שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  על כוונת חיל האוויר: כלי טיס בלתי-מאוישים של חמאס
  עם צמצום האפשרות לשימוש במנהרות חודרות, הכין חמאס אופציית הפתעה לעימות הבא: מערך רחפני צילום ותקיפה שקשה לזהות וליירט. תקיפת צה"ל הלילה כללה גם מרכז מערך לכלים אוויריים בלתי-מאוישים בעזה

   

   

   

  התקיפה של צה"ל במהלך שעות הלילה והבוקר (יום ו') בתגובה לשיגור שתי הרקטות אמש לכיוון גוש דן, כללה גם את מרכז המערך לכלים אוויריים בלתי-מאוישים של חמאס בדרום רצועת עזה.

   

  בהיעדר מנהרות חדירה שקיומן הולך ומצטמצם, הכין חמאס למלחמה הבאה אופציית הפתעה שמוכרת פחות לישראל מעימותים קודמים: מערך גדול של רחפני צילום ותקיפה שקשה לזהות וקשה יותר עד בלתי אפשרי ליירט בשל גודלם הזעיר של כלי טיס אלה. חמאס סיגל זאת במהלך שיגור רחפנים בארבע השנים האחרונות לעבר עוטף עזה. פגיעה במערך זה, שמיועד ליעדים ישראליים כמו מוצבים ויישובים מעבר לגדר, מקזזת את היכולת הזאת של חמאס.

  תקיפת צה
  ליל תקיפות ברצועת עזה

  הנזק של תקיפת צה
  תוצאות התקיפה של צה"ל ברצועה

  הנזק של תקיפת צה

  הנזק של תקיפת צה

  במהלך הלילה ושעות הבוקר המוקדמות תקף צה"ל כ-100 יעדי טרור ברצועת עזה. במקביל נורו כמה רקטות ליישובי עוטף עזה, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. מערכת כיפת ברזל יירטה כמה רקטות. בהמשך לתקיפות הודיע פיקוד העורף כי אין מגבלות או הנחיות מיוחדות לאוכלוסייה בכל רחבי הארץ וביישובי עוטף עזה הודיעו לתושבים כי הלימודים מתקיימים היום כרגיל.

   

  התקיפה של צה"ל שבוצעה על ידי מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס אחרים של חיל האוויר, כללה פגיעה במתחם מטה הגדה של חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור ביהודה ושומרון באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים נגד ישראל ואזרחי ישראל.

   

  כמו כן הותקף אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה. מדובר באתר תת-קרקעי שבו יכולת לייצור רקטות ברצועת עזה. צה"ל תקף כמה מתחמים צבאיים, בהם מוצב של הכוח הימי של חמאס המשמש גם הוא לייצור אמצעי לחימה.

   

  במהלך הלילה הותקף גם מתחם אימונים צבאי המשמש כמרכז של מערך הכלים האוויריים הבלתי מאויישים של חמאס בדרום רצועת עזה. הותקפו גם מוצבים ותשתיות תת-קרקעיות.

  תקיפת צה
  תקיפת צה"ל ברצועת עזה

  תקיפת צה

  תקיפת צה

  תקיפות צה

  תקיפת צה

  מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב שבוצע על ידי ארגון הטרור חמאס. חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות נגד פעולות טרור אלו".

   

  לאחר השיגורים אמש לגוש דן פרסמה הזרוע הצבאית של חמאס הודעה חריגה שבה הכחישה כי היא זו שאחראית לירי. גם בג'יהאד האיסאלמי הכחישו מעורבות בשיגור. משלחת בכירי המודיעין המצרי, שביקרה אתמול ברצועה, ערכה התייעצויות עם כל הגורמים כדי להשיב את הרגיעה. משרד הפנים של חמאס בעזה, האחראי על מנגנוני הביטחון אף הודיע: "אנו בוחנים את שיגור הטילים מרצועת עזה שבוצע מחוץ לקונצנזוס הלאומי והארגוני, וננקוט צעדים נגד העבריינים".

   

  מעזה נמסר עיקר המטרות שהותקפו הלילה על ידי צה"ל שייכות לכוח הימי של חמאס. לראשונה זה זמן רב הותקפו גם כמה מטרות צבאיות של הג'יהאד האיסלאמי, שהכריז על כוננות מלאה בעקבות ההסלמה. עד כה דווח על שני פצועים מתקיפות צה"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים