שתף קטע נבחר

יחימוביץ' נגד הגנרלים של כחול לבן: "מלהיטים את הרוחות"

יו"ר האופוזיציה מתחה ביקורת על התגובות המיליטנטיות שפרסמו גנץ, יעלון ואשכנזי לאחר שיגור הרקטות לגוש דן. "גם אם מדובר בערב בחירות - מוטב לחברים בגוש לא להצטרף לימין הקיצוני בהלטת הרוחות. אתגור נתניהו מימין הוא מסוכן", אמרה יחימוביץ' ל-ynet. יו"ר מרצ זנדברג: "הצהרות מיותרות"

קרב מול הגנרלים של הגוש: יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), תקפה היום (ו') את הרמטכ"לים לשעבר ממפלגת כחול לבן, שמיהרו, לטענתה, לדרוש להגיב בעוצמה ובחריפות לאחר ירי הרקטות אמש לכיוון גוש דן. יחימוביץ' כיוונה את האש בעיקר לבני גנץ, משה יעלון וגבי אשכנזי, אך רמזה כי גם חברים מתוך מפלגתה מיהרו להגיב על האירוע עוד לפני שנודעו הפרטים המלאים.

בני גנץ, שלי יחימוביץ' וגבי אשכנזי (  צילום: EPA, עמית שאבי, איתי שיקמן)
בני גנץ, ח"כ שלי יחימוביץ' וגבי אשכנזי ( צילום: EPA, עמית שאבי, איתי שיקמן)
 

זמן קצר לאחר שיגור שתי הרקטות מעזה, פרסמו הגנרלים של כחול לבן תגובות חריפות על המצב הביטחוני ודרשו את תגובת ישראל המיידית. "אנחנו מאמינים שנדרשת פעילות התקפית שתשחזר את ההרתעה שנשחקה", אמר יו"ר כחול לבן גנץ.

 

אשכנזי, מקום 4 בכחול לבן, אמר: "צריך להגיב בעוצמה ולא למצמץ. רק פעילות התקפית וחריפה תשחזר את ההרתעה שנשחקה". שר הביטחון לשעבר יעלון דרש תגובה "בעוצמה ובכוח".

 

"זה מגוחך" 

בתגובה לדברים צייצה ח"כ יחימוביץ' בטוויטר: "אודה לחבריי ל'גוש' אם יפסיקו להלהיט את הרוחות ולאתגר את ביבי מימין. 1. זה מגוחך. 2. כי אחרי שכולם נבהלו יש מצב למיני-הסדרה. 3. כי לא ברור מי ירה. 4. כי למי שירה ממש בא מלחמה. 5. כי מלחמה זה רע".

 

בשיחה עם ynet אמרה יחימוביץ' כי "גם אם מדובר בערב בחירות - מוטב לחברים בגוש המרכז-שמאל להתאפק ולא להצטרף לימין הקיצוני בהלהטת הרוחות. אתגור נתניהו מימין הוא מגוחך ומסוכן כאחד. אין כל סיבה להגיב מהבטן".

 

לכך הוסיפה יחימוביץ' כי התברר שגם חמאס וגם הג'יהאד האיסלאמי מתנערים מהירי, "ולכן גובר הסיכוי למיני-הסדרה שאחרי הבחירות תהפוך להסדר נרחב יותר. מי שביצעו את הירי כמהים להתלקחות, ואין כל סיבה שדווקא מי שמציגים עצמם כשקולים ואחראים ישחקו לידיהם".

 

גם יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, תקפה את הגנרלים של כחול לבן ואמרה: "מה שהפתיע אותי הייתה התגובה של פוליטיקאים שמתיימרים להיות חלופה לראש ממשלה. אלה שמגלים אומץ בשדה הקרב, אבל מאבדים אותו בפוליטיקה ומעדיפים לצאת בכל מיני הצהרות מיותרות על הצורך להגיב בתוקפנות ובעוצמה".

 

מאז השעה 7:20 בבוקר נשמר השקט בגבול רצועת עזה לאחר לילה של אזעקות, יירוטים ותקיפות בעקבות ירי הרקטות אמש אל גוש דן. בג'יהאד האיסלאמי אמרו הבוקר כי הם מחויבים להפסקת האש: "כל עוד ישראל תפסיק את התוקפנות נגד העם הפלסטיני, אנחנו מחויבים להפסיק גם כן, בהתאם להבנות הפסקת האש. ישראל נושאת לבדה באחריות להסלמה החמורה הזאת".

 

בחמאס, שאותו האשימו בצה"ל בירי אל גוש דן, לא הצהירו מפורשות על התחייבותם להפסקת אש, אך התגובה לתקיפות צה"ל, שבהן נפגעו כ-100 יעדי טרור, הייתה רפה יחסית: "ההסלמה הישראלית בעזה, ההפצצה והפגיעה באזרחים ובאתרי ההתנגדות, מהווים פשע שמתווסף לרקורד הנפשע של הכיבוש נגד העם הפלסטיני. ישראל מנסה לייצא את המשברים הפנימיים שלה, לטרוף את הקלפים ולייצר משברים חדשים לתושבים ברצועה".

 

בצה"ל מעריכים כי שיגור שתי הרקטות לגוש דן אמש בידי חמאס מקורו בטעות. הרקטות נורו בזמן התקדמות השיחות לרגיעה בין חמאס לנציגי מצרים ממשגר של חמאס על ידי פעילי הארגון. רקטה אחת נפלה בשטח לא מיושב והאחרת נעלמה באוויר, ככל הנראה התפרקה במעופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA, עמית שאבי, איתי שיקמן
בני גנץ, ח"כ שלי יחימוביץ' וגבי אשכנזי
צילום: EPA, עמית שאבי, איתי שיקמן
מומלצים