שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקמפיין להוקעת עוצמה יהודית מגיע לבתי הכנסת
  בציונות הדתית פתחו בקמפיין במטרה למנוע הצבעה לאיחוד מפלגות הימין עקב שילוב אנשי עוצמה יהודית. המודעות יתפרסמו בעלונים שמחולקים גם בבתי הכנסת. אחד מיוזמי הקמפיין: "זו לא תורת ישראל ולא קדושת הארץ"


  מיכאל בן ארי (צילום: AFP)
  איתמר בן גביר וד"ר מיכאל בן ארי(צילום: AFP)

  הקמפיין להוקעת עוצמה יהודית מגיע לבתי הכנסת: פעילים חברתיים ואנשי עסקים דתיים קוראים לציבור שלא להצביע לאיחוד מפלגות הימין בגללל שברשימה חברים מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר מ"עוצמה יהודית". במודעות שצפויות להתפרסם מחר (יום ו') בעיתוני המגזר הדתי-לאומי, הם מזהירים כי המפלגה המאוחדת תבייש את בוחריה.

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   


   

  בקמפיין שיתפרסם תחת הכותרת "מצביעים נכון, לא מתחרטים בדיעבד", נטען כי למרות חשיבות האחדות וההישרדות הפוליטית, שעמדו בבסיס האיחוד בימין, "חבל לתרום עודף קולות למפלגה שתעשה לך בושות ב-4 השנים הקרובות". יוזמי הקמפיין, שהתאגדו תחת השם "לכתחילה" מציעים במקום זאת "ציונות דתית עם דרך ארץ", אך לא קוראים להצבעה למפלגה אחרת.

   

  קמפיין הקורא לציבור שלא להצביע לאיחור מפלגות הימין בשל שילובם של מיכאל בן ארי ואיתמר בן ()
  "מפלגה שתעשה לך בושות ב-4 השנים הקרובות". הקמפיין שיתפרסם בעיתוני הסופ"ש

  במודעה, שתפורסם לצד מודעות מטעם המפלגה המאוחדת בשבועוני הציבור הדתי ובעלוני השבת שמחולקים בבתי הכנסת, מופיעות אמירות שעשויות להביך בעתיד את תומכי איחוד מפלגות הימין מפי עמיתים לעבודה, חברים מהמילואים ואף הילדים בבית, כדי להמחיש את "הבושות" מצד אנשי עוצמה יהודית.

   

  כך למשל, מצוטט בן של מצביע שאומר לו: "אבל אבא, אם לח"כים שלנו מותר לדבר ככה, למה לי אסור?", וחבר אחר שמטיח בו: "שמע גבר, אני משרת איתך כבר 15 שנה ומעולם לא שמעתי ממך הזיות כמו שהח"כים שלך משמיעים בכנסת". קולגה נוספת מספרת: "היום הבנות במשרד שאלו אותי 'האם גם את חושבת ככה על כל החילונים?'".

   

  אחד מיוזמי הקמפיין סיפר ל-ynet כי "אלו המאמינים בקדושת הארץ ושמירה על גבולותיה ללא פשרות, אך גם בקירוב לבבות ודרך ארץ, צריכים לחשוב פעמיים לפני שתורמים את קולם למשהו שמנוגד מאוד לערכינו האמיתיים".

   

  הוא הוסיף כי "עם כל הכבוד להישרדות פוליטית, זו אינה תורת ישראל וגם לא קדושת הארץ. מי שמצביע למערבולת הזו יצטרך לספוג ארבע שנים של חרפה וחילול השם".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים