שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יעל אבקסיס: "הימנים לא מייצגים מבחינתי אנושיות"
  "כל הקולות המסיתים באים מהימין. זה לא הימין שאני מכירה", אמרה השחקנית יעל אבקסיס בריאיון לגלי צה"ל, כשנשאלה לדעתה בנוגע לסערת רותם סלע, "זה כבר לא ימין ושמאל, זה כאילו אנושיות נגד אי שפיות"

  "הימנים לא מייצגים מבחינתי אנושיות, היום הימין, איך שזה נראה ולאן שזה הולך, זה מקטב זה מפלג, זו מלחמה, זה הסתה למלחמת אחים", כך אמרה היום (ה') הבמאית והשחקנית יעל אבקסיס בריאיון לגלי צה"ל בעקבות הסערה הציבורית בעניין רותם סלע. המגיש אודי סגל אמר לאבקסיס כי מדובר בהכללה מאוד קשה ועל כך היא השיבה: "אני יודעת, אבל אני אומרת את מה שאני מרגישה".

   

  יעל אבקסיס בריאיון לגלי צה"ל    (צילום: דנה קופל)

  יעל אבקסיס בריאיון לגלי צה"ל    (צילום: דנה קופל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אבקסיס הוסיפה כי היא נסערת מאוד, ואמרה: "הימין היום הוא לא ימין, בגלל זה אני אומרת לאנשים - תעשו רגע חושבים. זה כבר לא ימין ושמאל, זה כאילו אנושיות נגד אי שפיות, זה מה שקורה. ההסתה של הימין נגד השמאל היא כל כך עמוקה וקשה ופצעה אותנו, אני מאוד סלחנית כלפי ההסתה של השמאל בקום המדינה ומה שעשו, קריינתי את 'מעברות' (סדרה תיעודית על תושבי המעברות בקום המדינה, ר.ב) וחוויתי על בשרי את כל מה שקרה. זאת אומרת, המזרחים פעם היו תת תרבות, היו צריכים להשאיר אותם בגטו, שחס וחלילה לא יהיו מעורים בחיי החברה. התמונה היא כל כך מורכבת אבל היום הקולות הגזעניים באים מהימין, אני מציאותית גם. מה לעשות שכל הקולות המסיתים באים מהימין. זה לא הימין שאני מכירה".

   

  יעל אבקסיס (צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל,
  יעל אבקסיס(צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות")

  בהמשך ניסתה אבקסיס להבהיר את דבריה. "העם צריך לחשוב טוב טוב למי הוא מצביע. איך שהמקום הזה נראה עכשיו, הנבחרים שלנו לא מייצגים את האנושיות ואת החברה הישראלית. מאוד מצטערת להגיד את זה. כולנו רוצים חברה מתוקנת וחברה ליברלית וחברה שעוזרת ונמצאת שם בשביל החלש, אני מזרחית, אני אישה, אני מצטערת אם זה נשמע לא טוב אבל בואו תרדו לעומק דבריי".

   

  אבקסיס הוסיפה דברים על רותם סלע והסערה הציבורית שיצרה בעקבות ההתבטאות של השחקנית והמגישה באינסטגרם, על כך שמדינת ישראל היא מדינת כלל אזרחיה. "רותם סלע היא אישה מאוד אמיצה כי היא ישבה מול הטלוויזיה ובאופן מאוד ספונטני אמרה את דעתה, וכנראה שדעתה היא דעת רוב, כי רותם סלע היא סופר קונצנזוס... רותם סלע כוכבת של היום. לי יש 500 עוקבים באינסטגרם, לה יש 800 אלף, היא מסכנת את המקצוע שלה ואת הפרנסה שלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות"
  יעל אבקסיס
  צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות"
  הטבות למנויים
  מומלצים