שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תחפושות אחרי האזעקות: יום לימודים בעוטף עזה
  כמו בכל סבב אלים, גם הבוקר בחרו הורים רבים ביישובי העוטף להסיע בעצמם את ילדיהם למוסדות החינוך. המתיחות לא שיבשה את האירועים המקדימים לחג הפורים, ולא נרשמה היעדרות גדולה. תושבת שדרות: "הקירות בלילה רעדו, הילדים התעוררו כמה פעמים. זו רק שאלה של זמן עד לסבב הבא"

   

   

   

  אחרי לילה מתוח ביישובי עוטף עזה, הוחלט הבוקר (יום ו') בכל הגזרה להמשיך בשגרה: למרות מטחי הירי מהרצועה - בתי הספר נפתחו כרגיל. ההחלטה על קיום הלימודים ברקע סבב הלחימה הנוכחי התקבלה בתום הערכות מצב שערכו הרשויות המקומיות בשיתוף גורמי הצבא.

   

  גורמי הביטחון קיבלו את ההחלטה לנוכח העובדה שבתי הספר בעוטף עזה ממוגנים במלואם - כך שאין מניעה לקיים בהם לימודים.

  הלימודים מתקיימים כרגיל והתלמידים הגיעו בפיג'מות כחלק מאירועי שבוע פורים ()
  הלימודים כרגיל, הילדים הגיעו מחופשים. אשכול, הבוקר

  הלימודים מתקיימים כרגיל והתלמידים הגיעו בפיג'מות כחלק מאירועי שבוע פורים ()

  הלימודים בשדרות מתקיימים כרגיל (צילום: רועי עידן)
  לימודים כרגיל בבית הספר מעלות בשדרות, הבוקר(צילום: רועי עידן)

  הלימודים בשדרות מתקיימים כרגיל (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

  מפקד אוגדת עזה ואלון דוידי בסיור בשדרות ()
  מפקד אוגדת עזה תא"ל אליעזר טולדנו וראש העיר שדרות אלון דוידי בסיור, הבוקר

   

  כמו בכל סבב, ההתלבטות של ההורים נקשרת להסעה באוטובוסים אל מוסדות החינוך. מרביתם נמנעו לשלוח את ילדיהם בהסעות, ומחשש לאזעקה בדרך העדיפו להסיע את התלמידים במכוניות פרטיות.

   

  בבתי הספר מופעל נוהל חירום שבמסגרתו נוהגים המורים לקיים שיחות עם הילדים על הלילה שעבר עליהם, כדי לאפשר להם להביע רגשות וחששות. מנתוני הרשויות עולה כי לא נרשמה היעדרות גדולה בבתי הספר שצמודים לאזור גבול הרצועה. בחצר של בית ספר בשדרות אותר רסיס של מיירט כיפת ברזל.

   

  "כמעט ולא ישנו הלילה בגלל הפיצוצים", סיפרה דלית איפרגן משדרות. "שמענו את ההפצצות של צה"ל כל הלילה וקירות הבית ממש רעדו. הילדים התעוררו כמה פעמים, אבל הרגענו אותם ואמרנו להם שאלו פיצוצים של צה"ל".

   

  איפרגן אמרה עוד כי "הילדים שלי ישנים בממ"ד, כך שאם יש אזעקה בלילה - אנחנו לא צריכים להעביר אותם לממ"ד. אנחנו מאוד חוששים מפני הבאות. לצערי, אנחנו כבר למודי ניסיון ויודעים שאולי הסבב הזה ייגמר, אבל זו רק שאלה של זמן עד שהסבב הבא יתחיל".

   

  המתיחות הביטחונית לא שיבשה את האירועים המקדימים לחג הפורים. בבתי הספר במועצה האזורית אשכול הגיעו הבוקר הילדים מחופשים והתכוננו למסיבת החג.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים