שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנשיא ריבלין על הרכבת הממשלה: "מתקפות לא יפחידו אותי"
  נשיא המדינה התייחס למערכת הבחירות ולשאלת זהותו של מרכיב הממשלה הבא: "לא אתפתה מדברי חנופה של כזה או אחר או ממתקפות כאלה או אחרות"

   

   
  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס היום (ה')  בכנס באוניברסיטת תל אביב בשיתוף בית יגאל אלון למערכת הבחירות הנוכחית ולשאלת הרכבת הממשלה הבאה - ואמר כי "לאחרונה מתקיים שיח סביב עמדותיי האישיות, למי אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. אני רוצה לומר לכם, יקיריי, נשיאי ישראל כולם - בתוך עמם הם יושבים; ואני כמו כל קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול של העם בחרדת קודש.

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  "עבורי קול המון, קול הריבון שהוא אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל – קולם וקולן כקול שדי. לא אתפתה מדברי חנופה של כזה או אחר או ממתקפות כאלה או אחרות, אני מבטיח לכם שאחת מהן אפילו לא תפחיד אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת וכפי שנהגו קודמיי כל נשיאי ישראל בעבר. החלטתי המתבקשת והמחויבת על פי החוק תהיה על פי החלטתכם, העם בישראל". 

   

  מוקדם יותר אמר ריבלין אמר בטקס לזכר חללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע שהתקיים בהר הרצל כי "אלה ימים סוערים במדינת ישראל - השיח מקצין. גבולות מטשטשים. גם בימים האלה אסור לנו לשכוח: בתוך השוחות, במארבים, אנו שוכבים יחד. זה לצד זה, ימין ושמאל, יהודים ולא יהודים. שם, מחרישות המחלוקות".

   

   

   

   

  ראובן ריבלין ובנימין נתניהו בהר הרצל (צילום: עמית שאבי)
  הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו בטקס, היום(צילום: עמית שאבי)

  הנשיא הוסיף כי "לבסיס עמידתנו כאן היום עומדת אמת אחת מוחלטת, והיא חובתה של ישראל והעומדים בראשה לעשות הכול כלפי חיילינו וחללינו שלא שבו מן הקרב. זהו חוב מוסרי מהמעלה הראשונה", המשיך. "עלינו לעשות הכול, ואנחנו עושים הכול, כדי להשיב את כל הבנים הביתה אל קבר ישראל. ובמשימה הזאת עלינו לגלות את התכונות שאותן דרשנו ואנו דורשים מהלוחמים שלנו, הבנים האהובים שלכם - מסירות, נחישות, יצירתיות, רעות ודבקות במטרה.

   

  "כאבה של משפחה אשר איבדה את היקר מכול הוא קשה מנשוא", הוסיף ריבלין, "והכאב של בני משפחות החללים שמקום קבורתם לא ידוע - קשה עוד הרבה יותר. זהו כאב כפול. לגעגועים לקריעת הלב והנפש מתווספות גם אי הוודאות. לכם אין קבר לעלות אליו".

   

  "לא משאירים חיילים מאחור"

  גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס, וסיפר בין היתר כי "על הערך היסודי הזה, שלא משאירים חיילים מאחור, אני וחבריי לנשק בסיירת מטכ"ל התחנכו למן היום הראשון".

   

  נתניהו פנה למשפחות החללים: "יש לנו מחויבות אינסופית להשבת הבנים. בכל מקרה שבו קיים הסיכוי לכך, זוהי חובה מוסרית שטבועה בי, באנשי מערכת הביטחון, במפקדים ובחיילים של צה"ל, ובעם שלנו".

   

  ראש הממשלה הוסיף כי משאבים רבים מושקעים לאיתור פיסות מידע על חללי המערכות שמקום קבורתם לא נודע, "גם בממשלות אחרות וגם במדינות זרות. בימים אלה ממש".


  פורסם לראשונה 14/03/2019 12:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  הנשיא ראובן ריבלין
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים