בתחילת העונה הנוכחית, כשלוזון הדיח את בן־חיים מההרכב, התקשורת דיווחה ש"הבלם זעם בחדר ההלבשה". כלומר, באותה תקופה הוא לא הסתכל במראה, ולא כתב פוסט שמהלל את המאמן.

   

  "האחריות של השחקנים. גיא לוזון הוא מאמן אמוציונלי עם דרישות גבוהות ולפעמים זה פחות הולך", החמיא לפני שנה וחצי בוזגלו למאמנו במכבי חיפה. "האחריות שלנו אפילו יותר גדולה מזאת של גיא, אני אישית יודע שהבעלים ואוחנה מאמינים ביכולת שלו", גונן לא מזמן ורד על מאמנו הקודם בבית"ר. ואחרי שהחניף לכל מי שצריך, הקפטן גם שלח מסר מרגיע: "תהיה לנו קבוצה חזקה שיכולה להגיע לצמרת, אנחנו מאמינים בלוזון ובצוות".

   

  ככה זה אצלנו. כשלא מספקים סחורה במגרש, עוברים ליחסי ציבור באינטרנט. "לקחת אחריות" לא עולה כסף, ובתלוש השכר המנופח לא מורידים מס שפתיים.

  כאלה הם כוכבי הכדורגל הגדולים שלנו, שמנצלים את האינסטגרם לחנופה ולא להבעות דעה נחרצות בסגנון של רותם סלע. בטח לא במועדון הנוכחי, שבו אין אזרחים סוג ב'.

   

  בוזגלו (צילום: אורן אהרוני)
  בוזגלו. חזק ביח"צ(צילום: אורן אהרוני)

   

  נהג בוס

  בן־זקן ומועדון הסעות אשדוד

  בתחילת השבוע התקבל בקבוצת המאמנים של מ.ס אשדוד מסרון חירום מחיים בנישו, אחראי מחלקת הנוער. בשעה 17.00, נכתב שם, יחכו לכל השחקנים הצעירים של המועדון אוטובוסים, שייקחו אותם למשחק החוץ של הקבוצה הבוגרת נגד מכבי פ"ת.

   

  בנישו הדגיש כי "הנסיעה היא במקום אימון", וגם סיפק למאמנים רשימות נוכחות למניעת השתמטויות. ככה זה כשהקבוצה חסרת הזהות ונטולת האוהדים מגייסת את שחקני העתיד והופכת אותם לקהל במשחקי תחתית. זוהי תוכנית הלימודים ב"אקדמיה" של העבריין ג'קי בן־זקן, זה המסר שמועבר לחניכים: במקום לעבוד ולתקן שגיאות באימונים, תובלו ותשמשו תפאורה ביציעים.

   

  באחת ההקלטות המרשיעות שנחשפו בפרשת הרצת המניות, שבגינה נשלח בן־זקן לכלא, הוא אומר לשותפו למזימה: "בוא נעשה מהלך אקטיבי מאסיבי". לא ברור אם זה היה הנוסח גם בהוצאת מערך ההסעות לפ"ת, אבל מי הסמכות הבכירה במועדון כולם יודעים.

   

  ג'קי בן זקן ביציע (צילום: אפי שריר)
  יש מקום בליגת העל לקבוצה בלי קהל?(צילום: אפי שריר)

   

  לפני שבועות אחדים כינס האסיר המשוחרר את שחקני הקבוצה הבוגרת ואיים עליהם: "מי שיוריד אותנו ליגה, יבוא איתי לטייל בעונה הבאה בעפולה ובעכו". עכשיו נצטרך לחכות ולראות אם הוא יגרור לשם גם את כל שחקני מחלקת הנוער, על תקן אוהדים, שינהרו למשחקי הליגה הלאומית באוטובוסים.

   

  ההפקרות

  סטודמאייר אזרח, גלבאן שב"ח

  "תרומתו הספורטיבית אינה נתונה במחלוקת, הוא רוצה לקשור את גורלו עם ישראל", כך הסביר השבוע שר הפנים והאסיר במיל' אריה דרעי את החלטתו להעניק אזרחות לכדורסלן הפועל ירושלים, אמארה סטודמאייר. הכדורסלן, שאימץ את השם העברי יהושפט, עדיין לא עבר גיור כהלכה, אבל משטרת התגיירות עדיין אין כאן, ברוך השם.

   

  "מתוך התחשבות בבנותיו הנמצאות באמצע שנת הלימודים, ולאור העובדה שמרבית שנות שהותו בישראל היו כחוק, החליט אריה דרעי להאריך לפנים משורת הדין את תקופת ההתארגנות שניתנה לפדרו גלבאן עד לסוף שנת הלימודים", כך נאמר לפני כחודשיים בהודעת משרד הפנים, שאיפשר לקשר הפועל ראשל"צ להישאר בארץ רק עד ה־1 ביולי. זה קרה אחרי שמשטרת ההגירה הגיעה לביתו של גלבאן כדי לגרשו לארגנטינה.

   

  על תרומתו של כוכב העבר מה־NBA לספורט הישראלי (לא להפועל ירושלים) אפשר להתווכח. בהמלצות שהגישה לא מזמן הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, הוחלט לשים דגש על קידום "שחקנים כחול־לבן". הכוונה לא הייתה לבני גנץ ולגבי אשכנזי, אלא לכדורסלנים שגדלו כאן, במחלקות הנוער. וזה אותו משרד ממשלתי שהמליץ לשר הפנים להפוך את סטודמאייר לישראלי.

   

  אמארה סטודמאייר במעמד קבלת האזרחות (צילום: אוהד צויגנברג)
  דרעי יחד עם יהושפט וליאון. קומבינת האזרחות(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  האם דרעי, שדיבר על תרומתו הספורטיבית של יהושפט, התכוון לאפשרות שישחק בנבחרת? אם ינסו באיגוד לבצע הליך כזה, יוכל המאמן הלאומי להשתמש בשירותיו ביורובאסקט 2021, כשימלאו לו 39. לא בדיוק מסתדר עם "תהליך ההצערה" המפורסם של עודד קטש.

   

  אז מי משני הספורטאים הנ"ל מעוניין יותר "לקשור את גורלו עם ישראל"? גלבאן, ששיחק בארץ עשר שנים וארבע בנותיו נולדו כאן, או סטודמאייר שלובש ציצית (בלי כיפה) והעדיף לחזור לארה"ב כשלא האריכו לו את החוזה? שאלה מעניינת. בינתיים, בשביל לשכנע את האסיר שחזר להיות שר, כדאי אולי שפדרו ישנה את שמו לגדליהו, יתעטף בציצית וילך ללמוד תורה. רק שייזהר לא לנקוב בשמו של שומר הסף בבית המקדש שמוזכר בספר ירמיהו. מעשיהו.

   

  הבדיחה

  פרימו דורש הסברים מהרצוג

  נבחרת הכדורגל חוזרת לעוד טורניר מוקדמות, ועימה ה"פרשנים" שמבקרים את המאמן על הזימונים ותוהים איך כמה מכוכבי־העל שלנו נותרו בחוץ. למשל משה פרימו, שנמלט משבט איפוגו.

   

  "לא מובן לי איך שני שחקנים מצוינים שמובילים את מכבי ת"א לאליפות, אלירן עטר ועומר אצילי, בחוץ ואריאל הרוש, שוער מחליף של באר־שבע, בפנים", כתב פרימו בפייסבוק והבהיר: "אף פעם לא ביקרתי מאמן על הזימונים. הפעם חייבים לשמוע הסברים. לא מובן".

   

  אנדראס הרצוג (צילום: אורן אהרוני)
  הרצוג. בושה שלא סיפק תשובות לפרימו(צילום: אורן אהרוני)

   

  אז יכול להיות שזה בגלל השמש הקופחת בפיליפינים, אבל גם על

  הזימונים של אלישע לוי הייתה לו ביקורת נוקבת. "להזמין את הסגל לפני משחקי המחזור השני?" התפלא הפרשן על מאמן הנבחרת בקיץ 2017, ואז נזף בו: "חכה למשחקים, אולי חנן ממן ירשים אותך? אולי בוריס קליימן לא מתאים בעת הזאת? לא מובן". כלומר כבר אז המאמן לא היה מובן, כמובן.

   

  אבל עכשיו הבעיה היא של אנדראס הרצוג, ואם האוסטרי רוצה שפרימו לא ידיח אותו, שיעשה איתו ברית אסטרטגית. או שישיג פסלון חסינות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איור: אופיר בגון
  מאור בוזגלו, עידן ורד וטל בן חיים
  איור: אופיר בגון
  מומלצים