שתף קטע נבחר

הצעירה מלוד התלוננה על איומים תשעה ימים לפני שנרצחה

יממה לאחר רצח דיאנה אבו קטיפאן בת ה-18 מלוד מובאים בזה אחר זה חשודים לדיון בהארכת מעצרם. חוקר המשטרה סיפר שב-4 במרץ הגיעה למשטרה והגישה תלונה על איומים. מעצר ארבעת קרובי משפחתה החשודים הוארך. אחד מהם קרא: "אל תגעו בה. לא לקבור אותה עד שישחררו אותי"

 

 

קרוב המשפחה החשוד זירת רצח (צילום: יריב כץ, טל שחר)
(צילום: יריב כץ, טל שחר)

בית המשפט האריך בצהריים (יום ה') את מעצרם של ארבעת קרובי משפחתה של הנערה דיאנה אבו קטיפאן בת ה-18 מלוד שנרצחה ארבעה ימים לפני חתונתה. מעצר אחד מבני המשפחה החשודים הוארך בשמונה ימים. "אל תגעו בה. לא לקבור אותה עד שישחררו אותי", קרא החשוד. מעצרו של קרוב משפחה אחר הוארך בדיון שנערך בדלתיים סגורות בחמישה ימים. מעצרו של חשוד נוסף הוארך בשבוע וחשוד אחר יישאר גם הוא במעצר חמישה ימים נוספים. צו איסור פרסום גורף הוטל על כל פרטי החקירה ופרטי החשודים.

 

במהלך הדיון חשף נציג המשטרה, רס"ב אבי כהן, כי הנרצחת הגישה תלונה במשטרה ב-4 במרץ בגין איומים. עוד התברר כי הנרצחת שהתה כמה ימים בבית בעיר הסמוכה רמלה אצל משפחה שהתנדבה להגן עליה. ואולם, הצעירה בחרה בסופו של דבר לא להישאר ברמלה. קרוב משפחה של אחד החשודים אמר בדיון: "הצעד הזה נעשה בתיאום עם נציג המשטרה".

 
אחד מקרוביה של הצעירה אמר: "אני לא רצחתי אותה, אני בכלל גר באזור המשולש. השתתפתי בחינה שלה והתכוננתי לחתונה שלה".
 
עו"ד צביקה אמנון, שמייצג את אחד החשודים, אמר: "המשטרה טוענת כי מרשי קשור לרצח הצעירה. זה דבר מופרך. לפני שנים ייצגתי את אותו חשוד ובנו בתיק רצח אימא של הצעירה והם שוחררו ללא כלום. החשוד היה ברכב עם הנרצחת, הוא תפס את הנשק במטרה לא לפגוע בקורבן ונפגע באצבעו".
 
פרקליטיו של חשוד אחר - עורכי הדין אורי בר עוז, שוקרי אבו טביק ונדיר בראנסי - אמרו: "אנחנו מאמינים שהאמת תתברר ומרשנו ישוחרר בהקדם האפשרי".

זירת רצח הנערה בשכונת פרדס שניר בלוד  (צילום: חגי דקל)
זירת הרצח בלוד(צילום: חגי דקל)

זירת רצח הנערה בשכונת פרדס שניר בלוד  (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)

זירת רצח הנערה בשכונת פרדס שניר בלוד  (צילום: חגי דקל)
(צילום: חגי דקל)

 

שוקרי אבו טביק אורי בר עוז ונדיר בראנסי ()
עורכי הדין אורי בר עוז, שוקרי אבו טביק ונדיר בראנסי

ממידע שהגיע למשטרה עולה כי אבו קטיפאן ברחה מביתה כמה ימים לפני הרצח, על רקע החתונה הקרבה, ובעקבות התנגדות כמה מבני המשפחה לנישואים. בסופו של דבר המשפחות הסכימו לחתונה, אך בטקס החינה, שנערך לפני כמה ימים, אלמונים פתחו באש במטרה לאיים על הצעירה, והחינה הופסקה. איש לא נפגע אז, אך כוחות משטרה הוזעקו לזירה בפרדס שניר, השכונה שבה בסופו של דבר נרצחה המנוחה.

 

סבה של הצעירה הגיע אתמול על מנת לקחת אותה מהמקום שבו שהתה בחזרה לביתה. אבל ככל הנראה בדרך אל הבית אלמוני הגיח למקום וירה בה למוות מטווח קרוב.

 

הדיווח על הירי התקבל במוקד מד"א במרחב איילון. חובשים ופרמדיקים העניקו לצעירה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא תוך כדי פעולות החייאה. הרופאים נאבקו על חייה, אבל תוך זמן קצר נאלצו לקבוע את מותה.

 

אסמהן אבו קטיפאן, אמה של דיאנה, נרצחה לפני 15 שנה.


פורסם לראשונה 14/03/2019 13:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, טל שחר
החשוד וזירת הרצח
צילום: יריב כץ, טל שחר
מומלצים