שתף קטע נבחר

איראן פרצה לטלפון של בני גנץ

שב"כ הודיע ליו"ר כחול לבן כי טלפון שברשותו נפרץ בידי האיראנים וכי תכולתו עלולה לשמש נגדו בעתיד. כחול לבן: "האירוע התקיים כארבע שנים לאחר סיום כהונת הרמטכ"ל גנץ ומעלה תהיות רבות על פרסומו כעת"

 

בני גנץ, מיקי חיימוביץ' וגבי אשכנזי במפגש עם בני העדה הדרוזית בדלית אל כרמל  (צילום: גיל נחושתן)
בני גנץ(צילום: גיל נחושתן)

שב"כ הודיע ליו"ר כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ כי הטלפון הנייד שברשותו נפרץ בידי האיראנים. כך פורסם הערב (ה') בחברת החדשות.

 

לפי הדיווח, שני בכירי שב"כ שמשמשים כראשי אגפים, הגיעו לפני חמישה שבועות לפגישה עם גנץ והודיעו לו כי הטלפון שברשותו נפרץ על ידי שירותי המודיעין של איראן וכי תכולתו - פרטים אישיים ותכתובות פרטיות ומקצועיות - נמצאת בידיים עוינות. עוד על-פי הדיווח, הפגישה בין הצדדים התקיימה בשבועות האחרונים - במהלך תחילת דרכו הפוליטית.

 

גנץ, על-פי הפרסום, הוזהר כי כל פרט רגיש שנמצא בטלפון עלול לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר. בכירי שב"כ הותירו בידיו את הדרך כיצד לפעול.

 

הפגישה בין נציגי שב"כ לגנץ התקיימה בשבועות האחרונים, במהלך הימים הסוערים של תחילת דרכו הפוליטית, ובה הוזהר גנץ כי עליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר, והשאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול.

 

משב"כ לא נמסרה תגובה.

 

מכחול לבן נמסר: "איננו מגיבים לסוגיות המצויות בליבת ביטחון המדינה. יש לומר כי האירוע המדובר התקיים כארבע שנים לאחר סיום כהונת הרמטכ"ל גנץ ומעלה תהיות רבות על תזכור פרסומו כעת".

 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר בעקבות הדיווח: "ברייקינג ניוז! פריצה לנייד של גנץ. מניסיון אישי, לא להתרגש. אין במכשיר דבר רגיש לביטחון המדינה. פריצה איראנית? לא בטוח. סביר יותר - פישינג רגיל ממאגר של מיליוני שמות. משוכנע ששב"כ אינו מאחורי ההדלפה. אך עליהם לעדכן במידע את הממונים עליהם. כל אזרח יעריך - מי הדליף ולמה הדליף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
בני גנץ
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים